Sağlık

Tüp bebek yönteminde müjde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ‘Ailelerin Umudu Gerçek Oluyor Projesi’ kapsamında tüp bebek yöntemiyle ikiz çocuk sahibi olan Yücel ailesini ziyaretinde, bu yöntemle tanınan hakkın 2’den 3’e çıkarttıkları müjdesini verdi.

Aydın ve Zeliha Yücel çiftini, Mevlana Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret eden Şahin, burada ikiz bebeklere çeyrek altın taktı. Bebekleri seven Şahin, proje hakkında bilgi verip, çocuğu olmayan ailelere müjde verdi. Ülke genelinde bebek sahibi olmayan kişilerin taramasını yaptıklarını anlatan Şahin, 2 bin 500 aileyi belirlediklerini, bunların 900’ünün tedaviye başladığını kaydetti. 800’ünün tedavisinin sonuçlandığını aktaran Şahin, 250 çiftin bebeğinin olduğu müjdesini aldıklarını vurguladı. Sosyal güvencesi olmayan aileler için başlattıkları bu kampanyaya dikkat çeken Şahin, Acıbadem Sağlık Grubu’nun da tedaviyi karşıladığını hatırlattı. Şahin, tüp bebek yöntemimde tanınan hakkın 2’den 3’e çıkarıldığı müjdesini verdi. Anne Zeliha ve baba Aydın Yücel de büyük mutluluk yaşadıklarını söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Ailelerin Umudu Gerçek Oluyor Projesi tıklayın !

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 yildir cocugum olmuyor ve cok istiyorum bu projeden 1defa yararlandim ama tutmadi bana bi yol gostermenizi istiyorum

Başa dön tuşu