Sağlık

İshalin Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü Ne İyi Gelir?

İshale ne iyi gelir evde çözüm arayanlara yoğurt da tavsiye edilebilir. İshalin bitkisel tedavisi doğal çareleri yazımızda sizlerle.. İshal nasıl geçer? Doğal yöntemler ile ishale çözüm için genellikle posalı gıdalar önerilir. Farklı nedenlerden dolayı insanlar ishal olabilir. İshalin en önemli sebeplerinden birisi ise kötü beslenmedir. Sağlıksız yiyeceklerin tüketilmesi bağırsağın çalışma sistemini de bozacak ve ishal oluşumuna neden olacaktır. Bunun yanı sıra enfeksiyonların oluşması ya da bazı ilaçlar da yine ishale yol açabilir. İshal yanında karında kramplar ve mide bulantısı da getirdiği için çok büyük sorunlara yol açabilir. Hastalık çok yoğun bir şekilde geçiyorsa uzmana başvurulması şarttır. Fakat daha hafif geçen ishal için önerilebilecek besinler mevcuttur. Örneğin ishali ne durdurur sorusunun en önemli cevabı muz, şeftali gibi meyvelerdir. 

İshalken Hangi Besinlerden Uzak Durulmalı?

İshal olan bir insanın en çok tüketmesi gereken şey sudur. Tuvalete her gidiş daha fazla su kaybına neden olur. Bundan dolayı özellikle kramp yaşamamak için de bol bol su tüketilmelidir. Bunun yanı sıra bazı besinlerden de kesinle uzak durulması şarttır. Özellikle lifli gıdalar bağırsakların daha fazla çalışmasına neden olur ve ishali kötü yönde etkiler. Ayrıca ishale kötü gelen yiyecekler arasında yağlı gıdalar ve süt ürünleri de vardır. İshal olan kişilerin kafeinden de uzak durması oldukça önemlidir.

ishale ne iyi gelir

Evde İshalin Bitkisel Tedavisi

İshali kesmesi için en bilinen yöntem haşlanmış patates yenmesidir. Patates bağırsak hareketlerini düzenleyici bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı da ishal olan kişilere sıklıkla önerilir. Bir başka anne yöntemi ise pirinç lapasıdır. Bu da yine ishal için birebir yöntemler arasındadır. İshale ne iyi gelir evde çözüm arayanlara yoğurt da tavsiye edilebilir. Yoğurt bağırsak sağlığı için en önemli besinlerden bir tanesidir. Ayrıca maden suyu, Türk kahvesiyle limon da yine ishal için tekili bir yöntemdir.

İlgili Konular;

  1. İshale Ne İyi Gelir? İshal Nasıl Geçer?

  2. Bebeklerde Ve Çocuklarda İshal Nasıl Önlenir? Tıklayın !

  3. Karın Ağrısı, İshal İçin Doğal Çözümler Tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı