11 - 17 Aralık 2023 Haftalık Burç Yorumları

Screenshot_20231210-221946_Instagram.jpg

11 Aralık – 17 Aralık KOÇ BURCU

Koçlar bu ara tatlı dilinizi kullanın. Tam olarak yapmanız gereken bu güzel konuşun. Koçlar çok tatlısınız. Yaşam enerjiniz her zaman çok yüksek. Hiçbir zaman kötü niyetle kimseye sataşmazsınız. Biz çünkü duygularını saklayamayan bir yapıları var.

Çocuk gibi neşeli çocuk gibi şen bir yapıları var ama bu aralar birazcık, çok azıcık. Böyle bir dikkat ederseniz böyle tatlı dilli olursanız çok faydasını göreceğinize inanıyorum.

Yeni yollar ve yeni yöntemler deneme zamanı gelecek karşınıza bu hafta itibariyle aralık boyunca çok farklı fırsatlar çıkabilir.

Yurt dışına gitmeye, uzaklara gitmeye, farklı şehirleri gezme fırsatları, hukuki olarak içinde bulunduğunuz süreçlerle alakalı önemli gelişmeler olabilir.

Eğitimle alakalı önemli gelişmeler olabilir, iletişim reklam basınla alakalı önemli gelişmeler olabilir. Geçmişte elinizden kaçan fırsatlar teklifler iş fırsatları.

Özellikle benim şu tavsiyem olacak, koçlara ve bütün burçlara belki Retro’su boyunca kısa vadeli işleri kabul edebilirsiniz. 2 günlük işler, 3 günlük işler çok güzel de gelir getirir. Merkür Retro’sunun böyle bir avantajı vardır.

Kısa vadeli işlerden çok güzel hayırlar görürsünüz, kaybettiklerinizi bulursunuz. Kaçan fırsatlar tekrar önünüze gelir. Yıllardır sonuçlanmayan davalarınız sonuçlanabilir. Yıllardır çıkmayan vizeniz çıkıverebilir, pasaportunuzu alıverebilirsiniz.

Bunların hepsiyle alakalı bir hızlanma söz konusu. Böyle aradan çıktı diye ben Merkür Retro’sunun böyle hediyeleri de oluyor. Gerçekten gideni geri getirme bu kaçanı geri getirme, kaybolanı buldurma merak ettiğin yıllardır. Acaba bu niye böyle deyip parçaları birleştiremediğin soruların cevabını alabilirsin.

Böyle bir durumdan geçiyorsun. Yeni ay sana hukuk eğitim, iletişim, seyahatler konusunda gündemler getirebilir. Bu gündemleri incelerken fanatik olmamaya mesela arkadaşım için ölüme giderim. Senin için onu yaparım. Bir kere kimi savunduğumuza dikkat etmeliyiz.

Sadece koçlar değil, hepimiz kimi savunuyorsun, ölümüne kimin arkasında duruyorsun ölümüne buna bir dikkat et. Gerçekten savunduğun insanlar masum mu emin olmaya çalış fanatik olma. Kraldan çok kralcı olma, fanatik olma kesin bu böyledir deme ve ben bilirim tavrında olma.

Bu hafta ben bilirim bu hafta dediğim aslında bir 10 15 gün kadar ben bilirim siz karışmayın yapmaması gereken bursların başında sen geliyorsun. Tatlı dilli ol, tatlı tatlı, rica et mesela bir hata mı yaptın, haklısınız burada hata yapmış olabilirim deyiver.

Böylelikle birçok şeyi kurtarırsın demeli öğrenmek için burada bunu öğrenmek için burada inşallah başarırsa da çok faydasını görür.

Dezavantajın otorite, aile, patron, aile içi sorunlar tekrar gün yüzüne çıkabilir, üstü örtülmüş ailede iş hayatında kamuda çalışıyorsan, devletle alakalı konularda üstü örtülmüş unutulmuş problemler tekrar önüne gelebilir.

Lütfen resmi konularda kariyerin ve işinle alakalı konularda ailenle ilgili konularda ihmalkâr olma. Bu süreç senin kendini keşfetme sürecin.

Sonsuz farklı olasılıkları keşfedip kafamda bir sürü ampul bir anda yanabilir ve vizyonunu inanılmaz geliştirebilirsin. Bu ayın en çok gelişen kişisi sen olabilirsin.

Tavsiyem sakın resmi işleri ihmal etme, askerliktir, başvurudur, imzadır, bir şeydir sakın ihmal etme, iletişim dilini geliştirmeye, bak eksiklerini tamamlamaya bak sınava çalışıyorsan tam zaman otur aç kitapları çalış.

Ya Samet senin için bu hafta hatta bir 10 gün kadar hatta eğer gelecek hafta değiştirsem bile sen bir 10 gün kadar bu isme devam et ilaç gibi düşün.

11 Aralık – 17 Aralık BOĞA BURCU

Bir kere huzurunu bozmayacaksın. Zorunu bozacaksın mesela keyifli ayağını uzattı. Gelip felaket tellalla yapmayacaksın. Aşkına, hayatına karışmayacaksın.

Yani boğaya karışmayacaksın. Boğa ne istiyorsa çünkü birisi ona karıştığında bunu yeme işte mesela diyet yapmakmış kurallar, bunlar boğayı çok rahatsız ediyor.

Boğa kendine göre yaşamalı. Kendini göre böyle olduğu için diyeti ne zaman isterse dayatmayacaksın, dayanmayacaksın yani ben şöyle bir şey denedim filan mesela bu arkadaşınız veya eşiniz diyet yapması gerekiyor.

Ay şu denediğim şey bana çok iyi geldi ya yanında konuşun, sadece o isterse yapsın boğanın huzurunu bozmayacaksın. Huzurunu bozarsan senden nefret eder ve hayatından çıkartır boğa.

Aralık boyunca boğa burcu için para konuları çok önemli olacak. Maddi anlamda kendini güvenceye alması gereken burçların başında boğa geliyor. Bu ay eğer aylardır yıllardır alamadığınız bir nafakanız tazminatınız uğruna çok çaba sarf ettiğiniz bir miras işiniz varsa inanılmaz şekilde bu ay sonuçlanabilir.

Bu Merkür Retro’sunun size avantajı aynı zamanda siz de pasaport bekliyorsunuz, vize bekliyorsunuz, bir okula kabul bekliyorsunuz, bir belge bekliyorsunuz, bir anda bunlar hızlanabilir. Bunlar avantajınız.

Ama birde dezavantajınız var unuttuğunuz borçlar, cezalar, ödemeler, çatır çatır arka arkaya gelebilir, birden bire bu ay çok fazla masrafınız çıktığı için 3 oraya 5 oraya Allah’ım ne oldu bu ay ben böyle masraftan duramadım diyebilirsiniz.

Bunun sebebi özellikle bozulan eşyalar veya işte trafikle alakalı sorunlar, trafik cezaları olabilir. Lütfen ihmal ettiğiniz ceza borç var mı? Hemen bugünden itibaren incelemeye başlayın ya benim bir kredi borcum var mı, bir şeyim var mı?

Girin e-devletinize bakın orada benim bir borcum bir var mı diye boğalar. Çünkü çok masraflı bir ay olabilir. Fakat iyi tarafı da şu ki, bu masrafın içinde kazanç gelir kapıları da olacak.

Mesela boğalar bu ay şükür, düzenli bir işiniz yoksa hatta varsa da size böyle 2 günlük 3 günlük gel şunu yap işte şu kadar para al bu işi yap, bu kadar para al gibi yasal güzel teklifler gelebilir, iş teklifleri alabilirsiniz.

Mesela işte bir iş yapıyorsunuz ek iş geldi, hadi bunu da yapalım, bunu da değerlendirelim gibi bunlar karşınıza çıkabilir. Reklam, medya, basın yayın işleri, efendim, ticaretle alakalı işler ayağınıza gelebilir.

O konularda da ya düzenli bir işim yok ki falan diye moralinizi bozmak yerine gelen fırsatı değerlendirmeye çalışın. Yani para ve masraflarla ilgili konular bu ay siz için çok önemli olacak. Bu haftadan bu etki hissetmeye başlayacaksınız.

Akrabalarla ilgili yanlış anlaşılmalar. Özellikle evliyseniz eşinizin akrabalarıyla ilgili önemli gelişmeler. Mesela tanışacaksınız lütfen aralık ayına denk getirmeyin. 2 Ocak’tan sonra tanışın.

Eşinizin annesiyle sevgilinizin ailesiyle çocuğuyla evlenmiştir. Ayrılmıştır çocuğu vardır akrabalarıyla Aralık ayı tanışmayın. Olumlu bir süreç değil. 2 Ocak’tan sonra istediğiniz gibi tanışabilirsiniz, görüşebilirsiniz. Bununla alakalı bir de iletişim yanlış anlaşılabilirsiniz.

Sevmediğiniz sözler duyup ilişkiniz iyi yiyecekken ilişkiniz bozulabilir, siz de konuşmalarınıza ve düşüncelerinize dikkat edin ve benim boğalara tavsiyem şu olacak. Çok önemli bir tavsiye vereceğim.

Bu aralara içinden çıkamadığınız sorunları düşünmeyin ve Allah’a bırakın. Bu ay size bunu tavsiye ediyor. Sen bırak o su akacak ve yolunu bulacak ve ocak ayında diyeceksin ki iyi ki bunun düşünüp de kendimi üzmemişim zaten böyle olacakmış diyeceksin.

Kafanızı kurcalayan çok şey var. Kafanızı karıştıran çok şey var. Hepsi ocak ayında neticelenecek. O yüzden kafanızı hiç canınızı sıkmadan bu ay keyfinize bakın, kendinizi yenilemeye bakın.

Birçok boğa doğum yapabilir, yeniden doğabilir, bazı beklemiş operasyonları. Varsa, sağlık ve tedavi şeyleri varsa süreçleri varsa onlarla da şifalanma yoluna gidebilir. Evet, yanlış kararlar vermek gibi bir dezavantajın var. Yanlış karar vermemek için iyi düşün.

Ya Mümin, Ya Hafiz esmaları.

Güvensizlikten kaynaklı yanlış karar verebilir. Ya ben bu riske girmem ben bunu yapamam deyip veya işte Allah’ım ben bunun ucunu kestiremiyorum. Nereye gidiyor acaba bu iş deyip birden panikle karar vermeye çalışabilir.

Ben akışta kalmasını tavsiye ediyorum. Kontrolcü bir burçtur akışta kalamaz pek ama bu ara akışta kalmanı tavsiye ediyorum.

11 Aralık – 17 Aralık İKİZLER BURCU

İkizlerin nezdinde herkese söyleyeyim, arkadaşlar seven üzmez. Beni üzüyor ama ben onu seviyorum. O beni sevmese de ben onu seviyorum. Benim sevgim ikimize de eder, yetmez kardeşim tükendiğinle kalırsın.

Neden bir yerde daha mutlu olma ihtimalin varken seni sevmeyenin peşinden gidesin. Bu aralar ikizler ve yükselen ikizler, kafanız ilişkilerinizle ilgili çorba olmuş olabilir. Korkularınız risk almakla ilgili kaygılarınız olabilir.

Nereye gidiyor, bu ilişki ne olacak, beni bırakacak mı, sanki aldatıyor gibi ve ayrılacak mıyız acaba çok mu hızlı gittik acaba çok mu yavaş gidiyoruz? Bir sürü kaygı içerisinde olabilir, yükselen ikizler ve ikizler.

İlişki hayatınızdan bir mücadeleye dönüşebilir. Partnerinizin, eşinizin veya ortağınızın veya çok yakın olduğunuz, kardeş gibi olduğunuz, arkadaşlarınızın bu aralar önemli, telaşlar olabilir.

Bunlar askerlik, vatani görev, iş hayatı, sağlık sorunları, taşınma hayatında ve ailesindeki mücadeleler olabilir. Siz de partnerinizin bu mücadelelerine şahit olup ona destek olmak zorunda kalabilirsiniz. Partnerinizin zorlanan bir zorlayıcı bir dönemden geçtiğine şahit olabilirsiniz.

Sizin de onun bu zorlayıcı hayatı ve karmaşası kafanızı iyice karıştırabilir. Ben bunun ailesi nasıl baş edeceğim? Ben bunun işte akrabalarla nasıl baş edeceğim? Bunun iş hayatı çok zor. Ben bunu nasıl bekleyeceğim gibi ikizler burcunun aralık ayı var ya muhakemeyle ve muhasebeyle geçecek.

Sevgili ikizler sana tavsiyem, 12, 13, 14 Aralık bak şimdiden söylüyorum, sana bir dostluk benden 17 Aralık 28,29 Aralık bugünlerde dilini tut ve çok sakin bir şekilde hareket et. Bugünler senin sevmediğin şeylerin, istemediğin şeylerin Aslında vesile olmasın diye bugünlerde sakinliğini koru.

Özellikle 12 13 Aralık lütfen sakin ol hemen acele karar verme, fanatik olma ben tutku istiyorum, sevgi istiyorum. Bana bunu veremiyorsan git falan fevri olma ayrılmak eğer yıllardır ayrılmayı düşünmüyorsan yıllardır çektiğin çile içinde olduğun bir ilişkin yoksa 1-2 haftadır yaşanan sorunlar yüzünden ilişkini sakın kaybetme.

Çünkü ocak ayında fikrin değişecektir. Boşu boşuna huzursuzluk yaratmaya hiç gerek yok. Boşu boşuna diyorum ama altı doluysa bir şey diyemem.

Bunun dışında sorumlulukların çok artabilir. Bu ara sende masraflarına, para kayıplarına, borçlarına, cezalarına özellikle resmi olarak ödeme yapman gereken durumlara dikkat etmelisin.

Senin de Merkür’ün oğlaktaki Retro’su ve yaya geri dönmesi sebebiyle ortak iş ve resmi işlerle ilgili kaybettiklerin tekrar önüne gelebilir. Kaçan fırsatlar da unuttuğun cezalar ve borçlar da tekrar önüne gelebilir ama maddi konularda da hak edişlerini alabilirsin.

Bunun dışında Venüs akrepte. Cinsel organlar genital bölge bu bölgelerle alakalı rahatsızlıklara dikkat etmen gereken diyet yapman gereken biraz yediğine içtiğine dikkat etmen gereken zamandasın. Tatlı ihtiyacın aşırı artabilir. Özellikle ay sonuna kadar çok tatlı ihtiyacı yeme ihtiyacı, karbonhidrat ihtiyacı hissedebilirsin.

Bunu dengelemeni tavsiye edelim ederim. Rahim, yumurtalıklar ve genital bölge ihmal edilmesin. İş hayatında sinsi insanlara ve manipülatif kişilere lütfen dikkat et.

Ya Hak, Ya Vekil Allah’ım sen benim vekilimsin sana sığınıyorum sana bırakıyorum de ve rahatla.

11 Aralık – 17 Aralık YENGEÇ BURCU

Yengeç neşeli ol ki genç kalasın de sağlık olsun demeyi bilmelisin. Bak, bu çok önemli. Şu anda senin hastalıklar alanın iş alanın sağlık alanın oldukça sıkıntılar belki içini düştüğün bir telaş olabilir. Bir sağlık sorunun olabilir, iş hayatında aşırı yoruluyor, aşırı bir karmaşa içine düşmüş olabilirsin.

Evcil hayvanın hastalanmış olabilir, çalışanların seni manipüle ediyor olabilir. Bir kere dikkat etmen gereken şeyler, çalışanların, evcil hayvanların çalışma hayatını, çalışma hayatında birlikte çalıştığını, hareket ettiğin insanlarla kavga etmemek ve sağlığına dikkat etmek.

Gerçekten bazen sağlık olsun demeyi bilmelisin ve sevgili yengeç benim sana tavsiyem, Aralık ayı boyunca bedenin ve vücudunla alakalı ve ruhunla alakalı seni yaralayan bir sorunun mu var seni rahatsız eden bir hastalığın mı var? Olmasa da gerek yok. Checkup yaptırmak için sağlam gidin ama doğru bir şekilde ilerleyin.

Çünkü Merkür Retro’sunda yanlış tahliller yanlış sonuçlar da olabiliyor. O yüzden dikkatli gitmeniz lazım. Checkup yaptırmak için değerlerinize baktırmak için sağlığınızı kontrol altında tutmak için çok önemli bir aydasınız lütfen öncelik sağlığınız olsun.

Bunun dışında çalışanlarınız iş hayatınız. Bunlar birazcık birbirine girebilir. Bütün rutin işler mesela çalışanınız hastalanır, işler size kalabilir. Ya da ne bileyim çalışma arkadaşlarınız bir şekilde rahatsızlanır, işler size kalabilir.

Birlikte çalıştığınız insanlarla kavga ve tartışmalara çok açık olabilirsiniz. Bu anlamda lütfen dikkatli olun. Eğer haklı ve iyi kalpli bir yengeçseniz korkmayın. Çünkü ilahi adaletin yerini bulduğu zamanlardan geçiyoruz.

Ama eğer bugüne kadar herkesin hakkını yemiş, zarar vermiş bir yengeçseniz. O zaman bazı şeylerin bedenini ödeme zamanı gelmiş olabilir. Ya her zaman söylüyorum, her insanın iyisi kötüsü var, harita bir bütündür, sadece burçlar üzerinden insanlara iyi ya da kötü diyemediğimiz için üstünüze alınmayın, alınması gerekenler alınsın.

Bunun dışında Merkür oğlak’ta Retro yapacak ve 12,13 Aralık hatta 14 Aralık’ta eşinizle ortağınızla iş hayatınızla alakalı bilmediğiniz bir gerçekle yüzleşebilirsiniz.

Bugünler eşin ortağın, patronun, çalışma arkadaşlarının üstüne gitmek için iyi zamanlar değil, çalışanlarınızla ilgili de önemli gelişmeler, haberler olabilir arka arkaya lütfen şunu unutmayın, ay boyunca özellikle ay sonuna kadar özel hayatınız ve ikili ilişkilerinizde de çok sağlam gitmeniz gerekiyor.

Bir anda ayrılık bir anda evlilik bir anda nişan. Hadi bir anda evlenelim. Böyle şeylere girmemeniz gerekiyor. Bunun için uygun ay kesinlikle ocak ayı 2 Ocak, hatta 6 Ocak’tan sonra harekete geçerseniz çok daha faydalı bir şey yapmış olursunuz.

Bu ay lütfen ikili ilişkilerde acele iyi ya da kötü kararlar vermemeye çalışın. Bu ay sizin için özellikle ay sonuna doğru çok önemli gelişmelere olumlu anlamda özellikle gebe, sağlığa ve iş hayatına da dikkat etmeniz önemli.

Dinlen kendini yormamaya çalış sevdiğin aktivitelere zaman ayır.

Ya Murid, Ya Şafi bunlar da senin dirilmene canlanmanı ve sağlıklı olmana vesile olabilir.

11 Aralık – 17 Aralık ASLAN BURCU

En başta uyardığım burçlardan birisiydi. Her işi tadında bırakmayı bilmeli Aslan. Bu aralar aslanlar ya ama ben onu çok seviyorum, beni aldattı ama devam edeceğim veya ya beni onu çok seviyorum. Onunla çok eğleniyorum ama ben çok mutluyum filan.

Bu sevgili de olabilir, arkadaş da olabilir gerçekten bile bile etrafınızda birilerine zarar veren veya sizin gururunuzla oynayan sizi küçük düşürmeye çalışan insanlara sırf onunla eğlendiğiniz veya sırf onu bir millet hissettiğiniz için bir arada olmamaya çalışın.

Bazı şeyleri tadında bırakmayı bilsin. Aslanlar yemek mi yiyorsun? Tadında bırak tatlı mı yiyorsun? Tadında bırak lütfen her şeyi tadında bırak buna çok dikkat et. Çok şen kahkahaların neşenin, eğlencenin aynı zamanda problemlerle karıştığı bir zaman dilimine giriyor.

Mesela bazı aslanlar doğum yapabilir, bunun sevincini yaşayabilir, hamilelik haberi alabilir. Bunun sevincini baba olduğunun haberini alabilir, bunun sevincini yaşayabilir.

Bazı aslanlarsa çocuk sahibi olanlar çocuklarının fark etmedikleri problemlerini fark etmeye başlayabilirler. Çocuklarıyla böyle bu ay mütemadiyen uğraşacak burçların başında aslanlar geliyor.

O ne yaptı? Hastam oldu işte çok mutsuz psikolojisi nasıl filan çocuklarınızın üstüne gitmemenizi, onlara sevginizi, şefkatinizi koşulsuz olarak vermenizi ve yanlarında olduğunuzu hissettirmenizi tavsiye ediyorum.

Aşk hayatınızda ilişkilerinize de yaş grubuna göre düşünün işler biraz çığrından çıkabilir özellikle. Aşk hayatınızda kıskançlık krizleri, kavgalar, flörtöz durumlar, yalanlar böyle bir ortada dönebilir.

Ben çok böyle kötü şeyler kodlamayayım size ama bazı şeyleri ortaya çıkması canınızı sıkabilir, yalnızsınız. Aşk hayatınız vasat geçiyor, monoton geçiyor. 13 Aralık’la beraber birdenbire karşınızda birileri çıkmaya başlayabilir.

Fırsatlar çok artabilir ama unutmayın ki Merkür Retro’sundayız. Biraz frene basarak gidin yani kimseyi sevmeyin, kimseyle beraber olmayın demeyeceğim ama frene basarak gitmenizde karşınızdaki insanı doğru tanımızda fayda var.

Şu tarihe kadar çok güzel bir ilişkiniz vardı. Her şey yolundaydı. Birkaç gün içinde ya da önümüzdeki haftayla beraber birdenbire partnerinizden soğumaya veya o size kötü davranmaya başladı. Hemen ilişkin kötüye gidiyor diye tehlike sinyallerini çaldığını düşünmeyin.

Bu bir Retro süreci. Birbirinizin olumlu olumsuz taraflarını keşfettiğiniz bir süreç. Lütfen ocak ayına kadar acele karar vermeyin ve bu Retro etkisi de yaşanan kötü sözleri, kavgaları ve tartışmaları büyütmemeye çalışın.

Aşk hayatları çocuklarıyla ilgili konular birazcık sıkıntı oluşturabilir. Bazı aslan ve yükselen aslanlar, skandalla ilişkilerle ve skandallarla anılabilirler. Bazı skandallı durumlar, sansasyonel durumlar hayatınızda cereyan edebilir.

Size tavsiyem şu olacak, birlikte olduğunuzda gurur duymayacağınız insanların size yazık sen bununla mı berabersin veya böyle bir ilişki mi yaşıyorsun diyeceği hareketler sakın yapmayın.

Sizi küçük düşürecek ilişkilerin içine girmemeye çalışın ve evlatlarınız varsa onlara sıkı sıkı sarılmaya gayret edin.

Dişler, kemikler, cilt sorunları önümüzdeki günlerde artış gösterebilir. İş hayatınızda sizinle bir takım karışıklıklar olabilir. Resmi iş ve resmi işlemlerle ilgili de dikkatli olmanız da yarar var.

Hobilerine varsa çocuklarını zaman ayır sakın içindeki çocuğu öldürme ihtiyacın olan tek şey, kendi içinde sevgili aslan. Bak bunu öyleyse söylemiyorum böyle hani beylik laflar etmek için söylemiyorum. Aslanın yaşam enerjisi kendi içinde saklı bu aralar.

Ya Muhyi, Ya Nur isimlerini zikredebilirsin ve bol tüketmeni susuz kalmaman da tavsiye ediyorum.

11 Aralık – 17 Aralık BAŞAK BURCU

Huzurlu bir yuva arayışında olabilir. Başaklar gerçekten yuvada huzur bulamadığı anne ve bayramlaşamıyor olabilir. Anne babanın bütün sorumluluğu hastalığı yükü onun üstünde olabilir.

Eşinin ailesi ile anlaşamıyor olabilir. Bulunduğu lokasyondan mutsuz olabilir, ev sahibi çık diyor olabilir, kiracısı problem çıkarıyor olabilir. Kısacası başakların ev yuva aile hane hayatıyla alakalı bazı sorunlar yaşanıyor olabilir.

Evde huzuru bir türlü bulamıyor olabilirler. Taşınmalar, yer değişiklikleri, şehir değişiklikleri hayatınızda gün cereyan edebilir.

Güzel çok da uzatmayın. Bu işleri çünkü Retro’ya giriyoruz. Bütün Aralık boyunca ya anne babasıyla uğraşacak ya eviyle uğraşacak ya taşınmayla uğraşacak ya bu evini, hayatını düzenini kurmakla uğraşacak.

Lütfen bilmediğiniz emin olmadığınız alt yapısından emin olmadığınız tesisat sisteminden emin olmadığınız alım satım işlerine girmeyin. Başaklara tavsiyem şu, eğer ev almayı emlak, mülk edilmeyi düşünüyorlarsa lütfen aslını, astlarını, belgesini, bilgisini çok iyi araştırsınlar.

Ve mümkünse uzatabiliyorlarsa ocak ayına uzatmalarını bu işi tavsiye ederim. Ama ev yuva aile, annem, babam, hanem benim başak olarak birinci planda geliyor. Gerçekten bu ara aile büyüklerinin çok hastalanması, aile içinde bir takım sorunların yaşanması, kendi ev düzeninizi sağlamak, evde bir şeyleri derlemek, toplamak hep bunlarla geçebilir.

Benim tavsiyem şu olacak, yo benim hiç öyle bir durumum yok diyen başaklar, evinizden eski kullanılmayan işinize yaramayan, size hizmet etmeyen her şeyi toplayın. Kullanılabilecek durumda olanlara ihtiyaç sahiplerine kullanılamayacak durumlarda artık hayatınızdan çıkartın.

Evinizde bir arınma çalışması yapmanızı tavsiye ederim. Şöyle gül sularıyla mis gibi silin, her tarafı sabun kokularıyla.

Ev düzenini sağlamanın evine bir düzen oturtmanın güzel yollarını bulabilirsin. Bu fırsatlarla karşılaşabilirsin ama özellikle bugünlerde çocukların varsa çocuklarınla alakalı sen de bazı şeyleri öğrenebilirsin.

Çocuklarının üzerine titremem gereken, onları koruyup kollaman gereken bir süreç olabilir. Senden gizlenen bir şeyler varsa ortaya çıkabilir. Aşk hayatında partnerini soğuk olmamaya, partnerine karşı bıkkın olmamaya, çocuğuna karşı bıkkın olmamaya özen göster.

Eski unuttuğu hobilere geri dönebilir. Eskiden nakış yapıyordu, resim yapıyordu, müzikle uğraşıyordu. Bu aralar eski hobilerine geri dönebilir başaklar ve bununla çok faydasını görürler.

Azıcık şöyle bir aşk hayatınız, çocuklar ev düzeni falan aralık boyunca sizi yorsa da ocak ayında hepsini mis gibi yapacaksınız. Çünkü bu sefer Venüs yay’a geçecek Merkür oğlak da düzelecek falan mükemmel çok güzel şeyler olacak.

Yani şu anda bu çektiğiniz zahmetlerin rahmeti yakındır sakin olun ve sevdiklerinizin üzerinden elinizi çekmeyin, onları sevdiğinizi hissettirin sevgili başaklar. Yuvada huzur sevdiğin bir evde mutlu olmak en önemli ihtiyacın olabilir. Yaşam alanını iyileştirmeye bak.

Ya Malikel mülk, Ya Hay, Ya Kayyum neden Ya Malikel mülk mülkün sahibi yaratan Hay ve ayakta tutan Kayyum bu isimlere tam ihtiyacın olan zamanlardasın. Temellerin ve köklerinin sağlam olması için zikredebilirsin. Güzel bir yuva hayatı için zikredebilirsin.

11 Aralık – 17 Aralık TERAZİ BURCU

14 Ekim’de ilk tutulma alevini aldı. Güney Ay düğüm terazi de. Terazilere şunu söylemek istiyorum, bazen yanlış yapmak istemeden de yanlış yapabilirsin.

Mesela çok büyük bir hata yapabilirsin. Mesela atıyorum evlisindir, başkasına aşık olabilirsin. Ya da ne bileyim bu bir yasak değil mi? Toplumumuzda hoş olmayan bir şey orada şunu düşüneceksin, adaleti nasıl sağlayıp kimse yüzmeden bu işler nasıl sıyrılabilirim?

Ama sen hata üstüne hata yaparsan bu hatalar güney Ay düğüm dönemi önüne gelir. Bu sadece teraziler için geçerli dinliyor. Hangi burca Güney Ay düğüm geçişi olursa o burcun mensupları ayaklarının denk almalı, ağzından çıkanı kulağa duymalı.

Peki şu aynı nereden geçiyor? Güney ay düğüm. Terazi ve yükselen terazileri etkilediği terazi burcundan geçiyor dolayısıyla. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun, sevgili teraziler konuştuklarınla ya da hakkında konuşulanlarla gündem olabilirsin.

Mesela bu aralar bir iftiranın dedikodunun haklı ya da haksız bakın kuru iftira olur, dolu iftira olur onu Allah bilir biz bilemeyiz. Hakkında konuşulanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Densiz insanlara cevap vermeden önce gerçekten kendinle bir yüzleşme yap ve oturup uzmanlarla hakikati sana gösterebilecek insanlarla görüş.

Mesela benim en büyük tavsiyem bir olur, ben de böyle yaparım, sen de böyle yapıyorsundur, başıma bir fenalık Allah korusun geldiğinde hemen güvendiğim bana doğru yolu gösterecek arkadaşlarıma danışırım.

Bu birkaç kişidir ya da uzman alanında uzmanlara danışırım, sen de öyle yap alanında uzman olan insanlara danışarak bu süreci yönetmeye çalış. Herkes bu kadar kötü bir şey yaşamak sorunda değil.

Bazı teraziler bu ara çok patavatsız olabilir, yani öyle bir ağızlarından söz çıkar, öyle yanlış cümlelere cümleler kullanırlar ki bunlarla kendilerini maalesef eksiye düşürebilirler.

Bu arada gerçekten suçluysanız hatalıysanız ihanet ettiyseniz kötü bir şey yaptıysanız bunlar ortaya çıkacaktır. Maalesef bu ay hep hukuki konularla iletişim çatışmalarıyla uğraşabilirsiniz sevgili teraziler bu arada en basiti şu olabilir, komşu kavgaları, yakın çevre kavgaları, kardeş kavgaları, hukuk mücadeleleri, eğitim mücadeleleri.

Mesela öğrenci teraziler ders çalışmaktan helak olabilirler, sürekli ders çalışıyor olabilirler, sınav yetiştirmeye çalışıyor olabilirler.

Bu ara terazinin kafası o kadar meşgul ki yanlış konuşmaya ve yanlış ifade etmeye açıklar. En yakınlarınız kardeşleriniz ve akrabalarınızla da problemler yaşayabilirsiniz.

O yüzden ağzımızdan çıkana kulağımız duysun. Bak sakin konuş iyi düşünerek konuş dikkatli konuş altı dolu olarak konuş mantıklı konuş, sevgili terazi.

Bunun dışında Merkür oğlaklar Retro yapıyor, ev yuva aile emlak haneyle alakalı konularda yanlış hesaplar tekrar önüne gelebilir. Hak ettiğin bir ev varsa miras varsa mal varsa buna edinme şansı bulabilirsin. Bu aralar annen baban ve aile büyüklerinle alakalı problemler de yaşayabilirsin.

Konuşmalarınla yanlış anlaşılmak gibi bir dezavantajın olduğunu yine söylüyorum. Hatasız konuşmalar yapma, terazi patavatsız mıdır? Asla ama bu ara hem Mars hem Güneş hem Merkür hepsi buralarda Merkür Retro’ya gidiyor gerçi şu an oğlak da.

Yani yanlış bir konuşması, hiç yapmadığı bir şey haklıyken onu haksız duruma düşürebilir. Bu konuda terazileri uyarmak isterim. Aşktan yana ilişkilerden yana, paradan yana şansınız devam ediyor ama bu sözler var ya sözler işte bunlar çok önemli konuşulanlar, konuşulmayanlar bunlara dikkat edelim.

Ya Fettah, Ya Rezzak Allah’tan maddi konularda kalıcı gelir elde etme şansımız var.

Boş insanların tartışmalara girmeyin. Sizi birilerinin, polemiklerin içine çekmesine müsaade etmeyin. Kraldan çok kralcı olmayın ve aynı zamanda ben bilirim. Siz hususunda yapmayın, bu tavırda da olmayın lütfen.

11 Aralık – 17 Aralık AKREP BURCU

Bu ara paraya ihtiyacı var. Bu ara hiç yapmadığınız son 2 yıldır yapmadığınız kadar çok masrafınız olabilir. Bu masraflar ev harcaması, taşınma harcaması, çocuk masrafı her şey olabilir. Bu ay hiç harcamadığınız kadar çok para harcayabilirsiniz. Çok eksiye düşebilirsiniz, paralarınıza dikkat ediyorsunuz.

Para gidiyor, oraya gidecek, buraya gidecek su gibi para harcayacaksınız gibi görünüyor. Üzülmeyin çünkü ne olacak biliyor musunuz? Ay sonunda Venüs’te yay burcuna geçecek işte o zaman da kazanma sırası dengelenme sırası size gelecek.

Ama Aralık boyunca maalesef gariplerim çok fazla para harcayacaksınız. Lütfen paranıza dikkat edin. Para konuları bu aralar merkezinizde. Çünkü harcama alım satım bir şeyler böyle hayatınızda aktifleştiği için para konuları gündeminizde.

Ama sadece bu değil 9 Aralık’la beraber akrepler size tavsiyem, 9 Aralık günü öyle güzel bir açı altındasınız ki burnunuza yerleşmiş olan Venüs, ayla kavuşum yapacak.

Bu ay Venüs kavuşumu size bolluk, bereket, güzellik, aşk, sevgi, ne zamandır söylenmeyen sözlerin o içinizde uhde kalan şeylerin gelişini de sevincimi de beraberinde getirebilir.

Çok önemli bir söylemek istediğiniz içinizde uhde olan kavga etmeyin tabi de ancak da kavga edebilirsiniz. En çok bak teşvik etmiş olmayayım da ben sevmem çünkü kavga güzel bir şey değil ama böyle içimde kaldı. Şuna ben bir döküleceğim dediğiniz bir gün işte o gün 9 Aralık o gün.

Söyleyin içinizi dökün. 9 Aralık’ta bu arada sadece akrepler değil herkes içini dökebilir. Böyle bir daha önce size gelen bir şeyi böyle yapılan bir hamleyi iade etmek isteyebilirsiniz. iadeyi ziyaret yapmak isteyebilirsiniz.

Akreplerin nezdinde bütün burçların böyle bir şansı var ama akrepler içinde kaldı. Söyleyemedim, sevdiğimi söyleyemedim işte. Nefret ettiğimi söyleyemedim. Söyleyin açılım dökülün tam zamanı.

Bu aralar sezgileri çok güçlü güzellikleri, en damları yakışırlıkları yerinde. Çok parlaklar, Venüs’ün ışığı onlar.

Seni çok sevdim ama söyleyemedim veya hayatta şu kadar insan geldi geçti en çok seni sevdim tam bunların zamanı itiraf itiraflarda gelebilir. Bu arada inşallah 9 Aralık sevdiklerinizi toplayın.

Benim size tavsiyem çok sevdiğiniz insanları şöyle toplayın, ben sevginin bereketine çok inanırım. Güzel bir masa etrafında sevdiklerinizle toplanın ve o gün şarkılar söyleyin. Duygularınızı ifade edin. Şöyle duygusal güzel bir gece geçirmeye çalışın.

Ay Venüs akrepte sabit bir burçta intikamcı duygulara da girebilirler. Kıskançlık krizlerine de girebilirler. Tamam, bu güzel enerjiyi böyle heba etmeyin, tam romantik ve duygusal anlar yaşamak için güzel bir gün.

9 Aralık’ta çok güçlü bir kavuşum var. Ben geldim diye bir kavuşum var, ben geldim ötesi yok yani doğal afet gibi mi geldin yoksa aşkla mı geldin işte ona senin karakterin, kişiliğin karar veriyor.

O yüzden bugüne es geçmesinler, akrepler bunun dışında çok para harcayacaklar dedik Merkür Retro’su konuşulmayanları konuşturabilir, araba arızalarına, trafik sorunlarına dikkat etsinler.

Yakın çevrede bir takım dedikodular duyulabilir ya da yakın çevreyle yakın lokasyonla alakalı bazı sıkıntılar yaşanabilir. O yüzden onlar da biraz konuştuklarında kontrollü olsunlar. Kardeş akraba ve komşu ilişkilerinde önemli gelişmeler olabilir aralık ayı boyunca.

Ya Latif tam ihtiyacı olan şey, Allah’ım bana lütfet bana nezaketinle yaklaş para, sevgi aşk senden talep ediyorum.

11 Aralık – 17 Aralık YAY BURCU

Mars onların burcunda Merkür, oğlak da Retro, sonra yaya geri dönecek. 13 Aralık çok gerilimli bir gün yaylar sizi çok seviyorum lütfen 12, 13, 14 Aralık kendinizi şöyle bir korumaya alın.

Geri çekilin, kavgacı, fesat insanlardan uzak durun. Hep şu soruyu sorsunlar, kendilerini haklı olmak mı mutlu olmak mı? Ya ben haklıyım işte sende haksızsın diye böyle mücadelelere girmeyin.

Hukuk, eğitim, iletişim, konuşmanın her türlü ile ilgili dikkat etmeniz gerekiyor. Kazalardan, belalardan, kavgalardan kendinizi korumanız gerekiyor. Özellikle ağır spor yapan yaylar bu ara ağır sporlara ara vermelerini tavsiye ediyorum.

At binenler işte düşme, yaralanma, çarpma gibi şeylere dikkat etmelerini tavsiye edeceğim. Bu ara fanatiklik yapan. Ben bilirim ben hallederim, ben yaparım diyen yayların zor günler geçireceğini söyleyebilirim.

Dış fikirlere açık olan, neşeli uyumlu yayların daha kolay atlatacağını söyleyebilirim. Lütfen kavgadan, kazadan beladan kaçının ve kendinizi koruyun. Ne zamandır bu kadar yorulmamışsınızdır.

Bu arada bu şey olabilir. Askerlik olabilir, devletle alakalı ihmal ettiği bir görevi yerine getirmek olabilir. Ne bileyim, ben eğitim hayatında bir sınavı vardır, bir sorumluluğu vardır. Bu olabilir illa ki çok kötü bir şey yaşayacaksınız anlamına gelmiyor.

Sadece bir telaşınız olabilir. Bu telaş yönetmekte zorlanabilirsiniz ve para meseleleriyle alakalı sizler de Merkür Retro’su para alanlarınızda olacağı için şu anda bir lira bir liradır deyip köşeye atmanızı tavsiye ediyorum.

Hakkınız olan almanız gereken paraları da alabileceğinizi bildirmek istiyorum. Yay burçları sakin olmalı, dikkatli olmalı, nazik olmalı avantajları var mı? Tabi ki var ne mesela iletişim yakın çevre desteği, dost desteği, arkadaş desteği, bununla alakalı avantajınız var ama genel olarak bir telaşın, bir krizin içerisinde olabilirsiniz.

O yüzden sizi uyaracağım günlerde 12, 13, 14 Aralık, 17 Aralık 28, 29 Aralık sakın fena bir hareket yapmayın, sakın ihmalkâr olmayın mesela uykusuz yola çıkmak uykulu yolculuk yapmak bunlara sakın girmeyin, kavga etmeyin.

Bu tarihlerde özellikle ama bu ay onları çok sevindirecek güzel gelişmeler de var tabi ki. Eğer bir zorluğunuz varsa bilin ki yeni yılla beraber o zorluklar maşallah diyeyim. Uçup gidecek sakın negatif enerjiye kapılmayın.

Venüs yay’a geçtikten sonra ve bu Merkür Retro’su düzeldikten sonra bozulan dağlan sizi üzen ne varsa ya da hastalık ne varsa hepsinin maşallah iyileştiğini göreceksiniz. Sadece biraz sakin olun, elinizde bir alev topu var, kendinizi ısıtın.

Dikkatli olun, sakin olun, aceleci olmayın ve ben bilirim fanatik tavırlar sergilemeyin, kibirden özellikle uzak dursunlar. Kibirli hareketler yapmayın, hak ettiyse bile yapmayın, hak etmiştir, sizi çok üzmüştür, kibir yapmayın, kibirden uzak durun, sevgili yaylar, kriz içeren durumları fırsata çevirebilirsin.

Ya Selam, Allah sana esenlik versin, Allah sana huzur ve sağlık versin.

11 Aralık – 17 Aralık OĞLAK BURCU

Oğlak, bu ara anlamayacak olanlara söyleme sakın. Bilebileceğin en güzel şeyleri vefasıza hayırsıza sen hayırsızsın sen vefasızsın desen ne yararı var? Merkür senin burcunda 13 Aralık’la beraber Retro yap yaşayacak.

Herkes için geçerli değil ama bazı oğlaklar şok olacağı şeylerle yüzleşebilir. Üstünden geçtiği görmediği ben 3 ay önce şüphelenmiştim. Zaten filan böyle ama ben buna kondurmamıştım. Bilmediğiniz, görmediğiniz görüp dikkatinizden kaçan şeylerle yüzleşmeye başlayabilirsiniz.

Bazılarınız hepiniz değil, bazılarınızda bu süreçte neler yapabilir? Bir hastalığını keşfedebilir benim o yüzden yengeçler gibi oğlaklara da tavsiyem bir Check-up yaptırın, vücudumuza bir baktırın, ruhsal olarak bir baktırın kendinize neyiniz var, neyiniz yok? Bir görün kendinizi bir tahlilden bir tedaviden geçirmenizi tavsiye ederim.

Bir probleminiz varsa geçer ama kulağım ağrıyor ama olsun böyle yapmayın. Bir sorununuz varsa bunu çözmeye çalışın. Bu aralar bazı odaklar hasta bakıyor olabilir. Bazı olarak ameliyat olmuş iyileşmeyi bekliyor olabilir. Bazı ulaklar bir diş yaptırma, ne bileyim tedavi sürecine giriyor olabilir.

Yani sizi oyalayan ve angarya gelen bir sürü işle uğraşıyor olabilirsiniz. Bunu nasıl fırsata çevirirsiniz? Kimseye anlamayacağı şeyleri söylemeyin, değerli cümlelerinizi, değerli vaktinizi boş insanlara harcamayın, bir sessizlik dönemine geçin.

Çünkü ocak ayında alacağınız çok şansınız çok yüksek hem Jüpiter desteği hem Merkür’ün düzelmesi hem güneşin Satürn’ün desteğiyle ocak ayında hayatınızda çok radikal kararlarla güneş gibi doğabilirsiniz ve gidene sakın üzülmeyin. Bu ara her şeyi en netliğiyle ve açıklığıyla göreceksiniz.

Çünkü olan her şey kaderinize ve hayrınızda olacak. Var olan ilişkinizi vesveseler ve kuruntularla bozmamanızı. Özellikle sizde 12, 13, 14 Aralık’ta ağzınızdan çıkana kulağınız duysun. Her düşündüğünüzü hemen söylemeyin. Her gördüğünüzü de hemen gerçek sanıp harekete geçmeyin ya da birazcık plan yapmak için kendinize zaman ayırın.

Araştırmacı kişiliğinizi konuşturun, okumadığınız kitapları okuyun, yapmadığınız şeyleri yapın, aktiviteleri yarım bıraktığınız hobilerinize dönün. Bu aralar kendinizi çek etmek, kendinizi anlamak için çok fazla zamanınız olacak lütfen.

Şu an annenizin karnında bir bebek gibi düşünün. Kendinizi ocak ayında doğumdasınız, hayata doğuyorsunuz gibi düşünün ve lütfen ona göre kendinizi planlayın. Pırıl pırıl parlatın ve sahneye çıkın, sahneye de çıkacaksınız.

Azıcık şu ay oğlaklar yani yanlış hesaplarım Bağdat’tan döndüğü görülmeyenlerin görüldüğü, duyulmayanların duyulduğu ve halam niye beni bunlarla ısınıyorsun diye insanlarla sınandığı bir süreçten geçecek.

Ocak sonu ocak başına kadar ocak başına kadar aralık birazcık temizlenme arınma açıkçası bir dökülme zamanı. Yani yanlışların döküldüğü hastalıkların ortaya çıktığı, kötülerin ortaya çıktığı bir zaman arınma diyelim.

Özellikle. Bölge olarak belirtmek hani ne kadar doğru bilmem ama dişler, kemikler, cilt başta olmak üzere karaciğer problemi var. Mesela çok alkol alıyor, çok ilaç içiyor. Bunlar bir dikkat etsin.

Uyluklar, kalça, bel bölgesi başta bunlar ama tabii ki özel de durum çok farklı olabilir. Şüphelendiğiniz bir şey varsa sağlığınıza özen gösterin ve sinsi, nazarcı, kötü enerjili insanlara da dikkat edin.

Ya Hafiz, Ya Mümin. Allah’ım sen beni koru Allah’ım, sen bizi koru Allah’ım sen sevdiklerimi koru sen beni eminlik içerisinde koruma altına al amin.

11 Aralık – 17 Aralık KOVA BURCU

Kova kadar arkadaşına düşkün, dostuna düşkün. Dost canlısı başka bir burç yok. Zodyağın en dost canlısı en iyimser en herkesi iyilikte buluşturmak isteyen kovası. Özellikle yükselen kovalar, bu aralar böyle birazcık sinsi kalitesi düşük insanlarla sınanıyor olabilirler.

Yani tamamen iyi niyetinizin suistimal edildiği durumlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Kafanızda bir şeyleri büyütüp indirip kaldırıp eritip çoğaltıp böyle hatalar yapmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyorum.

Düşmanlarınız olabilir. Bu düşmanlarınız size çok zekiymiş, çok akıllıymış, çok şey biliyormuş gibi yaklaşabilir. Bilmiş bilmiş insanlarla sınanabilirsiniz. Çok biliyor bu ya diye böyle bilmişlerle sınanabilirsiniz.

Arkanızda işi gücü bırakmış gibi dedikodu yapan insanlar olabilir. Bazı insanlara şöyle dikkat etsinler, birileri size olan fesatlıkları ve düşmanlıklarından nüfuzunu ya da insanların ona duyduğu güveni bile kullanmaya kalkabilir.

Lütfen bu aralar arkamızı bir kollayın dedikodulara bulaşmak zorunda değilsiniz ama haberdar olun. Bunun dışında planlarınızı gizli yapmanız gereken sırlarınızı hiç kimseye ifşa etmemeniz gereken daha çok mesela projeniz var.

Kimseyle paylaşmayın, daha çok dua etmeniz gereken. İç aleminize odaklanıp hayatınızda neyin düzelmesi, neyin değişmesi gerektiğine çok iyi karar vermeniz gereken bir dönem bu. Her alanda böyle sağlık iş ilişkiler, kariyer gelecek planları, oturun deyin ki ben bunların hangilerini bırakmalıyım, nelerden vazgeçmeliyim?

Ve bu arada dost görünen düşmanları gerçekten düşman olanları, sosyal çevrede bazı insanların gerçek yüzlerini görecekler. Bazı dostlarına da destek olmak zorunda kalabilirler.

Eğrinin doğrudan ayrıldığı, insanların hayatınızdan ayıklandığı bir buçuk aylık süreç geçireceksiniz. Yaklaşık ama bu bir buçuk ay Ocak başıyla beraber çok iyileşmeye doğru giderek gelişecek ve çok lehinize dönecek.

Sakin olun ve düşmanlıklarla ilgili de dostluklarla ilgili de bu işin galibinin iyi niyetiniz olacağını, bilin iyi niyet çizgisinden asla şaşmayın. Onlar da diş kemik, cilt ve benzeri problemleri varsa bu aralar harekete geçsinler.

Bunun dışında maddi konularda şansları çok yüksek. Kariyer konularında şansları çok yüksek. Özellikle 9 Aralık istediğiniz bir terfi bir zam hak ettiğiniz bir şey varsa kibarca patronlarınıza bildirebilirsiniz, başvuru yapabilirsiniz. Ben işte ihtiyacım var, bana bunu sağlar mısınız diye çünkü bu size kariyer anlamında güzel bir enerji sağlayacak.

Toplumda kendinizi iyi göstermek, güzel göstermek bir projeyle ya da bir markayla ya da bir sunumla insanların karşısına çıkmak için destekleniyor olacaksınız. 13 Aralık’taki yeni ay dostlarınız ve arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmelere işaret ediyor olabilir.

Hiç ummadığınız birinin arkanızdan çok kötü konusunda duyabilirsiniz. Ve birtakım sarsıntılar yaşayabilirsiniz. Hiç üzülmeyin çünkü gerçek dostlarınız var. Kardeşiniz gibi olan onlar yine sizin yanınızda olacaklar.

Düşmanlık ve dedikodulara dikkat etmeniz ve kendi kendini yaptıklarını ve yaşadıklarını olduğu gibi kabul ediyor. Gideni de geleni de kalanı da yanlış yapanı da miladı dolmuş hayatımdan gitmesi gerekiyor diye düşün.

Ya Muri, Ya Hafiz kariyer de çok şanslılar, iş hayatında çok şanslılar ve parlayıp toplum önünde güzel gözükmekle ilgili de çok şanslılar.

11 Aralık – 17 Aralık BALIK BURCU

Evet, bütün dikkatini kendine ver. Bütün dikkatini dış sesleri sustur deki ben bundan sonra nasıl yol alacağım ben nereye ilerleyeceğim? Bütün dikkatini kendine ver derken kendine kafayı takıp kendini aşağı çekmede eleştiri yapma çok fazla.

Ama şöyle ben de istiyorum. Ben nereye gitmek istiyorum. Ben ne yapmak istiyorum buna karar ver. Birçok insan biliyorsunuz. Bunlardan birisi de balıktır ve terazi de böyledir. Yalnız kalma korkusuyla yanlış insanlara taviz veriyor olabilirsiniz.

Yalnız kalma korkusuyla ya da konfor alanınızın değişmesi korkusuyla yanlış bir şeylere tahammül ediyor olabilirsiniz. Bir şeyi normalden çok yapıp bağımlılık haline getirmiş olabilirsiniz.

Bu aşk da olabilir, yiyecek de olabilir, uyku da olabilir. Balıklar kendinize şunu söylemeniz lazım, kimse konfor alanında mükemmel olmuyor.

Lütfen sevgili balıklar bazı şeylerden taviz vermeden iyi olacağını düşünmeyi bu aralar yorulabilirsiniz. Çok çalışabilirsiniz, çok bunulabilirsiniz. Bu bunu almalarınızın hepsine size yol, su, elektrik olarak geri döneceğini bilin.

Şu anda kariyer hayatınızda, patronlarınızla, iş hayatınızda büyük çekişmeler yaşıyor olabilirsiniz. Eşinizin ailesi veya kendi aileniz üstünüzde çok fazla geliyor olabilir. Üstünüzde normalden çok sorumluluk hissediyor olabilirsiniz.

Yapılacak çok iş vardır da bazen hiçbir şey yapmazsın ya yapmak istersin, elin gitmez öyle bir şey yaşıyor olabilirsiniz. Her şeyi bir yana bırakın, hayatınızın kontrolünü elinize alın, dikkatinizi kendinize verin.

Ben gelecekte kendimi nerede görmek istiyorum, balıklar kendinize bu soruyu sorun 10 yıl sonra kendimi nasıl görmek istiyorum 5 yıl sonra kendimi nasıl görmek istiyorum, eğer kendinizi görmek istediğiniz haliniz şu halinizle örtüşmüyorsa ben bu aileye yapamam, ben bu eşle yapamam, ben bu şekilde yok oluyorum.

Hemen hayatınızda bir çeki düzen veririm ve bir b planı hazırlayın çünkü Ocak ayı ile beraber müthiş avantajlısınız hiç abartmıyorum. Arkadaşlıklar, dostluklar, ilişkiler, kariyer, her şey Ocak’la beraber düzene girecek ve Mayıs sonuna kadar çok güçlü bir şans içinde olacaksınız.

Şu anda ayıklama sizde kariyerde işte ailede size hizmet etmeyen her şeyi hayatınızdan ayıklamaya bakın. Arkadaşlıklar, dostluklar birazcık karışabilir. Hiç görmediğiniz çok özlediğiniz dostlarınıza da bir araya gelmeye başlayabilirsiniz.

Aklınıza çok parlak fikirler gelebilir lütfen fikirlerinizi her r boyunca bir yere not edin, bir defter oluşturun ve bunu yapılacak bu yapılacak şunu değiştireceğim, bunu yapacağım gibi bir plan defteri hazırlamanızı tavsiye ediyorum. Çözüm odaklı olmaya gayret et ne kadar önüne ve işine bakarsan o kadar başarılı olacaksın.

Ya Muktedir, Ya Melik iktidarınız yerine gelsin, kudretiniz yerine gelsin.

Yapmak istediklerinizi daha hevesle yapın diye bu isimleri zikredebilirsiniz. Özel hayatınız ve ilişkilerden yana da dış görünüşünüzden yana da şanslı bir süreçtesiniz çok gezeceğiniz çok şey öğreneceğiniz manevi konularda derinleşeceğiniz bir süreçtesiniz.

Kaynak: Nur Viral ile Hayatta Her Şey Var Programındaki Astrolog Mine Ölmez'in konuşmaları haberleştirilmiştir.

Screenshot_20231210-150408_Instagram.jpg

KOÇ / YÜKSELEN KOÇ

Koç burcu için astrolojik yorumlar şu şekildedir;

Yeni maceralar sizleri bekliyor. Hedeflerinizin peşinden gidecek cesareti bu yeniayla bulabilirsiniz. Yurt dışı bağlantıları kurabilir, işinizde büyüme sürecine girebilir, internetten para kazanabilir, işe dönüştüreceğiniz bir eğitime başlayabilirsiniz. Hukuki konularla ilişkili haklarınızı alabilir, kendinizi radikal biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu süreçte karşınıza çıkan zorluklar size kolay gelebilir, iyimserliğinizle üstesinden gelebilirsiniz…

BOĞA / YÜKSELEN BOĞA

11/17 Aralık tarihleri arasında Boğa burcu için astrolojik yorumlar şu şekildedir:

Ortaklı işlere girmek, paylaşımlar yapmak ve yatırım planlamak için iyi bir zaman. Geçmişte kaçırdığınız bir fırsat da ansızın önünüze çıkabilir. Sizden gizlenen önemli bir para varsa ortaya çıkabilir. Eşinizin iş hayatından elde ettiği gelirdeki artış sizi de olumlu etkileyebilir. Cerrahi operasyonlara girebilirsiniz. Psikolojik açıdan kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Korkularınızı aşarak yeniden doğmuş gibi hissetmeniz mümkün gözüküyor.

İKİZLER / YÜKSELEN İKİZLER

11/17 Aralık tarihleri arasında ikizler burcu için burç yorumu şu şekildedir;

İlişkilerde hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Evleneceğiniz kişiyle karşılaşmanız, flört ettiğiniz biri varsa ilişkiye döndürmeniz yeniayla mümkün olabilir. İlişkilerde verilen sözler tutulabilir ve doğru zamanlamayı yakalayabilirsiniz. Kimileriniz bir dostuyla ortaklığa soyunabilir. İşinden elde ettiği gelirleri arttırabilir. Sosyal çevrenizden alacağınız destek neşenizi yerine getirebilir ve başarılarınızın artmasına yardımcı olabilir.

YENGEÇ / YÜKSELEN YENGEÇ

11/17 Aralık tarihleri arasında yengeç burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Çalışma koşullarınızı, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi ve günlük rutinlerinizi iyileştirebilirsiniz. Kariyere dair verdiğiniz çabalarınız sonuç vermeye başlayabilir. İş teklifleri gelebilir. Eskiden çalıştığınız şirketle tekrardan görüşebilirsiniz. Sorumluluklarınıza yetişmek açısından performansınızın artabilir fakat alışkanlıklarınızdan ödün vermeniz gerekiyor. Kiminiz taşınma işleriyle ilgilenebilir. Spora veya diyete başlayabilir.

ASLAN / YÜKSELEN ASLAN

11/17 Aralık tarihleri arasında Aslan burcu için burç yorumu şu şekildedir: Aşk hayatınız hareketleniyor. Çok beğendiğiniz biriyle tanışabilirsiniz. Beraberliğiniz varsa birlikte gezmek, eğlenmek için destekleyici bir zaman. Eski bir aşkta kapınızı çalabilir. Bu süreçte ev yatırımı, miras ve taşınma işlerinizde istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise fazla keyifçi davranmanız sorumluluk ve rutin düzeninizi aksatmanıza neden olabilir. Sağlığınıza zararlı şeyler tüketmemeye dikkat etmelisiniz.

BAŞAK / YÜKSELEN BAŞAK

11/17 Aralık tarihleri arasında Başak burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Aile hayatınızdaki anlaşmazlıkları varsa miras sorunlarını çözmek, evinizi arzu ettiğiniz şekilde tadilata sokmak ve dekorasyon için iyi bir süreç olabilir. Evinize yatılı misafir gelebilir, giderler artabilir ancak sevdiklerinizle samimi vakit geçirmek için de iyi bir zaman. Çocuğunuz veya partnerinizle daha önce konuşmadığınız şeyleri dile getirebilirsiniz. Birbirinize karşı acımasız, önyargılı ve fanatik olmamaya özen göstermeniz iyi olabilir.

TERAZİ / YÜKSELEN TERAZİ

11/17 Aralık tarihleri arasında Terazi burcu için burç yorumları şu şekildedir:

Projeler, fikirler, teklifler, tanışmalar ve davetlere katılabiliriz. Zihinsel olarak yorulabilirsiniz. Ajanda, günlük vs tutmaya başlayabilirsiniz. Önemli birini ikna ederek büyük bir ticari anlaşmaya imza atabilirsiniz. Ortağınız, eşiniz veya partnerinizin sizi daha çok dinlediğini, ortak noktada buluştuğunuzu fark edebilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız çıkacağınız kısa bir seyahat modunuzu yerine getirebilir.

AKREP / YÜKSELEN AKREP

11/17 Aralık tarihleri arasında Akrep burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Parasal kaynaklarınız ve giderlerinizi ilgilendiren yeni bir sayfa açabilirsiniz. Elinize iyi bir para geçebilir. İş, mal ve mülk yatırımı yapabilirsiniz. Bir yerde çalışıyorsanız zam almanız mümkün. Değişken koşullara daha rahat adapte olabilirsiniz. İlişkilerde öngörülemez teklif, karşılaşmalar veya tanışmalar olabilir. Çevrenizdeki insanlara farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Eski bir arkadaşınızla tekrardan görüşmeye başlayabilirsiniz.

YAY / YÜKSELEN YAY

11/17 Aralık tarihleri arasında Yay burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Daha önce açılmayan kapıların açıldığını görebilirsiniz. Dış görüntünüz, tarzınız ve sağlığınızla ilgili iyileştirmeler yapabilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Yeni bir hobiye başlayabilir veya mevcut hobinizi işe çevirebilirsiniz. Herhangi bir alanda yeteneklerinizle popülerlik kazanmanız, tanınmanız mümkün olabilir. Etkinliklere, konserlere katılabilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol altında tutmanız iyi olabilir. Lüks giderler yapabilirsiniz.

OĞLAK / YÜKSELEN OĞLAK

11/17 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Ruhsal alanda büyük açılımlar yaşayarak şifalanabilirsiniz. Bilinçaltı çalışmaları, meditasyonlar ve psikoterapiler size iyi gelebilir. Aile bireyleriniz sizden bir şey saklıyorsa ortaya çıkabilir. Aile ve ev kaynaklı büyük harcamalarda bulunabilirsiniz. Yurt dışı gündeminize yerleşebilir. İnatçı, kontrolcü ve fanatik davranışlar bazı kayıplar yaşamanıza neden olabileceğinden zorlama davranışlardan kaçınmalı, akışta kalmaya özen göstermelisiniz.

KOVA / YÜKSELEN KOVA

11/17 Aralık tarihleri arasında Kova burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Parlak proje ve fikirler gündeme gelebilir. Araç almaya karar verebilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizle ilişkili talepleriniz üstleriniz tarafından onaylanabilir. Faaliyette bulunduğunuz gruplarla yeni deneyimleriniz sizi geliştirebilir. İletişim dilinizi iyileştirebilirsiniz. Dostluklarınızla gezilere katılabilirsiniz. İş başvuruları, eğitimler, imza ve evrak işleri gündelik yaşantınızı meşgul edebilir. Ajanda ve günlük tutmaya başlayabilirsiniz.

BALIK / YÜKSELEN BALIK

11/17 Aralık tarihleri arasında Balık burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Toplumsal itibarınızı ilgilendiren olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Elinize bir anda güç ve yetki geçebilir. Kendi işinizi kurabilir veya çalıştığınız sektörde iyi bir zam veya terfi alabilirsiniz. Evlilik veya ortaklık kararı alabilirsiniz. Otorite figürleri (baba, patron, vs,) arkanızda durarak geleceğinizi destekleyebilir. Dikkat etmeniz gereken konular sözünüzde durmak, önünüze çıkan fırsatlarda rehavete kapılmadan mücadele etmek olacaktır.

Ece Gür

kedi komikk (7).jpg

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta, enerjiniz yüksek olacak ve iş projelerinizde önemli adımlar atabilirsiniz. Aşk hayatınızda romantik gelişmeler söz konusu olabilir. İletişim becerileriniz sayesinde çevrenizde olumlu etkiler bırakabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Maddi konularla ilgili planlarınızı gözden geçirme zamanı. Finansal hedeflerinizi belirleyin ve bu hedeflere ulaşmak için adımlar atın. İlişkilerde dürüstlüğe önem vermelisiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Kariyerinizde ilerleme fırsatları karşınıza çıkabilir. Ailevi konularda ise anlayışlı olmaya özen gösterin. İkili ilişkilerde iletişim önemlidir, duygusal bir denge bulmaya çalışın.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Öğrenmeye ve keşfetmeye açık bir hafta. Yeni konulara ilgi duyabilir, eğitim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

İkili ilişkilerde iletişim sorunları yaşanabilir, ancak sabırlı ve anlayışlı olmak çözüm getirebilir. Finansal konularda dikkatli olun. Kariyer hedeflerinizi gözden geçirme zamanı.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

İş hayatınızda yoğun bir dönem. Organizasyon becerilerinizi kullanarak projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Ailevi konularda destekleyici olun.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Kreatif projelere odaklanma ve ifade etme zamanı. Ailevi ilişkilerde denge sağlamak önemli. Duygusal konularda içsel bir denge arayışına girebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Ev ve aileyle ilgili konularda önemli kararlar alabilirsiniz. İş hayatında daha fazla sorumluluk üstlenme ihtimaliniz var. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

YAY VE YÜKSELEN YAY

İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha iyi anlaşabilirsiniz. Maddi konularda dengeli bir yaklaşım benimsemelisiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koymak için uygun bir zaman.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Kişisel gelişim ve öğrenme konularına odaklanma zamanı. İkili ilişkilerde anlayışlı olun. Finansal konularda dikkatli bir planlama yapmanız gerekebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Kariyerinizde ilerleme fırsatlarına odaklanın. Sosyal çevrenizle ilişkilerinizi güçlendirmek için çaba harcayın. Sağlığınıza dikkat etmeyi unutmayın.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Kişisel projelerinizi hayata geçirmek için uygun bir dönem. İş hayatınızda daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz.

Funda Koç
Formsante

kedi komikk (4).jpg

♈︎ KOÇ: Haftaya yurtdışı, eğitim,hukuk gibi konularla giriş yapabilirsiniz sevgili koçlar. Hafta genelinde iletişim trafiğiniz yoğun olabilir. Merkürün oğlak burcunda retro harekete geçmesi ile kariyer konularında 3 aralık tarihine kadar yeni girişimlerde bulunmamanızı öneririm. Hayatınızda önemli konularda değişiklikler olması mümkün görünüyor bu süreçte. Ocak 2024 tarihinde hayatınızda yeni pencereler açılabilir ve aslında gitmeniz gereken yönü tam olarak netleştirebilirsiniz.

♉︎ BOĞA: Haftaya hesap kitap işleriniz yoğun gündem olabilir sevgili boğalar. Eşiniz,ortağınızın maddi konuları çokça kafanızı meşgul edebilir. Bu süreçte yeni bir borca girmemenizi öneririm. Eski konular, yarım kalan işleri tamamlamanız sizin için faydalı olacaktır. Aralık ayı sonuna kadar iş konularında çalkantılı olabilir. Yay burcunda gerçekleşen yeni ay sizin yatırım,ortaklı paralar, eşten gelen maddi kazançlarınızı etkileyen alanda olacak. Bu süreçte bağımlılıklardan kurtulmak, huzurlu,düzenli bir hayat sürmek açısından güzel etkiler barındırıyor. Size ayak bağı olan ne varsa, artık kurtulmanız, pozitif alana geçmeniz mümkün görünüyor.

♊︎ İKİZLER: Haftaya karşıt evinizde gerçekleşen yeni ay etkileri ile başlangıç yapıyorsunuz sevgili ikizler. Kariyer konularında güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Pazartesi,salı günü şanslı etkiler mevcut. İş hayatınızda yaşanan bazı pürüzler ev hayatınıza yansıyabilir. Burada dengeyi kurmanız önemli olacaktır. Bu dönem özellikle yeni tanışılan kişiler ile ilgili, kandırılma,aldatılma gibi konulara karşı temkinli olmanızda fayda var, Ortaklı işlerden kazançlı olabileceğiniz bir dönem olabilir. Cuma günü özellikle ilişkiler konusunda daha sakin, pozitif olmanızda fayda var. Hafta sonu yapılan yolculuklarda aksiliklere karşı temkinli olmanızı öneririm.

♋︎ YENGEÇ: Haftaya ilişkiler ile ilgili konularda oldukça şanslı etkiler ile giriş yapabilirsiniz sevgili yengeçler. İş konularında yeni başlangıçlar yapmanız da mümkün görünüyor. Sağlık konularında beklenen haberler varsa güzel dönüşler alabilirsiniz. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ay ile iş hayatınızda yenilikler söz konusu olabilir, ancak merkürün de aynı zamanda retro olması iletişimsel sorunlara sebep olabilir.
Hafta sonuna doğru ilişkiler ile ilgili ani sürpriz haberler alabilirsiniz. Haftasonu maddi kaynaklarınız ile ilgili aksilikler söz konusu olabilir. Ruhsal olarak da stresli hissedebilirsiniz.

♌︎ ASLAN: Haftaya yeni bir süreçle giriş yapabilirsiniz. Yeni ay aşk ve çocuklar evinizde gerçekleşecek. Burada net olmayan ilişkiler varsa artık sonuç almanız mümkün görünüyor. Sanat ile uğraşan bir aslan burcuysanız ani sürpriz haberler alabilirsiniz. Bebek bekleyen kişiler için de olumlu haberler alınabilir. Spora başlamak, hobiler gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Harekete geçme isteğinizi yoğun olacağı bir dönem ancak, merkürün de retroya gireceğini hesaba katarsak yeni girişimler için ocak sonunu beklemek daha faydalı olacaktır. Sağlık konularında diz,diş ağrıları gündem olabilir. Aşk hayatınızda iletişim konularına dikkat.. Genel olarak ruhen yorgun hissetmeniz, bazı hayal kırıklıkları yaşamanız mümkün olabilir.

♍︎ BAŞAK: Haftaya sosyal çevreniz ile yapılan planlar ve görüşmeler ile giriş yapabilirsiniz sevgili başaklar. Yay burcunda gerçekleşen yeni ay ile aileniz,eviniz ile ilgili konular gündem olacaktır. Daha önce planlanan konular varsa bu süreçte hızlanabilir. Merkürün oğlak burcunda gercekleşecek retrosu ile aşk,ilişkiler, riskli yatırımlar konusunda yeni adımlar atmamanızı öneririm. Daha çok yarım kalan konuları tamamlamak faydalı olacaktır. Bu dönem karışık düşüncelerde olabilir, karar vermekte zorlanabilirsiniz. Yakın çevrenizden olumlu destekler alabilirsiniz..

♎︎ TERAZİ: Haftaya maddi konular, ödemeler ile ilgili gündemlerle giriş yapabilirsiniz sevgili teraziler. İletişim konularında yoğun bir sürece giriş yapıyorsunuz. Aslında istedikleriniz konusunda net ve kararlı olabileceğiniz, risk almaktan korkmadığınız bir süreç sizin için. 24 aralığa kadar ev,aile alanınızda Merkür retro hareket edecek. Bu süreçte iletişim konularında bazı aksaklıklar olabilir. Aralık ayında yakın çevrenizin sağlık problemleri daha çok gündem olabilir. Hafta sonu yakın çevrenizden biri ile yaşanan konuşma, sizde hayal kırıklığına sebep olabilir. Genel olarak güzel bir süreç sizin için ancak Merkür retrosunu hesaba katarsak yeni başlangıçları ocak sonuna ertelemeniz faydalı olacaktır.

♏︎ AKREP: Haftaya Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayın etkileri ile başlıyorsunuz.Yeni ay maddi konular ile ilgili alanınızda gerçekleşecek. 2024 ocak sonuna kadar parasal konularda beklentilerinizin netlestiğini görebilirsiniz. Bu hafta özellikle ekstra harcamalar, kontrolünüz dışında gerçekleşebilir. Eşyalarınızı bu önümüzdeki 15 gün dikkatli korumanızı öneririm, kayıp enerjisi,unutkanlık gibi durumlar oluşabilir. Bu yeni ay ile ekstra kazanç kapıları açılabilir, ancak netlik kazanması ocak sonu diyebiliriz. Merkürün iletişim evinizde retroya başlatacak olması yeni kararlar konusunda biraz beklemeniz gerektiğini vurguluyor. Retro bitene kadar imzalara dikkat edin. Kardeşler, yakın çevre ile iletişimsel sorunlar, yanlış anlaşılmalar oluşabilir. Genel olarak kendi öz değeriniz ve paraya bakış açınız ile ilgili Kasım sonunda yeni bir görüş, düşünce şekli oluşturdunuz ve ocak sonu itibariyle bu surecin meyvelerini yiyor olacaksınız.

♐︎ YAY: Haftaya yoğun bir enerji ile başlayabilirsiniz sevgili yaylar. Bu enerji fazlalığı ufak tefek kazalara sebebiyet verebilir, dikkatli olmanızda fayda var. Ateşli hastalıklara karşı, kalça, baldır gibi bölgelerde sorun yaşayabilirsiniz. Bu hafta ortasi maddi konularda merkürün retro olması ile gecikmeler yaşanabilir. Yılın son yeni ayı burcunuzda gerçekleşecek, bu dönem biraz kaygılı hissedebilirsiniz, özellikle 2019 yılından bu yana bazı konularda hayal kırıklıkları yaşadığınız ve ilerleyemediğiniz düşündüğünüz süreç olabilir. Ancak maddi konularda ocak ortası itibariyle beklenen haberler hız kazanabilir. Harcamalar konusunda beklenmeyen ani durumlar söz konusu olabilir. Sağlık konularında da dikkatli olmanızı öneririm. Haftasonu yakın çevre ile bir arada olma enerjileri ve keyifli etkiler söz konusu olacaktır.

♑︎ OĞLAK: Haftaya içsel olarak kendinizi kaygılı hissederek başlayabilirsiniz. Birçok planınız var belki ama motivasyon olarak eksik hissedebilirsiniz. Burcunuzda gerçekleşecek merkür retrosu ile bazı planlarınızı askıya almak durumunda kalabilirsiniz. Retro sürecinde hızlı kararlar alıp harekete geçmeniz sonrasında bazı pürüzleri de beraberinde getirebilir. İlişkiler,kariyer konularında beklemede kalmanız faydanıza olacaktır. Bu dönem çok fazla belirsizlik söz konusu olabilir, ancak ocak ortası herşey daha net hale gelecektir. Ailevi konularda olumlu enerjiler mevcut, beklenen haberler,destekler gelebilir.

♒︎ KOVA: Haftaya sosyal çevreniz,iş hayatınız ile ilgili yeni haberler ile giriş yapabilirsiniz sevgili kovalar. Yeni projeler,zam,terfi gibi konularda ani haberler alabilirsiniz. Çevrenizden bir çok konuda destek alabilirsiniz. Merkürün 12. Evinizde retro olması , biraz depresif hissetmenize neden olabilir ve eski konuları tekrar gündeme getirebilir. Sağlık konularında diş ve kemiklere dikkat etmenizi öneririm. Maddi konularda önümüzdeki 15 gün daha dikkatli olmanız faydanıza olacaktır. Ocak sonu itibariyle beklenen haberlerin artık netleştiği, daha pozitif bir enerji ile devam ediyorsunuz.

♓︎ BALIK: Haftaya ilişkiler,ev,aile yuva konularında eski mevzuların gündeme geldiği durumlar oluşabilir. Bu dönem çok fazla iletişim trafiği, belirsiz konular olabilir, ancak ocak sonu itibariyle artık net haberler alabilirsiniz. Evlilik ve ilişkilerde iletişim problemleri, karşı taraftan beklenilen ilgiyi görememe gibi durumlar oluşabilir. Ödemeler konusunda bazı gecikmeler yada karışıklıklar oluşabilir. Yay burcundaki yeni ay ile maddi, manevi fırsatlar önünüze gelecektir. Daha çok akışta kalmanız gereken bir süreç diyebiliriz sizin için, hayatınız ile ilgili önemli kararları ocak sonu itibariyle vermeniz sizin için hayırlı olacaktır.

Aslı Kaçmaz

Screenshot_20220923-163116_Instagram.jpg

Koç​

Bu hafta, Koç burcu insanları için zenginlik, şöhret ve başarıya ulaşma potansiyeli yüksek bir dönem oluyor. Cesaretinizi hissedecek ve çevrenizden olumlu haberler alacaksınız. Ancak, uzun mesafeli seyahatlerden kaçınmak önemli olabilir. Aile içinde bazı anlaşmazlıklar yaşanabilir, bu konuda dikkatli olmakta fayda var.

Çarşamba ve Perşembe günleri bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz ve şansınız pek iyi olmayabilir. Ayrıca, harcamalarınızı kontrol etmek önemli olacak. Ancak, Cuma ve Cumartesi günleri şartlar sizin lehinize dönecek gibi görünüyor. Geliriniz artacak ve işler hız kazanacak, işbirlikleri de olumlu sonuçlar getirebilir.

Profesyonel anlamda riskli yatırımlardan uzak durmak ve yabancılarla para alışverişi yapmamak önemli. Eğitim ve çalışmalar ön planda olacak, yeni konuları öğrenmek veya araştırmak isteyeceksiniz. Aşk hayatınızda partnerinizin davranışları duygusal olarak zorlayıcı olabilir ve ilişkinizdeki uyumda bir miktar zorlanma yaşanabilir.

Boğa​

Bu hafta, Boğa burcundakiler için hayatın düzenini sağlama ve kontrol altına alma zamanı olacak. Rakiplerinizin aktif olmasıyla birlikte çabalarınızı ortaya koyarak onları yönlendirme şansına sahip olacaksınız. İş ortamında huzur ve denge hakim olacak, fakat yabancılara karşı biraz daha dikkatli olmak önemli olabilir.

Çarşamba ve perşembe günleri gelirlerde olumlu bir artış olabilir. İyi haberlerle başarıları beraberinde getirecek günler olacak. Ancak Cuma günü maddi kayıp riski ve iş hayatında aksaklıklar söz konusu olabilir. Bu günlerde özellikle araç kullanırken dikkatli olmak önemli.

Cumartesi günü aile içinde bir kutlama söz konusu olabilir, bu durum moralinizi yükseltiyor. Profesyonel ve finansal işlemlerde dikkatli ve sistemli olmak gerekecek. Ayrıca cilt problemleri veya el parmaklarında küçük yaralanma gibi sağlık sorunlarına dikkat etmek önemli olacak. Aşk hayatında ise mutluluk hakim. Hayat arkadaşınızın desteğiyle daha iyi uyum sağlayabileceksiniz.

İkizler​

Bu hafta, finansal konularda şanslı olabilirsiniz. Sevindirici haberler alabilir ve kârınızı artırabilecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Pozitif bir enerji içinde olacak ve çocuklarınızdan mutluluk ve keyif alacaksınız. Ayrıca, seyahat etme şansınız da olacak ve bu da size yeni perspektifler kazandırabilir.

Ancak, Çarşamba ve Perşembe günleri başarı getirebilirken, aşırı öfke ve potansiyel anlaşmazlıklara dikkat etmek önemli olacak. Rakiplerle karşılaşmalar veya zihinsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Cuma ve Cumartesi günleri ise büyük başarılar getirebilir. Gelirinizde artış ve işlerinizde olumlu gelişmeler olabilir.

Mesleki anlamda kazanç fırsatları olacak ve genel iş durumunuz olumlu seyredecek. Ancak, sağlık açısından mide ve bel ağrıları gibi rahatsızlıklar yaşanabilir. Ayrıca, çocuklarınızın sağlık sorunlarıyla ilgili endişeler gündeme gelebilir. Öte yandan, ilişki konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Partnerinizle aranızda incinme ve aşkta hayal kırıklığı yaşanabilir. Bu konuda anlayışlı ve iletişime önem veren bir tutum sergilemek önemli.

Yengeç​

Haftanın başlangıcı, maddi konularda biraz zorlayıcı olabilir. Gelirde bir azalma olabilir, ancak iş yoğunluğu artabilir. Ancak, haftanın ilerleyen günlerinde şanslı bir döneme gireceksiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz, özellikle araçlar, kıyafetler ve mücevherler konusunda kendinizi şımartma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınız ve akrabalarınız desteğini sunacaklar, bu da moralinizi yükseltecek.

Salı ve Çarşamba günleri size olumlu etkiler getirecek. Yıldızlar sizin lehinize olacak ve bekleyen işlerinizde başarılar elde edeceksiniz. Enerjiniz ve motivasyonunuz yüksek olacak, bu da işlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacak.

Ancak, Cuma ve Cumartesi günleri biraz kayıtsızlık hissi yaşayabilirsiniz. İşlere olan ilginiz azalabilir ve gelirinizde bir düşüş olabilir. Öte yandan, eğer işsizseniz bu dönemde kendi seçtiğiniz işi yapma fırsatı bulabilirsiniz. İş hayatınızda normalden daha fazla çalışmanız gerekebilir. Sağlık açısından, soğuk algınlığı ve artrit gibi ufak rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Aşk hayatınızda ise başarı ve mutlu bir evlilik dönemi söz konusu.

Aslan​

Bu hafta, Aslan’lar için bir dizi farklı enerji dalgası var gibi görünüyor. İyi haber şu ki özellikle kardeşleriniz, size güç ve cesaret verecek. Şansın yüzünüze güleceği zamanlar olacak ve maddi durumunuzda önemli bir değişiklik olmayacak.

Ancak, zihinsel olarak bazı dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Negatif düşünceler geçici olarak baskın olabilir, seyahat veya eğlence gibi zaman harcamaları sizi daha pozitif bir noktaya getirebilir. Haftanın ortası, özellikle Salı ve Çarşamba günleri, gelirlerinizde engelleyici faktörler ve endişeler getirebilir. Ancak, Perşembe gününden itibaren durum iyileşecek gibi görünüyor. Sorunlarınızın azalmasıyla birlikte, Cuma ve Cumartesi günleri çocuklarınızdan destek ve mutluluk alabilirsiniz. Ayrıca gelirinizde artışlar gözlemlenebilir.

Profesyonel anlamda, karlı planlar yapma zamanı. Yeni bir iş için gösterdiğiniz çabalar başarılı oluyor. Ancak, vücudunuzda ağrılar hissedebilirsiniz. Solunum yolu sorunları olanlar dikkat etsin. Aşk konularında, gereksiz karışıklıklar yaşanabilir, bu nedenle anlayışlı olmak ve iletişimi ön planda tutmak önemli olabilir.

Başak​

Bu hafta, Başak burcu için kalıcı mülkler veya yatırımlarınızdan kar elde etme fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yolculuklar keyifli olabilir ve dava veya yasal konularda başarı elde edebilirsiniz. Gelirde artış potansiyeli mevcut.

Çarşamba ve Perşembe günleri, cesaretiniz ve kararlılığınız en üst seviyede olacak. Meslektaşlarınızdan daha önde bir konumda olabilirsiniz. Ancak, Cuma ve Cumartesi günlerinde belirsizlikler ortaya çıkabilir. İş değişiklikleri veya mesleki durumlarda belirsizlikler yaşanabilir. Hatta iş değişikliği söz konusu olabilir. Sağlık açısından, midenizde yanma hissi ve tansiyon sorunları yaşayabilirsiniz.

Aşk hayatında uyumsuzluklar bu haftaya damga vuracak. Evlilik hayatında gerginlikler azalabilirken, partnerinizle olan uyumda dalgalanmalar olabilir. Haftanın genel akışı, iş odaklı olacak ve belirsizliklerle birlikte farklı gelir fırsatlarıyla karşılaşacaksınız. Sağlık ve ilişkilerde bazı zorluklar yaşanabilir, ancak cesaret ve kararlılık, meslek hayatında önemli adımlar atmanıza yardımcı olacak. Sağlığınızı göz önünde bulundurarak ve ilişkilerde anlayışlı olmaya çalışarak bu dönemi daha rahat geçirebilirsiniz.

Terazi​

Hafta boyunca, ilişkilerde bazı zorluklar yaşayacaksınız gibi görünüyor. Partnerinizle aranızda iletişimde bozukluklar yaşanabilir ve duygusal olarak birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. İlgi ve enerjinizde azalma olacak, bu da ilişkinizi etkileyebilir. Ancak, Cumartesi günü ilişkinizi canlandırmak ve güzel zaman geçirmek için fırsatınız var.

Haftanın ilk günlerinde işle ilgili olumlu gelişmeler olabilir; gelirinizde artış ve işte başarı şansı söz konusu. Ancak Perşembe ve Cuma günleri iş yerinde rahatsız edici haberler alabilirsiniz. İş değişikliğinden kaçınmak ve mevcut işinizde istikrarı sürdürmek önemli. Üstlerle olan ilişkilerinizde öfke kontrolü sağlamalısınız, çünkü bu durum kariyerinizi olumsuz etkileyebilir.

Sağlık açısından ayakta bir ağrı veya yaralanma olabilir. Hazımsızlık gibi sindirim sorunlarına da dikkat etmelisiniz. Kendinize dikkat etmek ve sağlığınıza özen göstermek önemli olacak. Stresi azaltacak yöntemler ve düzenli egzersiz sağlığınıza iyi gelecek. Bu hafta, dengeli bir şekilde iş ve ilişkiler arasında denge kurmak önemli olacak.

Akrep​

Bu hafta, Akrep burcu için başlangıçta bazı engeller olabilir ancak bu zorluklar, haftanın ilerleyen günlerinde başarıya dönüşüyor. Pazartesi gününden perşembeye kadar olan süre, size daha olumlu bir perspektif sunacak. Bu dönemde, daha etkili bir kontrol hissi ve diplomasiyle, planlarınızda ilerleme kaydedebilirsiniz. Sosyal etkinliklere katılma ve manevi anlamda beslenme şansı bulacaksınız. Gelirinizde artış yaşanabilir ve bu da içsel mutluluğunuzu artırabilir. Cuma ve cumartesi günleri ise kalıcı servet veya maddi kazançlarınızda artış oluyor.

Kardeşlerinizden alacağınız destek, size cesaret ve şans getirebilir. Ancak iş planlarınızda bazı değişikliklere gitmeniz gerekecek. Çalışanlarınızın performansında düşüş olduğunu gözlemleyeceksiniz ve işlerinizde bazı aksamalar yaşanabilir.

Sağlık açısından, mide rahatsızlıkları ve diz ağrıları gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise partnerinizin davranışlarında olumsuz değişiklikler yaşanabilir. Belki de beklentilerinizdeki farklılık nedeniyle bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan, iletişimi açık tutmak ve karşılıklı anlayışı sağlamak.

Yay​

Haftaya yavaş bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu hafta gelirlerinizde istikrarlı bir seyir devam edecek gibi görünüyor. İşte bu yavaş başlangıç, bazı rahatsız edici haberlerle birlikte gelebilir fakat bu haberlerin sonunda olumlu bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Pazartesi ve salı günleri, keyifli ve mutlu zamanlar geçirebilirsiniz. Ancak, fazla harcama yapma eğilimi olabilir ve bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Cuma günü ise işler hızlanacak ve finansal anlamda daha olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Bu hafta, yeni bir mülk satın alma fikri gündeme gelebilir ancak kredi işlemleri konusunda dikkatli olmanız gerekecek. İşletme giderleri artabilir, bu yüzden bütçenizi dikkatlice yönetmek önemli. Sağlık açısından, boğaz ve dizlerde ağrılar olabilir, bu konuda özen göstermelisiniz. Aşk hayatınızda partnerinizle yaşadığınız bir anlaşmazlık sonrasında uzlaşma sağlanacak ve evlilik hayatınızda mükemmel bir dönem yaşayacaksınız. Genel olarak, hafta başında gelen yavaş başlangıcın ardından işlerin iyileştiği ve mali durumunuzu güçlendirdiği bir hafta oluyor.

Oğlak​

Bu hafta Oğlak burcu için oldukça olumlu gelişmeler ve fırsatlar söz konusu. Kararlarınızda başarıya ulaşma şansınız yüksek ve herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz düşük görünüyor. İş ve kariyer alanında özellikle çarşamba ve perşembe günleri maddi anlamda artış yaşanabilir. Mutluluk, özellikle çocuklarla ilgili konularda kendisini gösterebilir.

Ancak, cuma ve cumartesi günleri sıkıntılı olabilir. İş dünyasında muhaliflerin seslerini yükseltmeleri mümkün, bu nedenle dikkatli olmak önemli olabilir. Profesyonel alanda yeni iş anlaşmaları gündeme gelebilir.

Sağlık açısından sol gözde ağrı veya ayakta hafif yaralanmalar gibi küçük rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu durumların üzerine zamanında gitmek önemlidir. Aşk hayatınızda ise güveni koruma konusunda başarılı olacak. Evlilik teklifi alabilirsiniz. Partnerinizle ilişkinizde olumlu gelişmeler yaşanabilir, bu da duygusal olarak memnuniyetinizi artırabilir. Bu hafta genel olarak, iş ve kariyerde başarı, aşk hayatında güzel gelişmeler ön plana çıkıyor.

Kova​

Bu hafta, Kova burcu için iş hayatı ön planda olacak. Çalışma tarzınız ve dış görünüşünüz, çevrenizdeki insanları etkileyecek ve yeni iş fırsatlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Arkadaşlarınızın desteği ve yardımıyla işlerinizi ilerletebilecek, her türlü destekle karşılaşabileceksiniz.

Özellikle çarşamba ve perşembe günleri, olumlu koşullar sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Maddi kayıplar yaşayanlar için ise iyileşme işaretleri var. Cuma ve cumartesi günleri size keyifli haberler getirecek. Bekleyen işlerinizi tamamlamanın yanı sıra eğitim için kaynak bulma veya maddi sıkıntı çekmeme konusunda rahatlama yaşayacaksınız.

Ancak hafta boyunca uykusuzluk ve tembellik gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sağlık açısından obezite riski artabilir, bu yüzden dengeli bir yaşam tarzına özen göstermek önemli olacak. Aşk ve ilişkilerde ise sürpriz gelişmeler sizi bekliyor. Evlilik teklifi alabilir veya partnerinizle birlikte seyahat fırsatları yakalayabilirsiniz. İlişkinizdeki duygusal bağ güçlenebilir ve beraber keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Haftanın genelinde iş odaklı bir dönem olacak gibi görünüyor.

Balık​

Bu hafta başında maddi konularda biraz dikkatli olmakta fayda var. Harcamalar konusunda kontrollü olmalısınız, çünkü iş hayatında bazı engellerle karşılaşabilir ve gelirinizde azalma olabilir. Eğitim hayatı devam eden Balık’lar bu haftaya olumlu bir başlangıç yapıyor. Hukuk, biyoloji veya teknoloji gibi alanlarda okuyan öğrenciler başarı elde edebilir.

Salı gününden itibaren şans sizden yana olacak gibi görünüyor. Devlet işleri veya devletle ilgili konularda başarı elde edebilirsiniz. Ekonomik durumunuz güçlü kalacak ve iş yerinizde daha fazla hakimiyet kuracaksınız. Rakiplerinizden üstün olabilirsiniz.

Cuma ve cumartesi günleri fazla çalışma gerekebilir, ancak bu süreçte aile desteği, özellikle babadan gelecek destek sizi mutlu edebilir. Profesyonel anlamda, devlet müteahhitleri ve ilgili sektörler kar elde edebilirken, elektrikli ve tarım ekipmanı satıcıları bundan faydalanabilir. Sağlık açısından ufak sorunlar olabilir, özellikle sağ omuz, bel ve sağ bacakta ağrılar görülebilir. Bekar Balık’lar için romantik bir teklifle karşılaşma olasılığı da var.

Ece Alkan

Screenshot_20231206-215039_Instagram.jpg

Koç

Haftanın geneli, işiniz, yurtdışı ve para kaynakları ile ilgili bir odağa sahip. Pazartesi bankalarla veya ortağınızla para konuştuğunuzu söylemek mümkün. Ayrıca zam, terfi gibi konular da beyaz yakalılar için gündemde görünüyor. Kendinizi iyi anlatmanız, açık olmanız değerli. Salı yeniay Yay’da gerçekleşirken, Mars da yakınlarında. Özellikle medya ve akademi alanındaki kişiler için sürprizlerle dolu 10 gün geliyor. Olumlu olup olmadığı, haritanızdaki ateş ve hava yoğunluğuna bağlı. Ne kadar çok, o kadar iyi. Aslında Merkür aynı gün yavaşlıyor olduğundan, retro başladı sayabiliriz. İşinizle ve evinizle ilgili toparlamak istediğiniz ne varsa, acele edin ve bu süreci iyi değerlendirin. 2024’te pek oturamayacaksınız. Perşembe para ve paraya dönebilen yeteneklerinizle alakalı güzel gelişmelerin sonuçlarını alırken, hafta sonu biraz dikkatli olmalısınız. Zira ilginç bir şekilde sizinle ilgili, belki de tahmin ettiğiniz bir kaynaktan olumsuz fikirler etrafa yayılıyor olabilir. Bunu fark edip müdahale ediyorsunuz ama haftaya lütfen.

Boğa

Haftanın odağında eşiniz / partneriniz, onun maddî meseleleri, yurtdışı ile ilgili sizin ve onun konuları var. Pazartesi partnerinizle yurtdışına dair bir şeyler konuşurken bulabilirsiniz kendinizi. Size planlarını anlatırken, aslında bir süredir bunu düşündüğünü fark edebilirsiniz. Salı yeniay Yay’da olacak ve konuşulan mesele ticaretle ilgiliyse, bunun için finansal planlama yapmaktan bahsedebilir. Buradaki sürpriz şu: Muhtemelen ondan asla böyle bir hareket beklemiyordunuz. Bu ani plan sizi zorlayabilir, 10 gün kadar beklemeniz gerekir bir şeylerin netleşmesi için. Kapıları kapatmayın. Toprak olduğunuz için yeniliklere kapalı davranabilirsiniz, yapmayın. Merkür retrosu zaten bunun için size düşünme ve plan yapma süresi sunacak. Değerlendirin. Perşembe yurtdışındaki arkadaşlarınızla konuşabilir veya yurtdışında hangi ülkeyi konuştuysanız, o ülkeyi araştırıp içinizi rahatlatan bilgilere erişebilirsiniz. Öyle bir dönem geliyor ki, hepimiz hızlanmak zorundayız. Şanslı olduğunuzu hissedin ve cesur olun. Hafta sonu partnerinizle konuşurken, arkadaşlarınıza dair beklentilerin de hikâyeye dâhil olduğunu fark edebilirsiniz. Öfkeyle müdahale etmeyin, sakin olun ve haftaya doğru zamanda konuşun.

İkizler

Bu hafta size genel olarak hayatınızın her alanındaki rutinlerin düzenini, partnerinizin meselelerini ve onun finansal kaynaklarını konu olarak getirecek. Şimdi inceleyim. Pazartesi bir süredir işte veya evde bir rutini yeterince iyi takip etmediğinize dair bir eleştiri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu her ne ise, yakınınızdan biri size fikir verecek. Dikkatli dinleyin. Salı yeniay Yay’da yani partnerinizin alanında gerçekleşiyor. Onun hayatında olacak beklenmedik bir durum, önümüzdeki 10 gün içinde sizi bambaşka şeyler konuşmaya, düşünmeye itebilir. Bunu lütfen olumsuz algılamayın. Bu satırlarda gözleri akıp giden “seni” tanımıyorum. Bu, genel bir yorumdur. Çarşamba başlıyor görünen Merkür retrosu (aslında etkisine girdik bile), partnerinizin veya öyle biri yoksa sizin para konusunda bir toparlanmaya gideceğinizi gösteriyor. Doğru bir planlama ile işlerinizi yoluna koyuyorsunuz. Zira Perşembe, bu sayede işlerinizin de toparlanabileceğini gösteriyor. Ekstra bazı kaynakları devreye sokuyorsunuz. Yalnız hafta sonu dikkat. İşinizde beraber çalıştığınız bir ekip arkadaşı, belki kendi işinizde ortağınız hakkında olumsuz bazı fikirleriniz olabilir. Bunları ona söylemek için bir dahaki haftayı beklemeniz doğru olur.

İkizler

Bu hafta odağınız partneriniz, ev yaşamınıza dair rutinler ve görevler, iş hayatınızdaki bazı konular ve kısmen çocuklarınızda ve varsa torunlarınızda. Bakalım haftaya nasıl dağılıyor. Pazartesi eşinizle çocuğunuza dair bir görev veya sorumluluk paylaşımı yapabilirsiniz. İkiniz de birbirinize yapıcı davranacağınız için, tatlı bir diyalog içindesiniz. Salı hem Yay yeniayı, hem Merkür’ün retroya girişi, zaten çift meseleler getiren Yay’da olduğundan; muhtemelen en az 2 mesele gündeminizde olacaktır. Evcil hayvanınız, evinizin genel temizliği ve düzeni, iş yerindeki mesai saatleri, yemek ve spor zamanları, beslenmeyi düzenlemek için doktora gitmeye karar vermek gibi. Burada sizi korkutmadan bir şey söylemek istiyorum. Bir şekilde sürpriz bir doktor ziyaretiniz olabilir. Lütfen ihmâl etmeyin ve heyecanlanmayın. Perşembe partnerinizle kalabalık bir ortama gitmeniz gerekebilir. Burada bazı insanlarla tanışıyorsunuz ve size uzun vadede katkı sağlıyorlar. Hafta sonu ise, yine bir süredir ihmâl ettiğiniz bazı konuları çözmek için kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Bu bir yanılsamadır, insanlara hemen dertlerinizi açmayın. Bir dahaki haftayı bekleyin.

Aslan

Bu haftanın genel odağı aileniz, çocuklarınız ve varsa torunlarınız, sevgiliniz, iş ve yaşam rutinlerinizde. Pazartesi ailenizden destek alarak bazı günlük işlerinizin yükünden kurtulabilirsiniz. Salı ve Çarşamba hem yeniayın Yay’daki etkisi hem Merkür’ün son retrosu gündeminizi sürprizlere açıyor. Çocuğunuzun hayatında beklenmedik bir sürpriz oluşabilir. Bu sizi lütfen telaşlandırmasın. 10 günlük bir sürede bu konu neticeleniyor. Çocuğu olmayanlar, beni dikkatle dinleyin. Hiç tahmin etmeyeceğiniz birine âşık olabilirsiniz. Merkür retrosu ev ve iş hayatınızda toparlanması gereken çok fazla iş olduğunu gösteriyor. Ve bunları düzene sokmak için güzel bir zamana gidiyoruz. Ayrıca retro boyunca, kan bağınız olan ailenizden sürekli destek alıyorsunuz. Perşembe özellikle işinize dair yapmanız gerekenlerde belirgin bir hızlanma olacaktır. Size iş ortamınızdan beklenmedik bir destek geliyor. Ertelediğiniz sağlık kontrolleriniz, çocuklarınızın sağlığı ile ilgili takip etmeniz gerekenler, artık spor yapmanız gerektiğini bilmeniz ve bunu ertelemeniz… Hepsi bir sonuca varmak için sizi bekliyor. Hafta sonu çocuğunuzla ilgili partnerinizle tartışabilirsiniz. Çocuğunuz yoksa, sevgilinizle ilgili bir şeyleri didikleyip, bazı fikirlere varabilirsiniz. Haklı olsanız bile, bir şeyler söylemek için önümüzdeki haftayı bekleyin.

Başak

Haftanın genel temasında aşk, çocuklar, aileniz ve diğer akrabalarınız var. Ayrıca kısa seyahatlar da gündemde. Konu çok, bakalım haftaya nasıl dağılıyor. Aşk arıyorsanız, bu kişinin kardeşleriniz, kuzenleriniz ve çocukluk arkadaşlarınızın etrafında bir yerlerde olduğunu söyleyebilirim. Onlar sizi bir yerlere çağırırsa, her şeyi bırakın ve gidin. Yeni insanlar haftanın başında özellikle, civarınızda ve fark edebileceğiniz durumda olacaktır. Salı Yay yeniayı, kan bağınız olan ailenize dair beklenmedik haberler getirebilir. Telaşlanmayın bunları okurken lütfen. İyi mi, kötü mü bilemiyorum çünkü bu genel bir yorum var aslında ben “seni” tanımıyorum. Ne olursa olsun, 10 gün içinde sonuçlanacaktır. Çarşamba Merkür retrosu başladığında, bir süredir ertelediğiniz eğlence ve hobilere zaman ayırma konuları gündeminize gelecektir. Ertelemeyin ve artık adım atın. Perşembe yine bu konuda destekçi bir açı var. Yapmak istediğiniz her ne ise, muhtemelen İnternet’te birileri zaten öğretiyor. Onlarla yola çıkabilirsiniz. Hafta sonu aileniz ve partneriniz arasında bir gerginlik olabilir. Hangisinin haklı olduğu ile ilgilenmeyin. Söze hiç girmeyin ve gözlemleyin. Haftaya doğru zamanda yorumunuzu yaparsınız.

Terazi

Hafta boyunca aileniz, akrabalarınız, sosyalleşme ve para ile ilgili konularınız olacaktır. Bunların hepsi birbiriyle örülü hareket edecek. Haydi inceleyelim. Pazartesi ailenize dair bazı masrafları karşılamanız gerekebilir veya onlardan kaynaklı para kazancınız olabilir. Size bir şeyler emanet edebilirler, miras konuları olabilir. Salı yeniay Yay’da olduğunda, arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz bir etkinlikte beklenmedik haberler alabilir ve şaşırabilirsiniz. Çarşamba Merkür retrosu başlıyor. Ailenize dair bir süredir ertelediğiniz konuları düzenlemek için doğru zaman. Bu sayede aslında henüz bilmediğiniz birtakım faydalar daha elde edeceksiniz. Sonradan ne olduğunu öğreneceğiniz bu faydalar, bu Merkür retrosunda yaptıklarınıza bağlı. Perşembe partnerinizden bu konuda destek ve yönlendirme alabilirsiniz. Hafta sonu beslenme, sağlık, spor konularına özen göstermenizde fayda var. Zaten ilgilendiğiniz ve zaman ayırdığınız konularsa; sakatlanma ve gıda zehirlenmesi gibi konulara lütfen dikkat edin.

Akrep

Aralık’ın ortasındaki bu hafta sizin için kendiniz, bedeniniz, para konuları ve akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınızla ilgili bir çerçeve sunuyor. Pazartesi arkadaşlarınızla, kuzenlerinizle, kardeşlerinizle buluşmak size çok iyi gelecektir. Zor dönemler geçirdiniz. Onların şefkatine ve sizi dinlemelerine, anlamalarına ihtiyacınız var. Salı yeniay Yay’da size maddî konularda sürprizler getiriyor. Bu iyi bir haber mi, kötü mü bilemem. Çünkü her hafta burada buluşsak da, “seni” tanımıyorum. Haritanıza göre iyi ya da kötü ancak net bir konu getirecektir. Çarşamba Merkür retrosu başlıyor. Bir süredir görüşmeyi ertelediğiniz, sevdiğiniz insanlara mutlaka zaman ayırmalısınız retro boyunca. Sizin için yeni kapılar açacaklar, bazı konularda uyanmanızı sağlayacaklar. Perşembe onların vasıtasıyla, ileride eşiniz olabilecek biriyle tanışabilirsiniz mesela. Hafta sonu dikkat: Şans oyunlarına merakınız varsa kendinizi lütfen tutun. Hatta bu konuda tedavi olmak gerekir ancak özellikle hafta sonuna dair bir açıdan söz ediyorum. Sevgilinize veya çocuğunuza para vermeniz gerekebilir. Bu parayı da lütfen bir şeyleri gözlemleyerek vermeye özen gösterin.

Yay

Bu hafta sizin için çok değerli. Genel anlamda siz, bedeniniz, zihninizin derinlikleri, kolektifle bağlantınız ve dünyaya dair somut tüm değerleriniz gündeminizde olacak. Pazartesi, nereden geldiğini bilemediğiniz bir ilhâmla, yeni bir fikrin peşinden gidebilirsiniz mesela. Yeni bir işe merak sarabilirsiniz. Salı malumunuz sizde yeniay olacak. Mars da sizde. Haritanıza bağlı olarak ani olaylardan, kazalardan kendinizi korumalısınız. Tehlikeli sporlar, motosiklet sürüşü gibi tercihleriniz riski artırabilir. Ameliyat yaptırmaya bir anda karar verebilir ve hemen doktora gitmeyi düşünebilirsiniz. Kendinizi değiştirmek için kararlar alabilirsiniz. Üstünü örttüğünüz ve yok saydığınız her şey, bu yeniay ile bir anda karşınıza dikilebilir. Özellikle 7.evinizde gezegenler varsa, partneriniz size karşı durarak sizi yeni bir yola itebilir. Merkür retrosu Çarşamba geldiğinde artık kazançlarınız, banka işleriniz, gelir gider hesaplarınız ile ilgili aklınıza paraya dair ne geliyorsa hepsini düzene sokma şansı getiriyor. Perşembe bu konuda destekleniyorsunuz. Çalışıyorsanız, izin bile verebilirler. Hafta sonu ailenizle ilgili hoşunuza gitmeyen gelişmeler olabilir. Bu konuda fikir bildirmeden önce lütfen sakin kalın ve bir dahaki haftayı bekleyin.

Oğlak

Güzel geçen haftalardan sonra bu hafta yoğunluk zihninizin derinlikleri, kolektif ile bağınız, psikoloji ile ilgili konular ve bedeniniz, dış kabuğunuzda olacak. Yoğun bir değerlendirme sürecindesiniz. Daha yeni yeni dış dünyaya adapte olurken, karşılaştıklarınızı değerlendirdiğiniz bir sürece gidiyoruz. Pazartesi kalabalıkların içinde yine her anlamda beslendiğinizi hissedeceksiniz. İnsanlardan bir şeyler istemekten çekinmeyin. Salı yeniay Yay’da olduğunda, sizin için ani bir vazgeçiş ve sorgulayış başlıyor. 10 günlük bir sürenin sonunda, “senin” ne istediğin anlam kazanacak. Çünkü Çarşamba gelen Merkür retrosu, artık kendinize dönmeniz gerektiğini, dış görünüşünüze dair yapmak istediklerinize zaman ayırmanızın doğru olduğunu gösterecek. Bu retroyu doğru şekilde değerlendirirseniz, iyi sonuçlar alabilirsiniz. Çocuğunuz, sevgiliniz varsa; bahsettiğim bu retro sürecinin ilk aşamasını onlarla yaşıyorsunuz. İsteklerinizin size göre değil de, onlara göre belirlenmesinden rahatsız olduğunuzu açıkça belirtin. Perşembe ve Cuma bunun için doğru zamanlar. Hafta sonu ise, akrabanız, kardeşiniz, kuzeniniz olan insanlardan yana şanssızlıklarınızın yüzünüze vurulduğunu görebiliriz. Tepkisizce bir dahaki haftayı bekleyin.

Kova

Haftaya kalabalık arkadaş çevreleri, iş hayatınız ve manevî alanınız damga vuruyor. Detaylara inelim. Pazartesi aniden 6.hissinizin artığını ve bazı şeylerin gerçekliğini görebildiğinizi hissedebilirsiniz. Geçici ancak doğru bir his. Bundan sonra böyle olur diye düşünerek yola çıkmadığınız sürece sorun yok. Salı yeniay Yay’da meydana geliyor. Böylece yeni arkadaş ortamlarına giriyor ve bekârsanız muhtemelen 2024’te yeni çevrenizden biriyle aşk yaşamaya başlıyorsunuz. Size benzeyen insanlarla bir arada olmak, ruhunuza iyi gelecek ve böylece kendinizle de içtenlikle barışacaksınız. Ne de olsa Plüto size geliyor, güçlü hazırlıklar şart. Çarşamba Merkür retrosu manevî alanınızda başlıyor. Ruhsal çöpleri temizlemek için son fırsat. İnsan en çok kendisine kördür. Düşünsenize, telefonlarda ayna efekti olmadan önce kimse kendi suretini canlı olarak görmedi. Herkes tam tersini görüyor, biliyorsunuz ayna tam tersimizi gösterir. Geçmişteki herkesle barışın. Onlar bunu bilsin bilmesin, temizleyin. Çünkü Plüto size geldiğinde artık şansınız kalmayacak. Perşembe ailenize dair psikolojik görüşmelerde sonuçlar almak ve kendinize bir adım daha yaklaşmak için benzersiz bir gün. Hafta sonu ise dikkat! Kazançlarınızla ilgili hayalperest davranmayın ve paranızı dikkatli harcayın. Birilerine herhangi bir şey için söz vermeden önce bir dahaki hafta doğru zamanı bekleyin.

Balık

Ve geldik Balık’a. Bu hafta sizin için gökyüzü yurtdışı, dil, akademi, kariyer ve kalabalık çevreleri getiriyor. Haydi haftaya detaylı bakalım. Pazartesi uzaklarda arkadaşlarınız varsa veya bir şekilde akademik çevrelerdeyseniz, size ihtiyacınız olan konularda yardım edecekdir. Salı yeniay gerçekleştiğinde, işinizle ilgili içten içe bir süredir beklediğiniz bir olay, sürpriz bir şekilde karşınıza geliyor. Bunun iyi ya da kötü olduğu, haritanıza bağlı. Burada genel yorum var. Burada buluşuyoruz her hafta evet ama ben aslında “seni” tanımıyorum. Karşıt ve kareler hikâyeyi zorlaştırırken; üçgenler ve altmışlıklar destekleyecektir. Çarşamba Merkür retrosu başlıyor. Görüşmediğiniz arkadaşlarınız, gitmediğiniz dernekler, vakıflar için harika zamanlar. Network’ünüzü biraz taze tutmalısınız. Perşembe bu dengeye kuzenler ve kardeşler de dâhil oluyor. Herkesle görüşün, bol bol sosyalleşin. Size çok iyi gelecek. Hafta sonu işinizle ilgili durum her ne ise, bu yeni düzen sizi biraz yorabilir. Lütfen herhangi bir tepki vermeden önce, haftanın bitmesini bekleyin.

Dr. İris G. Yücel

Şamdan Plus

Screenshot_20231206-215043_Instagram.jpg

Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koçlar bu hafta sizin için ödemelerinizi kafanıza takarak başlıyor. Ancak destek ve sevdiklerinizden gelecek Salı günü kazalara açık bir gün dikkat. Çarşamba günü Yeniay sizi sevindirebilir sosyal medya ve yurt dışıyla ilgili atacağınız adımlar sizi mutlu edecek. Perşembe işlerinizi kolaylıkla halledecek verimli iş görüşmeleri ve toplantılar yapabilirsiniz. Cuma günü özel hayatınız ya da sağlığınızla ilgili bir takım kararlar alabilirsiniz. Cumartesi sevdiklerinize destek olma zamanı kardeş ve yakın çevrenizin sorunlarını dinleyerek destek verebilirsiniz. Pazar günü zor bir gün sağlıkla ilgili sorunlar çıkabilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Sevgili Boğalar bu hafta başından itibaren ikili ilişkilerinizi daha fazla ön planda tutabilirsiniz. Salı günü mental anlamda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Çarşamba günü Yay burcundaki yeniay borç ödemelerinizi kolaylaştıracak. Ayrıca Merkür retrosu işlerinizde iletişimi yazı ve sözel olarak daha dikkatli olmanızda fayda var. Perşembe günü hem ikili ilişkilerinizde hem de kariyerinizde uyumlanma zamanı. Cuma günü ikili ilişkinizde var olan sorunları iyileştirmek için ideal bir gün. Cumartesi günü gönülden verme, yardım zamanı, yapacağınız her hayır size misliyle dönecektir. Pazar günü aldanmalara dikkat yeni tanıştığınız insanlara güvenmeyin

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler yönetici gezegeniniz Merkür bu haftadan itibaren retroya giriş yapıyor, sizi oldukça etkileyecek. 2 Ocak’a kadar yeni kararlar almayın. Pazartesi finansal konulardan yana güzel haberler alacaksınız. Salı günü ikili ilişkilerinizde var olan sorunlar canınızı sıkabilir. Çarşamba günü yeniayın etkisi yeni bir ilişkiyi artı yeni kararlar alacağınızı müjdeliyor. Perşembe günü finansal harcamalarınızı feraha çıkartacak güzel haberler alabilirsiniz. Cuma günü gelecekle ilgili yeni kararlar alma zamanı. Cumartesi günü çevrenizdeki dostlarınıza yardımcı olma zamanı, verdiğiniz her destek size misliyle geri dönsün. Pazar günü kariyerinizle ilgili yanlış kararlar alabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler pazartesi günü partnerinizle daha iyi anlaşma zamanı gün sizin için güzel geçecek. Salı günü kazalara açık bir gün dikkat etmek de fayda var. Çarşamba günü günlük akışınızı olumlu şekilde değiştirecek kararlar alabilirsiniz. Merkür retrosu ikili ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Perşembe günü ikili ilişkilerinizde yatırımlarınızda mutluluklar yaşayacaksınız. Cuma günü iş hayatınız ve ikili ilişkilerinizde yeni kararlar alabilirsiniz. Ancak 2 Ocak’a kadar beklemeniz daha yerinde olur. Cumartesi günü yapacağınız yardımlar size misliyle dönecek. Pazar günü sosyal medyada tanıştığınız insanlara dikkat. Ne kalbinizi açın ne de paranızı emanet edin.

Aslan ve Yükselen Aslanlar

Sevgili Aslanlar Pazartesi gündelik işleriniz toplantılarınız güzel geçecek. Salı günü dost meclisinde sevgilinizle tartışabilirsiniz. Çarşamba günü kalbi boş olanlar yeni birisiyle tanışabilirsiniz. Merkür retrosu işlerinizi aksatacak. Perşembe günü aile büyükleriniz eşinizle daha güzel anlaşma zamanı. Cuma günü hayatınızı iyileştirmekle ilgili net kararlar alabilirsiniz. Cumartesi günü hayır yapma zamanı, verdikçe daha çok alacaksınız. Pazar günü sosyal medyada alışveriş yaparken dikkat dolandırılma ihtimaliniz yüksek ayrıca dışarda yemek yememeye özen gösterin.

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar yönetici gezegeniniz Merkür, retroya giriş yapıyor. Sizi zorlayacak zamanlar başlıyor. 2 Ocak’a kadar ani kararlar vermeyiniz. Pazartesi günü ikili ilişkilerinizde güzel bir uyumu yakalayacaksınız. Salı günü aile büyüklerinizin sağlık sorunu çıkabilir. Çarşamba günü gerçekleşen Yeniayın etkisi sizi aile büyüklerinizle, ev, miras konularından yana sorun yaşayabilirsiniz. Perşembe günü küçük bir ara vererek dinlenebilir sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Cuma günü hayatınızı iyileştirmek adına yeni kararlar alabilirsiniz. Cumartesi günü yardımlaşma zamanı, ne verirseniz gönülden misliyle alma zamanı. Pazar günü tanışacağınız yeni insanlara hemen kalbinizi açmayınız.

Terazi ve Yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler Pazartesi günü eşiniz varsa güzel zamanlar geçirme zamanı. Salı günü sözleşmelerinizle alakalı sorunlar yaşanabilir. İş hayatınızda müşterilerinizle ilgili sorunlar çıkabilir. Çarşamba günü Yay burcundaki yeni ay yeni bir iş teklifini alacağınız, bir eğitimle iş hayatınızda rakiplerinize göre daha öne çıkacaksınız. Merkür retrosu 2 Ocağa kadar Oğlak ta seyirde olacak yeni işlere karar vermeyin. Perşembe günü finansal anlamda güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Cuma günü hayatınızda hedeflerinizle ilgili ilerleme karar alma zamanı yarım kalan işlerinize odaklanın. Cumartesi günü hayır yapma zamanı, gönülden verdiğiniz her şey misliyle size verilecektir. Pazar günü tanışacağınız insanlara dikkat, hemen güvenmeyin.

Akrep ve Yükselen Akrepler

Sevgili Akrepler pazartesi günü iş toplantılarınız anlaşmalarınızdan yana sevineceksiniz. Salı günü finansal anlamada zorlanacağınız zamanlar. Çarşamba günü ek gelir kazanmak adına iş arama alma kararı alabilirsiniz. Perşembe günü yapacağınız toplantılar önemli görüşmelerden yana sevinebilirsiniz. Cuma günü finansal özgürlüğünüzü kazanmak adına kararlar alabilirsiniz. Cumartesi günü hayır hasenat yapma zamanı hiçbir şey yapamazsınız dahi sokak hayvanlarına bir kap yemek ve su koyunuz. Pazar günü girdiğiniz sosyal ortamlarda tanıştığınız kişilere kalbinizi açmayın güvenmeyin.

Yay ve Yükselen Yaylar

Sevgili Yaylar kendi burcunuzda Çarşamba günü gerçekleşecek Yeniayın etkisi iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı yeni kararlar almanıza vesile olacak. Pazartesi günü finansal anlamda güzel haberler alacağınız bir gün. Salı günü ani beklenmedik tartışmalara dikkat, sağlığınıza özen gösterin. Çarşamba günü hayatınızla ilgili ciddi kararlar alabilirsiniz. Perşembe günü Merkür retrosu finansal kazançlarınız açısından ne yapmanız gerektiğini size öğretecek. Cuma günü hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ancak bunları 2 Ocak sonrasında uygulayın. Cumartesi günü hayırlara vesile olun ki size Yaradan misli ile versin. Pazar günü aile bireyleriniz, eşinizle tartışma yaşayabilirsiniz dikkat.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Sevgili Oğlaklar, Pazartesi günü ikili ilişkilerinizde güzel bir uyum yaşayacaksınız. Salı günü ani beklenmedik hastalık haberleri alabilirsiniz. Çarşamba günü kadersel anlamda sıkıntılar hastalık kaza gibi durumlar olabilir. Perşembe günü ikili ilişkilerinizde zorlukları kolaylıkla atlatacaksınız. Cuma günü hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Cumartesi günü hayır hasenat yapma zamanı. Pazar günü alacağınız iş tekliflerine daha temkinli yaklaşmanızda fayda var kendi burcunuzda gerçekleşen Merkür retrosu eski işlerinizi eski aşklarınızı size getirebilir ancak 2 Ocağa kadar yeni bir karar almayın.

Kova ve Yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar pazartesi günü gününüz gayet iyi geçecek gerek ikili gerek iş hayatınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Salı günü yeni bir ekibe girebilirsiniz olumlu anlamda iş gücünüzle öne çıkmak için mücadele zamanı. Çarşamba günü hayatınızda yeni başlangıçlar girdiğiniz yeni ortamlarda kendinize yer edinmeniz için mücadele zamanı. Perşembe günü hem mental hem de ruhsal açıdan kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Cuma günü hayalleriniz için proje plan yapma zamanı. Cumartesi günü hayır hasenat zamanı. Pazar günü zor bir gün kendinizi dinleme zamanı.

Balık ve Yükselen Balıklar

Sevgili Balıklar pazartesi günü ekip takım çalışmalarınızdan yana sevinç elde edebilirsiniz. Salı günü kariyerinizi zorlayacak bir tartışmanın içinde kendinizi bulabilirsiniz. Çarşamba günü Yay burcunda gerçekleşen Yeniayın etkisi kariyerinizle ilgili yeni bir karar almanıza vesile olabilir ancak retro dönemine giriş yaptığımızdan 2 Ocağa kadar sakin kalın ve yeni bir karar almayın. Perşembe günü içinde bulunduğunuz projeler size başarı getirecek. Cuma günü hayallerinizi gerçekleştirme zamanı. Cumartesi günü hayır hasenat yapma zamanı. Pazar günü bulunduğunuz ortamlarda tekin olmayan insanlarla tanışabilirsiniz, verilen öneri ve teklifleri 2 Ocaktan sonra değerlendirin

Arzum Koyuncu

Bu haftadan itibaren zorlu bir Yeniayın etkisine giriyoruz 2024 ün ayak seslerini hissedeceğimiz bir hafta gökyüzünde Marsın etkisi güneş ve ayla hareket ederken gerçekleşen Yeniay Yay burcunda ne yazık ki güzel şeyleri başlatmıyor gerek globaldeki savaşlar gerekse sınırlarımız ve daha ötede ki Gazze ‘de ki katliamın durması adına bu hafta bir takım kararla alınabilir. Bu hafta Merkür retrosu ayın 14 den itibaren biz fanileri etkisi altına alırken Ocak 2 sine kadar Oğlak burcunda Merkür retrosu deneyimleyeceğiz Aynı zamanda Yay da ki yeniay Çarşamba günü saat 02 dolaylarında gerçekleşecek ve inanılmaz şekilde savaş atmosferi daha da yayılacak.

Arzum Koyuncu

X