Anasayfa >> Saç Bakımı >> Saçı Uzatan Özel Yağ Karşımı
Saçı Uzatan Özel Yağ Karşımı
Saçı Uzatan Özel Yağ Karşımı

Saçı Uzatan Özel Yağ Karşımı

Saç doğal ve kimyasallardan uzak bir yapıdır. Hızlı uzatabilmek ve sağlıklı kalmasını sağlamak için saçı uzatan özel yağ karışımı tarifi hazırladık. Oldukça etkili olan bu karışımı uygulamaya başladıktan 2 ay sonra saçlarızdaki değişime inanamayacaksınız.

Saçı Uzatan Özel Yağ Karşımı

Saç uzatma konusunda etkili ürünler kullanabilmek için öncelikle saçın yapısını bilmek gerekiyor. Saçın temel maddesi proteinlerden oluşur ve kırılgandır. Tamamen doğal yapıda olan saça en etkili çözüm yine doğal içeriklerden gelecektir. Doğal bakım yağları saçın kırılmasını, dökülmesini, yıpranmasını engeller ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saç sorunlarınıza en uygun saç bakım yağlarını bulmanız gerekiyor. Kadınların saç konusunda ilgilendiği önemli konulardan biri olan hızlı uzaması için özel bir tarif hazırladık.

Saç Uzatan Özel Yağ Karışımı

  • 15 damla saf zeytinyağı
  • 15 damla jojoba yağı
  • 10 damla hint yağı
  • 7 -8 damla argan yağı
  • 7- 8 damla susam yada badem yağı

Bu karışımın içerisindeki tüm yağlar yüksek miktarda A, B ve K vitamini içerir. Bu vitaminler saç diplerinize uygun bakımı yapmış olur. Doğal yağların içerdiği E vitamini ile saçınız nem dengesini sağlamış olur. Elastik olan saç kırılmalardan ve ısının zararlı etkilerinden korunmuş olur.
Bu karışımı haftada 2 yada 3 defa uygulayabilirsiniz. Saçınızda en az 2 saat bekletin.

2 yorum

  1. Islak saça mı uygulicaz bunu

  2. bunların hepsini alıp karıştırılacak diye bir kaide yok. Ayrı ayrı kullanılsada yararı aynı olur. Jojoba çok pahallı ve zor bulunan bir yağdır. Argan daha bulunabilir ama pahallıdır. bunlara ek olarak keratin yağı da kullanılabilir ama onunda katkısızı kalitelisi pahallıdır. Yani saç bakımı gerçekten pahallı bişey :D

x

Check Also

Ebegümeci ile saç uzatma maskesi

Ebegümecinin rengarenk canlılığını saçınıza taşıyabileceğiniz ebegümeci ile saç uzatma maskesi hazırladık. Bu ...