Burçlara göre ev dekorasyonu nasıl olmalı ?

Boğa Burcu

Yerleşik düzeni ve aile hayatını çok seven boğa insanı bu özelliğini ortaya çıkaracak ölçüde yumuşak renkli mobilyaları tercih edecektir. Krem veya uçuk mavi tonlarda imal edilmiş döşemeleri olan mobilyalar onlar için idealdir. Bakır pirinç ve bronz ağırlıklı eşyalar çeşitli türdeki şömineler boğanın güzelliklere ve lükse olan düşkünlüğünün belirtisidir. Döşemelik kumalarda isedüz zemine yerleştirilmiş çiçek ve yaprak desenlerinden hoşlanırlar. Mutfak dekorasyonu da özen gösterdikleri bir konudur.Tipik bir Boğa evinde karşınıza sık sık kadife kumaşlar ve brokarlar çıkar.

Yengeç Burcu

Burçlar kuşağında evine en meraklı burçtur. O kararlı ve yaratıcıdır. Karmaşık şeyleri hiç sevmezler. Bu yüzden de beyaz gümüş ve violet renkli mobilyalar onlar için idealdir. Evine fazlasıyla düşkün olan yengecin aksesuarlarda en büyük tercihi gümüş eşyalardır. Zevkine düşkün olduğu için evinde bir hamak hamakta okuyacağı kitapları için ise mütevazi bir kitaplık mutlaka bulunacaktır. Evindeki bir odayı titizce misafirleri için döşemeyi ihmal etmez. Gümüşün yanı sıra cam bardaklardan da vazgeçemez. Evini gösteri aracı olarak değil kabuğuna çekilebileceği bir mekan haline getirmek için dekore eder.

Aslan Burcu

Gösterişi ve ilgi çekmeyi çok seven Aslan burcu insanının en önemli özelliklerinden birisi de lükse olan merakıdır. Sarının tüm tonlarındaki mobilyalar onları çeker. Altın aksesuarlar14.Louis stili koltuklar kendini ihtişam içinde gerçek bir kral gibi hissedeceğinden aslan için idealdir. Dekorasyon zevki biraz pahalıdır. Lüks kumaşlardan deri koltuklardan ve abartılı mobilyalardan hoşlanır.Yengecin tam tersine o evini tam bir müze gibi dekore ederek gösteriş yapmaktan hoşlanır. Zevki pahalı olduğu kadar yaratıcıdır da. Şamdanlar altından yapılmış biblocuklar tam ona göre şeylerdir.

Terazi Burcu

Monotonluğu sevmeyen ve hayatı iniş çıkışlarla dolu olan teraziler dekorasyonda da ne istediğini iyi bilirler. Uçuk yeşil mavi ve sarının tonlarından döşenmiş mobilyalar onları çeker. Bakır ve kurşundan yapılmış aksesuarlar onların dekorasyona düşkünlüklerinin göstergesidir. Sanki doğuştan dekoratördürler. Uzunalçak ve rahat koltuklar vazgeçemedikleri mobilyalardandır. Renk seçiminde bir de pastel renklere çok önem verirler Renk kombinasyonunda gerçekten ustadırlar. Evlerini döşerken pahalılığa değil zevkli bir görünüme önem verirler.

Akrep Burcu

Akreplere en uygun renk kırmızıdır. Kırmızı ve kırmızının tüm tonlarından meydana gelen döşemeler Akrep insanını çeker. Demirden ve çelikten yapılmış aksesuarlar kırmızıyı en iyi tamamlayan metallerdir. Karamsar tabloları da eksik etmezler evlerinden. Bunlar ise onun karamsarlığını dile getiren parçalardır. Keyif yapmayı da sevdiğinden duvar süsleri ve resimlere geniş yer verir evinin dekorasyonunda. Evinin içinde gizli odalar ve gizli bölmeler olmasından çok hoşlanır. Cinselliği en güçlü burç olduğundan akrepler yatak odalarının dekorasyonuna da bir hayli özen gösterirler. Kırmızı rengin buradaki önemi de büyüktür.

Yay Burcu

Yay burcu insanı özgürlüğüne çok düşkündür. Farklı olmayı sever. Mor renkler ve violet renginden döşenmiş mobilyalar yayı çok etkiler. Mat metallerden oluşan aksesuarlar ise onun doğallığına olan düşkünlüğünün bir göstergesidir. Ayrıca evinde uzak ülkeleri anımsatan posterler de kullanır. Aksesuarlar arasında sporla ilgili objelerin de yer alması mümkündür. Canı tez olduğundan evini dekore ederken uzun süreli projelere rağbet etmez. Dekorasyona pek de meraklı olmadığından kuralcılıktan bu konuda da çok uzaktır.

Oğlak Burcu

Geçmişe sıkı sıkıya bağlı kimselerdir. Oğlaklar için koyu kurşuni nefti ve koyu kahverengi döşemeli mobilyalar idealdir. Evini seven Oğlak insanı klasik modellerden aksesuarlar antika eşyalar ile evini doldurmaya çalışır. Antikaya özel bir merakı vardır. Evinde kullanacağı aksesuarlar da kum saati gibi değişik aksesuarlar olacaktır. Dekorasyon için en çok para harcayan burçtur. Çünkü yaptığı her türlü harcamaya yatırım olarak bakar. Evde işe mutfağı büyütmekle başlar. Ancak bir süre sonra evin her tarafında yepyeni bir şeyler yaptığı görülecektir.

Balık Burcu

Duygusal ve yumuşak huylu olan balık insanını violet ve açık mavi tonlardaki döşemeler çok etkiler. Kendisini daha huzurlu ve daha mutlu hissetmesini sağlayacak olan romantik posterler ve eşyalar onun kişiliğinin en güzel göstergeleridir. Hem gelenekseldir hem de radikal olmayı başarır. Oldukça uçuk parçaları bir araya getirip uyumlu bir şeyler yapmayı sever. Zaten balık gelenek ve göreneklere göre değil hissettiği gibi dekorasyon yapmalıdır. Bu özelliğe sahiptir ve genelde iyi bir ev atmosferi ve dekorasyonu vardır.

Kova Burcu

Dahilerin ve yaratıcı kovalar bunu evlerine de yansıtırlar. Gece mavisi ve bazen batıcı mavi tonlardaki döşemelerden çok etkilenirler. Uzay görünümlü aksesuarlar onların bilime ve bilim kurguya olan ilgilerinin göstergesidir. Sürrealist mobilya ve biblolar kovanın süse düşkünlüğünü elektronik aygıtlar ise rahata olan düşkünlüğünü gösterir. Kovalar sık sık eşya değiştirir ve evlerini yenilerler. Rahat bir dekorasyonu tercih ederler.

Başak Burcu

Hayatı olduğu gibi gören gerçekçi insandırlar. Orta tonlardaki gri renklerden oluşan döşemeler düşük ayarlı altın ve gümüş aksesuarlar tam onlara göredir. Ayrıntıya fazla önem veririler; bol raflı dolaplar dantelli örtüler onlar için idealdir. Zarif aksesuarlar başak ruhunun derinliklerinde saklı olan inceliğin göstergesidir. Mutfak başta olmak üzere evde çok titizdirler. Onların evinde tek bir kırılmış yer karosu veya bozuk bir ayna görmek mümkün değildir. Eşyalarının çoğu detayları olan mobilya ve aksesuarlardır. Onların kullanacağı eşyalar mutlaka ayrıntılı şeyler olur.

İkizler Burcu

Nerede ne yapacağı belli olmayan ikizler burcu çift karakterlidir. Kendisini en iyi gri ve karışık renkli döşemeler arasında ifade edebilir. Doğallığı da sevdiği için açık mavi ya da sarı renkle uyumlu olması gerekir. Modern eşyalara ve elektronik cihazlara merakından dolayı evinde bu tarz eşyalara fazlaca yer verir. Gösterişe bayılır. Dev ekranlı televizyonlar ve büyük müzik setleri tercihidir. Büyük kapılardan geniş pencerelerden hoşlanır. Ancak ikizlerin tarzı kesinlikle ağır bir dekorasyon değildir. Kumaşlardaki tercihi ise genellikle çizgili ve kareli desenlere sahip olanlardır.

Koç Burcu

Ateş grubundan olan Koç burcu insanları hareketli atılgan ve hırslıdırlar. Evleri de kendilerini yansıtacak biçimde olmalıdır. Kırmızı renk ve tonları koç burcunu çeker. Bu nedenle de bu renklerlerdeki mobilyalar onların dekorasyon da ağırlık verecekleri mobilyalar olacaktır. Deri döşemeler ve sportif aksesuarlar koç insanının vazgeçemediği nesnelerdir. Ayrıca kendi evlerini kendileri dekore etmeyi severler. Evlerindeki herhangi bir yeri sık sık yıkıp yeniden yapmak hoşlarına gider. Ahşap eşyalara ve yeni mutfak stillerine meraklıdırlar. Kumaşlarda ise basit desenlere ve sevdikleri rengin tonlarına önem verirler.