1 PARMAK AÇIKLIK VE NİŞAN

KelebeksiRY

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2021
2.593
3.075
Kızlar bir arkadaşım için soruyorum bakarsanız sevinirim 🥰

biraz uzun olacak okuyanlara teşekkür ederim şimdiden 🥰 tam 37.haftamdayım. Dün sabah yarım saat arayla sancılarım oldu kimisi şiddetli kimisi az. Sonra saat 5 gibi afedersiniz koyu sarı katı kıvamda akıntım oldu nişan sandım, internetten de baktım tarife benziyordu. Akşam acile gittim doğumhanede açıklık bakıldı bir parmak kadar dedi ve nst de sancı çıkmadı eve gönderdi. Nişanım geldi dedim ama nişan olsa ebenin eline bulaşırdı dedi? Ama benim gün boyu devam eden adet sancılarım ve vajina bel ağrım var. Bugün gün boyu devam etti ara ara bıçak saplanma hissi de oldu. İlk gebeliğin ve tecrübesizim bu yüzden sormak istediğim nişan illa kanlı mı olur ve 1 cm açıklık demek doğumun başladığı anlamına mı gelir? Biraz İnternet araştırması yaptım kimisi 2 4 gün içinde başlar doğum demiş kimisi 10 gün sürer demiş. Sizlerin bildiği tecrübe ettiği şeyler varsa yardımcı olursanız sevinirim 🤍

Merhaba. 35+4 haftalıkken garip garip sancılarım vardı zorluyordu beni ama düzenli değildi. Duş aldım sancılar kesildi. Sonraki gün nişan dediğimiz şey geldi bende de ve sancım hiç yoktu. Nolur nolmaz doktora gittik 1 cm açıklığım vardı. Eve gönderdi doktor ama içeride tutabildiğin kadar tut erken daha yat dinlen dedi. 1 cm açıklık doğum başlangıcı sayılmıyor bu arada. Bende internetten araştırdığımda hep doğum olacak yazıyordu. Bi pazar günü nişanım gelmişti diğer pazar tam bir hafta sonra suyum geldi ve yine açıklığım artmamıştı. Her an sizinde doğumunuz olabilir. Benim 1 haftayı bulmuştu.

Merhaba. 35+4 haftalıkken garip garip sancılarım vardı zorluyordu beni ama düzenli değildi. Duş aldım sancılar kesildi. Sonraki gün nişan dediğimiz şey geldi bende de ve sancım hiç yoktu. Nolur nolmaz doktora gittik 1 cm açıklığım vardı. Eve gönderdi doktor ama içeride tutabildiğin kadar tut erken daha yat dinlen dedi. 1 cm açıklık doğum başlangıcı sayılmıyor bu arada. Bende internetten araştırdığımda hep doğum olacak yazıyordu. Bi pazar günü nişanım gelmişti diğer pazar tam bir hafta sonra suyum geldi ve yine açıklığım artmamıştı. Her an sizinde doğumunuz olabilir. Benim 1 haftayı bulmuştu.
Ben erken Doğum yaptım o yüzden pek bilemiyorum böyle şeyleri çünkü suyum geldi direkt ama arkadaşımın başına böyle bişey geldi ilçede kendisi de her zaman doktora gidemiyor pekte ilgilenmemişler. Açıklık başlayınca doğum yakın demek o zaman. Kendisinin de adet sancıları varmış hafif hafif ama sürekli

Ben acil sezaryene girdim doğumun ucundan döndüm. Nişanım geldi. Aynı anda vajinaya sürekli bıçak saplanma hissi geliyordu dakikada 2-3 kez. Hastanedeydim. Doktora söyledim nst ye bağladılar sancılarımın başlamış olduğunu söylediler yani o bıçak saplanma hissinin düzenli aralıklarla gelmesi gerekiyor. Birkaç güne sıklaşır diye düşünüyorum.

Ben acil sezaryene girdim doğumun ucundan döndüm. Nişanım geldi. Aynı anda vajinaya sürekli bıçak saplanma hissi geliyordu dakikada 2-3 kez. Hastanedeydim. Doktora söyledim nst ye bağladılar sancılarımın başlamış olduğunu söylediler yani o bıçak saplanma hissinin düzenli aralıklarla gelmesi gerekiyor. Birkaç güne sıklaşır diye düşünüyorum.
Ay teşekkür ederiz bilgi için, size de çok geçmiş olsun şükür sağ salim kavuşmuşsunuz. İnşallah arkadaşım da sağ salim kavuşsun

X