1 aylık bebeğiniz anne sütüyle kac kilo aldi boyu ne kadar uzadı

ysmnztrk

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
36
59
26
Yarın bebeğim 1 aylik oluyor sağlık ocağına takibe gidicez. Sizin bebeğiniz ilk ay ne kadar almıştı boyu ne kadar uzadı merak ettim

Yarın bebeğim 1 aylik oluyor sağlık ocağına takibe gidicez. Sizin bebeğiniz ilk ay ne kadar almıştı boyu ne kadar uzadı merak ettim
benim bebegim 3.140 dogmustu. tabi ilk 5 gun icinde 2.800 e kadar dustu. 1 ay sonra baktirdigimizda 4.250 olmustu cok sukur. saat falan gozetmeden bebegim her istedikce emzirmiistim. e boyle olunca da sutum de inanikmaz artmisti. ay bi de sutum artsin diye bebisimi her emzirmeden sonra sagmistim 10 ar dakika. o yuzden kilo alimi hep iyi olmustu. sagmayi 3. ayda birakmistim.

Bu tür bir kıyas doğru değil, doktorunuz sağlıklı sınırlar içinde olup olmadığınıza dair değerlendirmenizi yapacaktır. Sağlıkla büyütmenizi dilerim❣️

Her bebek kendine özeldir kimseyle kıyaslamayın bebeğinizi gelişimine göre doktorlar yorum yapıyor zaten o sizin için yeterli olmalı

benim bebegim 3.140 dogmustu. tabi ilk 5 gun icinde 2.800 e kadar dustu. 1 ay sonra baktirdigimizda 4.250 olmustu cok sukur. saat falan gozetmeden bebegim her istedikce emzirmiistim. e boyle olunca da sutum de inanikmaz artmisti. ay bi de sutum artsin diye bebisimi her emzirmeden sonra sagmistim 10 ar dakika. o yuzden kilo alimi hep iyi olmustu. sagmayi 3. ayda birakmistim.
Bende sağım yapıyorum şeyi merak ettim stokladığınız süt noldu çünkü bebek aktif emiyor doyuyor dolaptaki süte ihtiyacı olmuyor benim bebekte hep memede 2 saat arası bile yok saat başı bazen yarım saatte bir emiyor

Merak ettiğim anne sütü bebeği kilolu yapıyor mu tek başıma boğumlari belirginlesiyor mu. Bazı bebekler var tontis tontis sadece anne sütü alıyor denince hayret ediyorum
Her bebek kendine özeldir kimseyle kıyaslamayın bebeğinizi gelişimine göre doktorlar yorum yapıyor zaten o sizin için yeterli olmalı

Merak ettiğim anne sütü bebeği kilolu yapıyor mu tek başıma boğumlari belirginlesiyor mu. Bazı bebekler var tontis tontis sadece anne sütü alıyor denince hayret ediyorum
Yapıyor. 5 6 ay civarı zirvede oluyo tombili haller sonra sürünme yürüme derken atıyolar genelde.

Evet anne sütüyle öyle olur bebekler. biraz genetik etkili bazısı olur bazısı olmaz. Siz veya eşiniz tontiş bir bebek miydiniz mesela?
bazı bebek memeye çok düşkün oluyor çok emiyor öyle tontişleşiyor.
Benim oğlum çok az emiyordu ama limit içiydi o yüzden doktor yeterli buluyordu hep sıska bacaktı. Belli olmuyor yani.
Bu arada ilk ay 1kg civarı alması beklenir +- oynayabilir tabi. Doğum kilosuna göre değişir.

Yapıyor benim bebiş boğum boğum şu an üç aylık gıdısından boynu gözükmüyo kolları falan michelin lastiği gibi😂 tabii genetik bunlar ben de çok tontik bi bebeymişim kızım da öyle oldu. Ama sizin genetiğiniz farklı olabilir sağlıklı olduğu sürece tontik olmuş zayıf olmuş bunların önemi yok bence

Yapıyor.benim kızım öyleydi.Boyle yumuk yumuk.Ama hantal değil .Eti sıkı demişti doktor.sadece anne sütü aldı.3 kilo doğdu .2600 e düştü ve 6. Ayda 8 kilo oldu.1 yaşında da 9.800..ay yazarken o 6 aylık halini özledim minnagimin.

Bende sağım yapıyorum şeyi merak ettim stokladığınız süt noldu çünkü bebek aktif emiyor doyuyor dolaptaki süte ihtiyacı olmuyor benim bebekte hep memede 2 saat arası bile yok saat başı bazen yarım saatte bir emiyor
meme reddi oldu 3 aylikken. o donemde dogru duzgun emmedigi icin uykuda biberonla vermistim ama fazla yapmisim sagimi. doktum sonra :)

Zayıf olur saglikli olur tontis olur sagliksiz olur çok takmayın

Benim bebeğim sadece anne sütü alıyor 1 hafta sonra 4 aylık olacak kilosu hep gayet iyi dediler ama bacak kol o kadar tontiş gelmiyor bana ama yanakları gıdısı baya var bence doktorlar iyi diyorsa gerisine bakmaya gerek yok 🙂

X