Vichy Laboratuarları’nda geliştirdiği Lipometric ile bayanları yaza hazırlıyor : Vichy Lipometric

vichy_lipometric_bodyKozmetik Firması Vichy, tüm kadınlara en etkin incelme olanaklarını sunmak üzere, Vichy Laboratuarları’nda geliştirdiği Lipometric ile bayanları yaza hazırlıyor. Yeni ürün, vücudu yeniden biçimlendirmenin yanı sıra vücut silüetinin tüm kıvrımları da düzene sokuyor.

Lipometric, Türkiye Kozmetik Araştırmacılar Derneği Başkanı Dermatolog Dr. Erçin Özüntürk ve Ayurveda Uzmanı ve Aile Hekimi Dr. Ender Saraç’ın katıldığı basın toplantısında tanıtıldı.

Ayurveda Uzmanı ve Aile Hekimi Dr. Ender Saraç, sağlıklı bir vücut için doğal beslenme ile birlikte vücut şekillendiricilerinin kullanılmasını önerdi. Son yıllarda inceltici, sıkılaştırıcı ürünlere güvenin azaldığını belirten Dr. Ender Saraç, doğal bitkisel özler içeren vücut şekillendiricilerinin kullanılmasının önemini vurguladı. İnceltici ve sıkılaştırıcı Vichy Lipo.metric’in tek başına kullanıldığında da çok etkili bir ürün olduğunu, doğru yaşam biçimiyle birleştirildiğinde ise daha hızlı sonuçlar alınacağının altını çizdi.

Türkiye Kozmetik Araştırmacılar Derneği Başkanı Dermatolog Dr. Erçin Özüntürk ise, deniz rezenesi, soya proteinleri gibi doğal aktif maddeler içeren ürünün yağ boşaltımını hızlandırdığını ve peeling özelliği sayesinde derinin alt katmanlarına kadar inebildiğini belirtti.


Zengin ve Doğal Formül !

Vichy Lipometric, bölgesel fazlalıkların atılmasına yardımcı olan çift inceltici etkili Adrenaliz-S ve cilt yüzeyini sıkılaştırarak tekrar şekillendiren Aminokine-G ile cildin silüetini düzeltiyor ve sıkılaştırıyor.

Çift inceltici etkiye sahip Adrenaliz-S, depolanmış yağların atılmasının yanı sıra pre-adipositlerin aktif depolama hücrelerine dönüşümünü durdurmaya yarıyor. 4 yıl süren ve 2 Nobel Ödülü alan ileri düzeyde araştırmaların sonucu olan AdrenalizTM yeni bir aktifin katılımı ile daha zengin hale geldi. Sahillerde kayalıkların içinde yetişen bir bitki olan Rock Samphire, suyun içinde kalmamakla birlikte düzenli olarak deniz kökenli besinlerden yararlanıyor. Halk arasında deniz rezenesi olarak da bilinen ve pre-adipositlerin olgun adipositlere dönüşümüne engel olduğu kanıtlanan Rock Samphire, Vichy Laboratuarları’nda yağ hücrelerinin sayısal olarak çoğalmasını sınırlamak üzere formüle katıldı.

Silüetin yeniden şekillenmesi ve cildin sıkılaşmasını sağlayan Aminokine-G ise cilt yüzeyinin yeniden şekillenmesi için kolajen liflerinin sentezini aktif hale getiriyor. Özel olarak kolajen lifler üzerinde etkin olan Aminokine-G, cilt yüzeyi sıkılaştırarak tekrar şekillendiriyor.

Etkisi Klinik Çalışmalarla Kanıtlı

Vichy Laboratuarları tarafından test edilen bu ürünün, inceltici ve sıkılaştırıcı etkinlik ortalamaları da kanıtlandı. Bel çevresinin ölçüsünde incelme, basenlerde incelme, diz çevresinde incelme ve selülit görünümünde belirgin azalma sağlayan ürün, yeniden biçimlendirme ile birlikte, vücut silüetinin tüm kıvrımları da düzene sokuyor. 4 hafta kullanım sonrasında 50 kadın üzerinde gerçekleştirilen klinik çalışmanın sonucunda, katılımcılar ciltleriyle ilgili kişisel değerlendirmelerinde yüzde 92 oranında daha yumuşak, yüzde 81 oranında daha düzgün, yüzde 87 oranında da daha kadifemsi bir cilde sahip olduklarını belirttiler.

Kadınlardan yüzde 98′i ürünün hızla emildiğini, yüzde 90′ı yağlı ya da yapışkan olmadığını, yüzde 88′i ise giysilerin hemen giyilmesine olanak tanıdığını söylediler.

Merak Edilen Soruların Yanıtları :

Kadınlar neden incelmek istiyor ?

Kadınların incelme istekleri; hem somut hem de fizyolojik yarar beklentilerini kapsıyor. İncelme kararı genellikle vücudun şeklini yeniden biçimlendirme ve vücudu yeniden enerji ile doldurma isteği beraberinde ortaya çıkıyor. Bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, cildi dinçleştirmek. Her kadın için, incelmek bir mükemmellik arayışı. Hayatını değiştirmek yönündeki en yüksek hayali. Çok daha dengeli bir hayat ile ilgili umutlar ve kayıp gençliği yeniden bulma hayalleri. Genellikle incelme kararı yüksek bir hassasiyet döneminin başlangıcını da tetiklemekte; bu kadınlara kendilerini şımartma ve kendilerine bakma yönünde güçlü bir istek veriyor.Bu nedenle incelme süreci yaşama çok daha iyimser bir bakışı da beraberinde getiriyor, bu genellikle taşkınlık derecesinde bir sevinç ve mutluluk ile birlikte ortaya çıkıyor.


İncelme kararını aldıktan sonra, kadınlar hangi engeller ile karşılaşıyor ?

İncelme arzusu bir defa kabul edildikten sonra, kadınlar engellerle uzayıp giden bir yol ile karşılaşıyor. İncelme programı çerçevesinde hayatlarının büyük bir bölümünü organize etme ve buna bütünüyle yeni bir bütçe ayırma ihtiyacı birçok kadını bitkin düşürüyor ve hatta hayal kırıklığı hislerine de neden oluyor. Bu kadar çok sayıda kısıtlama, çoğu defa kadınları çok hassas bir hale getiriyor ve kesin amaçlarını başarma konusunda motivasyonlarını korumalarını giderek zorlaştırıyor. İncelme bu anlamda zorlayıcı bir serüven çünkü her kadın bu konuda başarılı olmayı çok istiyor. Bunu başarmak için desteğe ihtiyaçları var.

İnceltici ürünlere karşı güven kaybı neden oluştu ?

Kürün başlangıcında kadınlar motivasyon dolu oluyor. Ürünlerin abartılı vaatlerine bakarak, ürünü titizlikle uyguluyorlar. Ancak her gün tekrarlanması gereken hareketler zorlayıcı oluyor; bazen ürün dokuları yapışkan kalıyor. Kadınlar kısa süre içinde yorulup bıkıyor ve giderek ürünleri daha düzensiz biçimde kullanmaya başlıyorlar. Düzenli uygulamadan uzaklaşınca, bekledikleri sonuçlara ulaşamıyorlar. Kaçınılmaz olarak, ürünün etkinliğinden kuşku duymaya başlıyorlar; artık ürünün başlangıçtaki abartılı vaatlerine karşın hiçbir güvenilirliği kalmıyor. Tüm bu süre boyunca, incelme şanslarını kullanırken yararlandıkları vasıtaların elverişsizliği nedeniyle umutlarını yitiriyor ve henüz süre tamamlanmadan kullanımı bırakıyorlar. Ancak sonunda bu başarısızlığı kendi disiplinsizliklerine bağlarlar ve er ya da geç yeniden motivasyon kazanıyor ve yeniden başlıyorlar.

Kilo alma nasıl gerçekleşiyor ?

Dünyada bir milyar kadar yetişkinin kilo fazlası bulunmaktadır; bunlardan 300 milyonu obez’dir. Dünyada obezitenin artışı artık başlı başına bir halk sağlığı sorunu haline gelmiştir. Bu nedenle birçok devlet adipoz dokunun işleyişini incelemek üzere araştırma bütçeleri ayırıyorlar. Adipoz doku ‘akıllı’ bir dokudur. Yağ depolama ihtiyaçlarına göre yeniden organize olma yeteneğindedir. Adipoz doku yağları hücrelerde depolamakla ve bunları doğrusal biçimde büyütmekle yetinmemektedir. Ayrıca yağ depolama kapasitesini arttırmak üzere, henüz bekleme aşamasında bulunan hücreleri, yani pre-adipositleri harekete geçirme yeteneğine de sahiptir. İşte bu faktörlerin bir araya gelmesi, adipoz doku hacminin artışına yol açabilmektedir.

Her olgun yağ hücresi ya da adiposit yağ depolayabilir ve olağan hacminin 60 katına dek genişleyebilir. Adiposit doygunluk noktasına vardığında geçiş döneminde bulunan yağ hücreleri olan pre-adipositleri harekete geçirebilir ve bunlar da yağ depolamaya ve şişmeye başlarlar. Bu şişme olgusu alt deri üzerinde basınca neden olur ve cildin yüzeyinin deforme olmasına yol açan faktörler arasındadır. Kolajen lifleri cildin bu yeni hacme uyum sağlamasını mümkün kılmak için yeniden organize olurlar.

Bölgesel fazlalık sorunları olan bayanlar başka hangi yollara başvuruyor ?

Estetik prosedürlerin gelişimi liposüksiyon sonuçlarının ve yağlı hacmi hızlı bir biçimde azaltmayı amaçlayan diğer tekniklerin kalitesinin bunların yeni prosedürler ile bir araya getirilmesi sonucu optimal hale getirilebileceğini göstermektedir.

Kişinin siluetinin netlik kazanması ve cildin gerginliğini yeniden kazanması için, IPL (Intense Pulse Light – Yoğun Biçimde Atan Işık Tekniği) gibi yeni bir teknik, mevcut cilt sıkılığını artırmak üzere, alt deri düzeyinde uyarılar ile yeni kolajen liflerinin üretimini sağlayabilmekte. Bu yolla mevcut cilt dokusu ağı yeniden gerginleştiriliyor.

Doğru biçimde incelmek için, bölgesel fazlalıklar üzerinde ve cildin yüzeyinde çalışmak gereklidir.

Kaynak : vichy.com/tr