Sünnet 12 aylik bebege lokal anestezili sunnet yaptiran varmi?

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.987
kac doktora gittim bilmiyorum, genel anestezi seyip kestirip atiyorlar. Lokal anestezi kullandigini dusundugum bir cocuk cerrahina gittigimde de ben bu cocugu lokal sunnet etmem dedi cikti isin icinden.

İstanbulda 1 yasindan buyuk bebegini lokal anestezi ile sunnet ettiren arkadaslar bilgi verebilir mi? Hangi hastane hangi doktor? Fiyat nedir?

Sunnet gibi bir islem icin genel anestezi almasini istemiyorum

Benim oglum 8 aylikken sunnet oldu lokal anastesi yapildi ama cok agladi 1 saatten fazla surdu aglamaktan bayilicakti nerdeyse sunneti yarida birakip emzirmeye bile gitmek zorunda kaldim sakinlessin diye doktor soyledi cok yipratici oluyo yani su anki aklim olsa genel anestezi yaptirirdim

Benim oglum 8 aylikken sunnet oldu lokal anastesi yapildi ama cok agladi 1 saatten fazla surdu aglamaktan bayilicakti nerdeyse sunneti yarida birakip emzirmeye bile gitmek zorunda kaldim sakinlessin diye doktor soyledi cok yipratici oluyo yani su anki aklim olsa genel anestezi yaptirirdim
Genel anestezi minicik bebek icin fazla gereksiz degil mi? Sizin neden 1 saat surdu o kismi anlamadim. 15 dakikalik bir operasyon degil mi sunnet?

Genel cok daha mantıklı. ..Lokal olursa bebek durmaz ki ....durmadigi için çok hassas bir bölge kalıcı hasar bile bırakabilir.

Ablamin oglu lokal olmustu durmadigi icin de tekrar genel bir operasyonla düzeltme yapıldı .

Lokalde cani acimaz evet ama sabit bir şekil de de duracagini zannetmiyorum. Genel işlemde bildiğim kadarıyla hafif narkozla uyutuluyor amaç hareket etmemesi.

1 yasindan sonra lokal yaptiran var mi ogrenmek istedim acikcasi. Biz yaptirdik memnun kaldik ya da cok pisman olduk gibi

X