Çoraptan Oyuncak Kuş Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Çocuğunuza sevimli mi sevimli bir kuş yapmaya ne dersiniz? Oyuncak kuş yapımı resimli anlatım konumuzda aşama aşama resimlerle bu kuşun yapılışını anlattık.
Malzemeler
Küçük beyaz çorap
Keçe
Elyaf
Siyah keçe
Beyaz keçe veya polar
Beyaz iplik
Yapıştırıcı

Yapılışı
Resimde görüldüğü gibi çorabı elyafla doldurun, çorabın ayak parmağı kısmını iple bağlayıp kafa oluşturun.
Sarı keçeden kuşun ibiğini kesin, gözlerini dilerseniz hazır göz olarak alın yahut düğme olarak dikin veya keçeden yapın.
Beyaz keçeden yahut polardan 2 kanat, bir kuyruk kesin, bunları dilediğiniz gibi şekillendirin.
Aynı şekillerden sarı keçeden kumaş kesin fakat bunlar daha küçük olmalı, daha sonra sarı keçeden kestiğiniz kanat ve kuyruğu beyaz keçeye yapıştırın.
Çorabın alt kısmına tutkalla kuyruğu sokup, yapıştırın, ardından mandalla tuturup, kurumasını bekleyin.
Yine keçeden siyah çarpı şeklinde kuşun ayaklarını yapın, lastik minik saç tokasını kuşun ayağına yapıştırın böylece kuşun ayakları daha yüksek gözükecektir.
Siyah keçeden burun da yapıp kuşa yapıştırın, işte bu kadar!

İlgili Konular

Evde Yapabileceğiniz Oyuncaklar İçin Tıklayınız

Oyuncak kalıpları İçin Tıklayınız

oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_1oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_2 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_3 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_4oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_5 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_6 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_7oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_8 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_9 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_10oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_11 oyuncak_kus_yapimi_resimli_anlatim_12