Sağlık

Diş Hassasiyeti Bitkisel Çözüm İçin 4 Tarif

Diş hassasiyeti yaygın görülen bir sağlık sorunudur, koruyucu kılıf olan diş minesinin, yıpranması ile oluşur. Diş hassasiyeti bitkisel çözüm için 4 tarif makalemizde dişlerinde hassasiyet olan kişilere bazı önerilerde bulunduk, hassasiyet dişlerin çok sıcak ya da soğuk gıdalarla teması sonucu ağrı ve rahatsızlık duymaya yol açar. Diş minesi hasar gördüğünden, minenin altındaki sinir uçları tahriş olmuştur, bu durum da dişte hassasiyetle sonuçlanmıştır.
Evde yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemleri derdinize deva olmazsa, bir dişçiye başvurun, muhtemelen size kök kanal tedavisi yahut dolgu önerecektir.

Diş hassasiyeti neden olur?
Sert kıllı diş fırçası kullanma
Diş fırçalarken dişleri ve diş etlerini zorlama
Ağızdaki plak ve bakteriler.
Diş beyazlatma ürünlri.

Diş hassasiyeti belirtileri nelerdir?
Sıcak, soğuk, ekşi gibi bir şey yiyin içinde keskin, acı bir ağrı.
Hava ile temasta, nefes alıp verirken ağızda ağrı hissetme.

1. Tarif
Malzemeler
Hardal yağı
Kaya tuzu

Uygulanışı
1 yemek kaşığı hardal yağına 1 tatlı kaşığı kaya tuzu ekleyip karıştırın,
dişlerinizin üzerine uygulayıp nazikçe masaj yapın.
5 dk boyunca ağzınızda kalsın.
Su ile durulayın.

2.Tarif
Malzemeler
Tuz
Su
Yapılışı
1 su bardağı ılık suya 2 tatlı kaşığı sofra tuzu katıp iyice karıştırın.
Bu solüsyon ile sabah akşam 1’er kez ağzınızı çalkalayın.

3.Tarif
Karbonat
Düşük pH oranı diş minesine zarar verir.Diş minesinin yıpranması hassasiyete neden dentine yol açar. Karbonat pH oranını yükseltir, ağızdaki bakterilerin yol açtığı pH oranını nötralize etmeye yardımcı olur.
Karbonatlı su ile ağzınızı çalkalayın, fakat karbonatı direk dişlere, diş minerilerine asla uygulamayın.

4.Tarif
Karanfil yağı

Karanfil veya Laung, antioksidanlar açısından zengin olmanın yanı sıra, bir anti-inflamatuar, anti-bakteriyel ve anestezik özelliklere sahiptir. Bu antik ot enfeksiyon ile mücadele ederek, diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Dişler ve diş eti üzerine karanfil yağı damlatılmış bez uygulanması diş hassasiyetini hafifletmeyi sağlayabilir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Her türlü ağız içi problemlerine diş,diş eti,ağız içi olmak üzere /// diş macunlarını şiddetle öneririm ben kimyagerim ve içeriği kesinlikle zararsız ve iyileştirici

Başa dön tuşu