Mutfak

Vazgeçilmez aşk çikolata

Vazgeçilmez aşk çikolata | 2Yüzyıllardır tadından vazgeçemediğimiz lezzet çikolata..

Filmlere, aşka, modaya, sanata her dala konuk olmuş olan ve tadından vazgeçemediğimiz çikolatanın tarihi Aztek medeniyetine kadar uzanmaktadır. Orta Amerika’da keşfedilen ve izlerini İ.Ö 1500 yıllara kadar gördüğümüz çikolata ilk olarak enerji içeceği olarak kullanılmıştır. Meksikalılar, kakao tohumlarını öğüterek mısır unu, baharat ve suyla karıştırarak içmişlerdir.

Sağlık içinde çok önemli bulunan çikolata pek çok magnezyum, fosfor, demir, çinko minerallerini içinde barındırır. Bunun yanı sıra içinde bulunan antioksidan sayesinde bağışıklı sistemini güçlendirir. PEA ise çikolatanın içinde bulunan ve mutluluk veren özelliği kazandıran maddedir.

Vakko Çikolataları ile bayramın yaklaştığı bu aralar kendinizi ve çevrenizi mutlu edebilirsiniz. Yeni tadlar keşfetmek için www.daybuyday.com sitesini ziyaret etmelisiniz.

Bazen en güçlü aşkların ifadesi, bazen aşk acısına en güçlü ilaç. Yüzyıllardır onunla anlam kazandı sözler, dokunuşlar, mutluluklar… İşte bu tüzden en tatlı armağandır çikolata. Ve çikolata Vakko imzası taşıdığında, daha da anlamlı, prestijli bir armağandır.

Vazgeçilmez aşk çikolata | 3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu