Sağlık

Prader Willi Sendromu nedir?

Prader-Willi sendromu da bireyin açlık güçlü bir duygusu hisseden bir durum, hatta yiyecek son tüketilen olmasıdır. Durum doğumda mevcut ve olduğu gibi bir yaşına kadar erken kendini tezahür etmeye başlayabilir. Yoğun açlık acısı nedeniyle, Prader-Willi sendromu çocuklarda çok daha yatkın meslektaşlarına göre obezite vardır. Sonuç olarak, onlar çok daha fazla obezite doğrudan bir sonucudur fiziksel hastalık gelişmesi oldukça muhtemeldir.

Prader-Willi sendromu başta zeka geriliği, duygulanım bozukluğu ( duygusal dengesizlik), kaslarda güç kaybı ve hipotonus, kısa boylu cücelikle beraber iştah bozukluğuna bağlı morbid obezitenin gözlendiği nadir bir kalıtsal hastalıktır.

Prader willi sendromumlu bebekler için tıklayın !

Dair işaretler ve Prader-Willi sendromu belirtileri belirgin erken olduğunuzu vardır. Birçok çocuk koşulu ile acı badem biçimli gözleri gibi yüz özellikleri, aşağı döner bir ağız ve belirgin ince bir üst dudak olacak. Zayıf kas tonu daha yaygın Prader-Willi sendromu semptomlarının bir başka ve dizler ve dirsekler varlık tarafından gevşek çoğu zaman uzun sergilenen yerine sabit bir pozisyonda bebeği sallamak ya da iskambil varsayarak.

Çocuğun yaşı, diğer belirtiler görünür gibi. Hormon dengesizlikleri genellikle mevcut, cinsiyet organların yavaş gelişimi ile sonuçlanır. kas eksikliği daha belirgin hale gelir ise sıklığı ve şiddetinde açlık acısı artar. Çocuk, sorun uyku olabilir ciddi davranış sorunları geliştirmek ve muhtemelen sorun yaşamalarının öğrenme ve konuşma. Miyopi de, ve görülebilir deri rengi fark bu ailenin geri kalanının daha hafif olabilir.

Bakım için defne durum tutmak için çocuğun ergenlik ve daha sonra yetişkinlik girerken egzersiz ve uygun diyet yararlanmak alınmalıdır. durumun şiddetine bağlı olarak, seks hormonlarının enjeksiyon gerekli normal büyüme ve ergenlik başlangıçlı tetiklemek için olabilir. belirtiler zamanla zayıflatmak karşın, nadiren tamamen kaybolur. Prader-Willi sendromu Yetişkinler bazen sipariş hastalığı ile başa çıkmak için bütün hayatlarını ilaç tedavisi faydalanmak.

İşte belirtiler çok hafifletmek için yardımcı olabilir Prader-Willi sendromu tedavisinde çeşitli türleri vardır. Hormon tedavileri, normal bir büyüme paterni dinlenme, çocuk vücudunun bir oran diğer çocuklar kendi yaş benzer olarak olgun sağlayan yardımcı olabilir. Yeme kalori düşük ama protein, lif yüksek bir diyet ve çeşitli temel besinleri de yardımcı olabilir davranışsal sorunları kontrol yardım olası fiziksel ve duygusal dengeyi korumak. Bazı durumlarda, sürekli danışmanlık da hastalık yönetmek için çocuk yardımı ve diğer çocuklarla sosyal etkileşimin görece normal seviyeye sahiptir.

Ne, kimin numarası, kaç doğumlu,… gibi sorulardan ‘prader willi sendromu hakkında bilgi’ sorusu ve yanıtı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu