Anasayfa >> Dekorasyon >> Yağ Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Yağ Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Kadınların en sevmediği leke yağ lekesi çıkarmanın püf noktaları nelerdir? Yağ lekesi kumaşı yıpratmadan nasıl çıkar?

Yağ Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Yağ lekesi çıkartmak oldukça zordur. Özellikle kumaş yüzeylerden derinlemesine temizlik yaptığınızda yada çıkartmak için ovduğunuzda kumaşa zarar verebilirsiniz. Yapmanız gereken doğru malzemeleri kullanmaktır. Yağ lekesi görünümünü engellemek için tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz.

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Kullandığınız temizlik malzemesi önemlidir. Bazı malzemeler çıkartmak yerine yağın daha geniş alana yayılmasına ve derine işlemesine neden olabilir.

Renksiz bir bulaşık deterjanını yağ lekesinin üzerine dökün. Biraz bekletin sonrasında hafifçe ovarak çıkartın.

Eğer lekeli kumaş ince dokulu ve açık renkli ise deterjanı biraz su ile inceltin. Normal bekleme süresinin biraz üstünde bekletin.

Yoğun yapılı motor yağı gibi bir leke varsa öncesinde fazla yağı etrafa bulaştırmadan çıkartın. Yağ ister güçlü bir deterjanı sürüp bekletin. İsterseniz biraz vazelin yardımı ile lekeyi sökün.

Mobilyalarda oluşan yağ lekeleri için ise etrafa daha fazla yayılmasını engellemek için bebek pudrasını dökün ve biraz beklettikten sonra üzerini süpürün bu temizlerken daha derine inmesini engeller ve fazla yağı almış olursunuz.

Mobilyalarınızdaki yağ lekelerinden kurtulmak için deterjanlı su ile etrafa çok bulaştırmadan temizlemeye dikkat edin. Fazla suyu çekebilen mikrofibiber bez kullanmak kumaş dokusuna zarar vermenizi engeller.

x

Check Also

Camdaki su lekesi nasıl çıkarılır?

Camdaki su lekesi nasıl çıkarılır?

Kış mevsimiyle birlikte yağmurlu havalar da geldi. Doğa tazelenip mevsimler değişirken yağmurlar da ...