Kist Ağrısını Ne Geçirir?

Kadınlar kulübü editörleri olarak araştırdık kist ağrısını ne geçirir, kist ağrısı nasıl geçer makalemizi hazırladık.Kist ağrısına bitkisel ve doğal çözüm olabilecek bu formüller sizi rahatlatacaktır.Yumurtalık kistleri bir kadının yumurtalıklarında meydana gelen sıvı dolu oluşumlardır. Bu sadece bir veya her iki yumurtalıkta da meydana gelebilir. Genellikle yumurtalık kistleri zararsızdır ve kendi kendilerine geçerler. Fakat bazen bu kistler öyle büyür ki yumurtalıklara zarar vermeye başlarlar.
Kistlerin büyümesi üreme organlarının yer değiştirmesi ile bile neden olabilir. Tehlikeli boyuta gelmeden bir an önce tedavi edilmelidir. Bazı kistler ağrıya neden olur. Kist ağrısına ne iyi gelir öğrenmek için;

Gergin kaslarınızı gevşetmek için, krampları rahatlatmak için sıcak su torbaları birebirdir, ağrıyan kistli bölgeye bunu uygulayın.
Sıcak duş almakta ağrınızı hafifletecektir.

Yumurtalık Kisti Nedir ? Çeşitleri Nelerdir ? makalemizi okumak için tıklayınız

kist ağrısı nasıl geçer
kist ağrısı nasıl geçer

Asetaminofen, non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar ağrınızı kesmeye yardımcı olacaktır.
Papatya, nane, ahududu ve böğürtlen gibi bitkisel çaylar, gergin kasları gevşetecek, sıkıntılı ruh halinizi de yatıştıracaktır.

Kabız kalmayın. Kabız kalmak kiste yol açmaz fakat, peklik çekmek pelvik bölgenizdeki kaslarınızın kasılmasına neden durumlardandır.
Aldığınız sıvı miktarını artırın bol su içmek kistlerin yumurtalıklara uyguladığı basıncı hafifletecektir.

kist ağrısı
kist ağrısı

Mümkün olduğunca stresten uzak durun.Stresli bir yaşam pek çok sağlık sorununa yol açar, bundan kistler istisna değildir.
Nefes egzersizleri, spor yapmak, uzun yürüyüşler, stresi kontrol altına alan durumlardır.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.