Sağlık

Kadın Pedi, Bağı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Doktorlar, kadınların adet döneminde kullandıkları suni pedlerin pek çok hastalığa davetiye çıkardığını bildiriyorlar. Yıkanabilir ped yapımı resimli tarif makalemizde aşama aşama resimlerle organik kadın pedi yapılışını anlattık. Kadın pedinin diğer ismi de kadın bağıdır, fakat ped kelimesi daha çok kullanılır.

Malzemeler
Pamuklu bir kumaş
İnce havlu kumaş
Dikiş makesi
Pamuk
Makas
Çıt çıtyikanabilir_ped_resimli_tarif_1

Yapılışı
Marketten aldığınız pedinizi A4 kağıdının üzerine koyup, kanatsız şekilde, normalden daha büyük ölçüde olacak şekilde kağıda çizin. Bunlar pedin iç kısmını yapmak için kullanılacak. Çizdiğiniz ped 20 cm boyunda olmalı.yikanabilir_ped_resimli_tarif_2

Aşağıdaki resim ise pedin taban şembasıdır. Enine 20 cm, boyuna ise 22 cm olmalı. Yine evdeki pedinizi kağıda koyup kanatlarını açıp, çizebilirsiniz.yikanabilir_ped_resimli_tarif_3

A4 kağıdına çizdiğiniz bu resimleri, şekildeki gibi kesip, karton üzerine çizip, kartondan kartondan kalıp hazırlayın.yikanabilir_ped_resimli_tarif_4

Kalıpları kumaşlara koyup, kumaşı kalıba göre kesin.yikanabilir_ped_resimli_tarif_5

4 parça olarak kestiğiniz ince havlu kumaşı, makinede yahut el dikişi ile birleştirin.
kumaşın atmaması için kenarlarına ovarlak zikzak geçin.

Diğer kumaşları da resimde gösterildiği gibi birleşirip, en son çıtçıtlarını takın.
Pediniz kullanıma hazırdır! yikanabilir_ped_resimli_tarif_6 yikanabilir_ped_resimli_tarif_7 yikanabilir_ped_resimli_tarif_8 yikanabilir_ped_resimli_tarif_9 yikanabilir_ped_resimli_tarif_10 yikanabilir_ped_resimli_tarif_11 yikanabilir_ped_resimli_tarif_12 yikanabilir_ped_resimli_tarif_13 yikanabilir_ped_resimli_tarif_14 yikanabilir_ped_resimli_tarif_15 yikanabilir_ped_resimli_tarif_16 yikanabilir_ped_resimli_tarif_17 yikanabilir_ped_resimli_tarif_18 yikanabilir_ped_resimli_tarif_19 yikanabilir_ped_resimli_tarif_20 yikanabilir_ped_resimli_tarif_21 yikanabilir_ped_resimli_tarif_22 yikanabilir_ped_resimli_tarif_23 yikanabilir_ped_resimli_tarif_24 yikanabilir_ped_resimli_tarif_25 yikanabilir_ped_resimli_tarif_26 yikanabilir_ped_resimli_tarif_27 yikanabilir_ped_resimli_tarif_28 yikanabilir_ped_resimli_tarif_29 yikanabilir_ped_resimli_tarif_30 yikanabilir_ped_resimli_tarif_31

İlgili Konular

Pedlerin Zararları Tıklayınız
Aşırı Adet Kanaması Tedavisi İçin Doğal Yollar Tıklayınız
Adet Ağrıları Nasıl Geçer? Adet Ağrılarını Geçiren Bitkisel Kürler
Vajinal Akıntı Nasıl Geçer? Tıklayınız
Kadınlarda Vajinal Mantar Tedavisi İçin Tavsiyeler Tıklayınız
Vajina Kokusu Nasıl Giderilir? Tıklayınız
Koltuk Altı Kararması Nasıl Giderilir? Tıklayınız

Vajinada Kaşıntı İçin Doğal Tedavi Yolları Tıklayınız
Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri okumak için tıklayınız
Vajina Kokusuna Doğal Çözüm Yolları Tıklayınız

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Pedler, kadınların özel günlerinde kanı toplaması için kullanılır. Ayrıca adet kanı pek çok besin maddesini barındırır bu nedenle bakteriler için ‘çoğalabilecekleri ortam’ oluştururlar. Kadınların genital bölgelerindeki kaşıntı ve rahatsızlık hissi hızla yayılan bu bakterilerden kaynaklanır. Pedler de, kaliteli olmadıkları, kullanma süresi geçtiği ya da sık sık değitirilmediği için bu enfeksiyonlara sebep olabilmektedirler.
  Genital bölgede negatif iyon eksikliği olması durumunda, bölge anaerobların üreyebileceği uygun bir ortam oluşur. Oksijensiz ortamlarda oluşan bir bakteridir ve oksijenli ortamlarda yaşayamazlar. Kadınların özel günlerinde oluşması ve çoğalması oldukça kolaydır. Jinekolojik hastalıklar anaerobik bakterilerden kaynaklanır ve bu bakteriler oksijenle temas ettikten sonra bir dakika içerisinde yok olurlar.
  Çözüm Angels Secret hijyenik ped…
  Angels Secret ped birinci kalite ve ekstra yumuşak pamuksu üst yüzeye sahiptir ve güçlü emiş gücü ve hava iyi hava geçirgenliği özelliklerine sahiptir. Kimyasal madde, beyazlaştırıcı, geri dönüşümden elde edilen ya da yenileştirilmiş ürün bulunmamaktadır. Ve tüm pedlerin sahip olması gereken en iyi özellik negatif iyon bandına saiptir. Negatif iyon bandı vücudun işlevlerine, bakteri ve kötü kokuyu yok etmeye yardımcı olur, hormonal dengeyi düzenler ve kan dolaşımını arttırır.
  Negatif İyon nedir?
  Negatif iyon, solunum sistemine nefes alarak karışan kokusuz ve tatsız moleküllerdir. Bu moleküller örneğin nehirler, okyanuslar, şelaleler veya yağmur vb. gibi suyun hareket halinde olduğu her yerde oluşur. Bu iyonlar serbest radikalleri (pozitif iyonları) etkisiz hale getirir, hücre metabolizmasını canlandırır ve bağışıklık sistemini güçlendirirler. Negatif iyon, havada bulunan bir vitamin gibi hareket eder; siniri, tansiyonu, yorgunluğu azaltır ve istenmeyen kokuları yok eder, böylece kadınlar özel günlerinde rahat ve capcanlı hissedebilirler.

Başa dön tuşu