Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir? Doğal Çözümler

Diş eti çekilmesi için doğal tedavi olarak önerilebilecek yöntemlerden bir tanesi zerdeçaldır. Zerdeçal içerisinde antioksidanlar bulunduruyor. Ayrıca zerdeçalın içerisinde anti-inflamatuar da bulunuyor. Bu da diş eti tedavi için etkili oluyor. Diş eti çekilmesi gargara yapılarak da durdurulabilir. Gargara için de genellikle karbonat tavsiye edilir. Su ile karıştırılan karbonat ile düzenli gargara yapılması diş eti tedavisi için önemlidir.

Diş Eti Çekilmesine Ne iyi Gelir?

  1. Yeşilçay
  2. Aloevera
  3. Gargara
  4. Zerdeçal

Yeşil Çay İle Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş eti çekilmesinden kurtulanların başvurdukları yöntemler arasında yeşil çay bulunuyor. Evde diş eti çekilmesini tedavi etmek isteyen kişilere gösterilebilecek etkili yollardan birisi yeşil çay tüketmektir. Yeşil çayın içerisinde hem antioksidan hem de anti enflamatuar vardır. Bu da diş ve diş etini güçlendiren faktörlerdendir.

diş eti çekilmesine ne iyi gelir

Diş Eti Tedavi İçin Aloe Vera

Diş etlerini tedavi etmek isteyen işiler aloe veraya da başvurabilir. Diş eti çekilmesi bitkisel tedavisi arayan kişiler aloe veranın içerisindeki jel ile diş etlerine masaj yapabilir. Daha sonrasında ise ağız ılık su ile durulanmalıdır.

Diş Eti Tedavisi İle İlgili Konular

  1. Diş Eti Çekilmesi Nasıl Geçer? Doğal Bitkisel Yöntemler Tıklayın !
  2. Doğal Diş Eti Peelingi Nasıl Yapılır? Tıklayın !
  3. Diş Eti İltihabını Yok Eden Kekik Kürü Tıklayın !
  4. Diş eti kanaması neden olur Tıklayın !
  5. Hamilelikte oluşan dişeti hastalıkları Tıklayın !