Sağlık

Balın Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Balda Bulunan Besin Değerleri

Bal nerelere iyi gelir sorusunun başlıca cevaplarından bir tanesi kolestrol seviyesini düzenlemesidir. Bal antiseptik ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı da sağlık açısından oldukça faydalıdır. Balın tüm bu yararlarından faydalanabilmek için de hakiki balın tüketilmesi gereklidir. Hakiki balın faydaları diğer ballara göre çok daha fazladır. Gerçek olmayan ballar sırf şekerden oluşuyor bu da faydalı olmasından ziyade zararlı olmasına yol açar.

Balda Bulunan Besin Değerleri

Besin değerleri bakımından bal oldukça zengindir. Balın içerisinde C vitamini mevcuttur. Bunun yanı sıra protein ve karbonhidrat da yine balın içerisinde yer alıyor. Balın içerisinde bulunan bu besinler sayesinde bal cilde, damarlara, göze iyi geliyor. Balın yüze faydalarından birisi ise cildin temizlenmesini sağladığı için sivilce ve akne problemlerini de geçirmesidir.  Ayrıca balın nemi hapsetme özelliği de var. Bundan dolayı da cildin sürekli olarak yumuşak kalmasını sağlar.

Balın Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | 1

Her Türlü Sağlık Sorunu İçin Bal Tüketilmeli

Balın saymakla bitmeyecek faydası var. Bu faydalardan bir tanesi enfeksiyona karşı önemli bir ilaç niteliği taşımasıdır. Ayrıca hafızanın güçlenmesi için de uzmanlar bal tüketilmesini önerir. Sindirim sistemini de düzenleyen bal kabızlığı da giderir. Balın faydaları maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

  • Öksürüğü geçirir,
  • Gastrit sorununu çözer,
  • Kansere karşı savaşmaya yardımcı olur,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
  • Kilo vermeye yardımcı olur.

Tarçınlı Bal Mucizesi İçin Tıklayın !

Bal Maskesi ile Cilt Bakımı Tıklayın !

Tarçın Ve Bal İle Şifalı Kür Tarifi Tıklayın !

Kaliteli Bal Nasıl Anlaşılır ?  Tıklayın !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu