Sephora’dan “Parti ve Mezuniyet Makyajı” Önerileri

Sephora’dan “Parti ve Mezuniyet Makyajı” Önerileri

Sephora mağazalarında, Haziran ayı boyunca, parti ve mezuniyet makyajı hizmeti veriliyor.

Kendini gecenin yıldızı hissetmek isteyen genç kızlar, dilerse Sephora profesyonel makyaj artistlerinden randevu alıp, giyecekleri kıyafet ve saç stiline uygun makyajı yaptırabiliyor, aynı zamanda ürünler hakkında pratik uygulama tekniklerini öğrenebiliyor. Sephora’da mezuniyet makyajı yaptıranlara, Ebil Saç Tasarım’dan %15 indirim çeki veriliyor. Böylece kızların makyajını ve saçını düşünmesine gerek kalmıyor.

Sephora profesyonel makyaj artistleri, makyajın çok daha homojen ve güzel görünmesi için düzenli cilt bakımının, cildin temizlenmesinin ve nemlendirilmesinin önemini vurguluyor. Gün boyu cildini nemlendirmek isteyenlere ise Yes To Carrots Daily Creme cilt bakım kremi öneriliyor.

Göz makyajı…

Makyajın kalıcılığını arttırmak için kullanılan Sephora Lasting and Perfecting Fluid Foundation fondöten, göz kapaklarına da çok ince bir tabaka halinde sürülür. Üzerine, kıyafete göre seçilen renkte far uygulanır. Yaz döneminde, tenin rengine göre aydınlık ve ışıltılı makyaj daha dikkat çekici olur. Sephora Atomic Volume maskara ya da Sephora Lash Strecher maskara ile kirpiklerin uzunluğu ve yoğunluğu arttırılır, bakışlar anlam kazanır. Buğulu gözler yaratmak isteyen genç kızlar ise Cargo’nun Smoky Eyes far setini kullanabilir. Gözleri küçük olanlar, daha dikkat çekici bir görünüm yaratmak için maskarayı alt kirpiklerine de uygulamalıdır.

Fondöten ve allık seçimi…

Ciltte ton farkı yaratmadan doğal bir görünüm sağlanması için, kolay sürülen Sephora Lasting and Perfecting Fluid Foundation fondöten tavsiye edilir. Genç kızların, yüzlerinin şekline göre kullanacakları Sephora Blush Me Twice! pembe bronz allık ise gece boyu canlı bir görünüm kazandırır.

Dikkat çekici dudaklar…

Makyajın son dokunuşu ise dudaklar ile tamamlanır. Göz makyajıyla uyumlu 12 renk seçeneğiyle, dudaklarında ıslak görünümü sevenlere önerilen Sephora Nectar Shine dudak parlatıcısı, 3 saat boyunca dudakları nemlendirir. Sezonun moda renklerini içeren Sephora Lip Attitude, mat tonlarıyla dudakları vurguluyor.