Beyaz Çikolatalı Pop Kekli Dondurmalı Tatlı (Videolu ve yazılı anlatım)

Beyaz Çikolatalı Pop Kekli Dondurmalı Tatlı

Bu tarife bir gün önceden başlayın , ihtıyacınız olanlar 18’li popcake kalıbı, 24 lolipop çubuğu ve 30 cm’lik kare polistirin kab.

Doğal gıda boyası yapmak için tıklayın!

İçindekiler:
-440g hazır kek veya evde hazırladığınız kek
-Gül pembe jel gıda boyası
-Yaprak yeşili jel gıda boyası
-Altın sarısı jel gıda boyası
-250 gram hindistan cevizli bisküvi
-60 gram eritilmiş, sonra soğumaya bırakılmış tereyağı
-1 Bardak beyaz çikolata parçacıkları
-2 litre vanilyalı dondurma
-2 tatlı kaşığı hindistan cevizi
-2 tane 375 gramlık beyaz çikolata
-Üstünü süslemek ıçın renkli pasta süsleri

[youtube id=”Zb_d0DqsqXY” width=”600″ height=”350″]

Yapılışı:
Önce popcakeleri yapmakla başlayın. Fırınınızı önceden 160-180°C’de ısıtın. Popcake kalıbını yağlayın. Hazır kekinizi blenderdan geçip hazırlayın . Tereyağını eşit olarak 3 kaseye paylaştırın ve ardından, birine pembe, diğerine yeşil, üçüncü kaseye ise yeşil gıda boyasını ekleyin . Tepeleme yemek kaşığı tereyağı 18′ lik popcake kalıbının deliklerinden her birine koyun. Kalıbın kapaklarını kapayın ve 15dakika pişirin. 5 dakika bekleyin. Dikkatlice kapakları kaldırın. Pop kekleri,üzerine fırın kağıdı serilmiş tel üzerine ters çevirin ve soğumaya bırakın.

-9cm-derinliğinde, 11.5cm x 20cm ölçüsünde fırın tepsisini yağlayın. Pişirme kağıdını tabanınını ve iç kenarlarını kaplayacak şekilde tepsiye döşeyin. Fırın kağıdı, tepsinin köşelerinden 2 cm yukarıda olsun. Bisküvileri oldukça küçük parçacıklar haline getirin ve tereyağını ekleyin. iyice karışana kadar işleme devam edin, beyaz çikolata parçalarını ekleyin ve iri kalacak şekilde karıştırın. Bu karışımın yarısını hazırladığınız tepsiye bastırarak yerleştirin.

-Dondurmayı bir kaseye alın. Dondurmanın erimesi için 10 dakika bekleyin (dondurmanın tamamen erimesine izin vermeyin) İçine hindistan cevizini ekleyin ve karıştırın. Hızlı bir şekilde dondurmanın yarısını az önce tepsiye döşediğiniz karışımın üstüne kaşıkla yerleştirin. 12 tane pop keki farklı renkler yanyana gelicek şekilde dondurmanın içerisine gömün ve kalan dondurma ile de üzerlerini tamamen örtün. Kalan biskuvi karışımını en üste bastırarak koyun. Üstünü streçleyip 1 gece dondurun.

-1/4 su bardağı beyaz çikolatayı, mikrodalgaya dayanıklı bir kase içerisine koyup, orta ayarda 1 dakika tutun. Her 30 saniyede metal bir kaşıkla karıştırın ve pürüzsüz olduğundan emin olun. Lolipop çubuklarının bir ucunu 2cm kadar eritilmiş çikolataya bandırın ve her birini kalan pop keklere batırın. Fırın kağıdı serilmiş bir tepsiye sıralayın ve 20 dakika veya tam donuncaya kadar buzlukta tutun.

-Kalan çikolatayı mikrodalga fırına dayanıklı bir fincan içersinde orta derecede 1-2 dakika tutun. Her 30 saniyede metal bir kaşıkla karıştırıp, pürüzsüz olmasını sağlayın. Her bir pop keki erimiş çikolataya bandırın ve tamamen kapladığından emin olmak icin öne ve arkaya sallayın. (çubuğu döndürmeyin ve çikolatayı karıştırmayın çünkü bu kek parçacıklarının erimiş çikolata içine düşmesine sebep olabilir) Çubukları hafifçe fincanın kenarına çarparak fazla çikolatanın akmasını ve kalan hava baloncuklarından kurtulmasını sağlayın. Hızlı bir şekilde kek süslerini üzerlerine ekleyin ve çubukları polistirin kaba sokun. Bu islemi kalan pop kekler icin tekrar edin. İhtiyaç olursa çikolatayı yeniden eritin mikrodalgada.Çikolataya batırılmış pop kekleri 10 dakika kadar bekletin.
Buzdolabından dondurmayı çıkarın. 3-5 dakika biraz yumuşaması için bekleyin.Kekleri servis tabağına çevirin ve Pişirme kağıdığını çıkarın. Üzerini pop kekler ile süsleyin ve servis edin.

Beyaz Çikolatalı Pop Kekli Dondurmalı Tatlı
Beyaz Çikolatalı Pop Kekli Dondurmalı Tatlı