13 aylık bebeğimin iştahsızlığı

Bu süreç geçici mi?

• Evet

OY: 1 100,0%
  • Hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1
  • Anket Kapalı .

_Mayra_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
1.416
1.208
Merhaba tecrübeli anneler birşey sormak istiyorum size🤗

Oğlum 13 aylık , bir hastalık sürecimiz olmuştu rsv virüsü yaşamıştık, iyleşti çok şükür baya da oldu aslında iyleşeli neredeyse 1 ay oldu diyebilirim.

O dönemler hiç iştahı yoktu, sonrasında iyleşince düzelmişti,şimdi yine iştahı gitti, günü çok az yiyerek bitiriyor, sevdiği tarhana çorbasını bile içmek istemiyor😞

Diş süreci olabilir derseniz eğer , bugüne kadar çıkan dişlerinde huysuzluk dışında hiç iştahsızlık durumu yaşamamıştık

Biraz araştırdığımda bu aylarda besin reddi ve iştahsızlık olacağını okumuştum, acaba bu süreci yaşayan var mı ve geçici mi?çok yıpratıcı oluyor bir anne için😞

Biz yaşadık canım tamda o aylardı. Biz influenza atlatmıştık doktoru sonrasında bi süre tanıyamıcaksın çocuğunu huysuz iştahsız vs olacak demişti dediği gibi de oldu. Okadar uğraşıp yemek yapıyorum niye yemiyor diye oturup ağladığımı bilirim kendi saçımı başımı yolmama az kalmıştı 🤭 bi süre de öyle gitti zorlamadım arada sesim yükseliyordu yalan yok bi süre sonra sinir sistemi kalmıyor çünkü. Ama öyle abartı bağırış çağırış değil tabi. Bi ara ağzına zorla sokuyodum doktoru kesinlikle öyle yapma onunla inatlaşamazsın dedi. Hakikaten de bebekle inatlaşılamıyor. Artık iki kaşığın üstüne üçüncüyü yerse kâr sayıyordum. Zaten o aylarda ana besini hala anne sütü yada mama oluyor malum.
Şuan 20 aylık eline ekmeği veriyorum kendi kemiriyor beni mutfağa götürüp ekmek istiyor. Yerde yemeye alıştırdım sofrabezini alıp getiriyor yemek ver bana diye. Demem o ki geçiyor düzeliyor herşey. Şuan ana besini normal yemek mamayı günde 1 yada 2 kez içiyor. Eline kaşığı çatalı veriyorum kendisi yerken destekliyorum doydumu kalkıyor hala zorlamıyorum

Çok teşekkür ederim cevabın için🌸
İçime su serpildi 🤲🏻
Benimki anne sütü almıyor 10 aylıkken bıraktı mama içiyor zaten mama ve meme şeklinde gidiyorduk
Şimdi işin üzücü tarafı mamayı da asla içmek istemiyor
İçerken en azından gönlüm az da olsa rahat ediyordu şimdi onu da red ediyor
Umarım geçicidir çünkü ben de yakında evde huni ile gezeceğim🙄

Benim de kızım 13.5 aylık.Asla kahvaltı yapmıyor.Bazen saat 3 e kadar birşey yemiyor doğru düzgün.Mama sandalyesinde oyalaniyor.Ama sonrasinda ya öğle ya akşamı yiyor.Ben de kilosu normal,bir gün gelir yer diye kendimi avutuyorum.bazen önüne su koyuyorum ,onunla oynarken yediriyorum.sonra üstünü tümden değiştiriyorum.

Benim de kızım 13.5 aylık.Asla kahvaltı yapmıyor.Bazen saat 3 e kadar birşey yemiyor doğru düzgün.Mama sandalyesinde oyalaniyor.Ama sonrasinda ya öğle ya akşamı yiyor.Ben de kilosu normal,bir gün gelir yer diye kendimi avutuyorum.bazen önüne su koyuyorum ,onunla oynarken yediriyorum.sonra üstünü tümden değiştiriyorum.
Ne zor yaa insan çok yıpranıyor
Bizim de azı dişimizin biri çok hafif beyazlamış o mu çıkacak bilmiyorum eğer doğru baktıysam hafif bir beyazlık var
Diş ateş yapmaz diyor doktorlar ama hafif bir ateşi oluyor 37.2 gibi
Bu süreç umarım geçicidir çok yıprandım günlerdir aç yaşıyormuş gibi hissedip çok üzülüyorum

X