13. Haftada düşük yaptım çok kötüyüm

ilaydaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2023
21
12
23
13 haftalık gebeyim düşük yaptım ev işi bile yapmazdım süt ceviz meyve her şey yapıyordum evi supurmezdim bile radyasyon yayılır diye eşimle ilişkiye girdik sonra oldu ama kimseyi suçlamak istemiyorum ebem saatlerce kısmetinde varsa 9 aylıkken bile ölürdü diye teselli ediyor kızlar sizce sorun bende mi çok kötüyüm çok farklı bir duygu ismi hazırdı ayakkabı çorap zibinlar aldık ona ben çok kötüyüm çok dayanamıyorum daha 23 yaşındayım ama ilk gebeligim çok zorlandım dayanamıyorum

13 haftalık gebeyim düşük yaptım ev işi bile yapmazdım süt ceviz meyve her şey yapıyordum evi supurmezdim bile radyasyon yayılır diye eşimle ilişkiye girdik sonra oldu ama kimseyi suçlamak istemiyorum ebem saatlerce kısmetinde varsa 9 aylıkken bile ölürdü diye teselli ediyor kızlar sizce sorun bende mi çok kötüyüm çok farklı bir duygu ismi hazırdı ayakkabı çorap zibinlar aldık ona ben çok kötüyüm çok dayanamıyorum daha 23 yaşındayım ama ilk gebeligim çok zorlandım dayanamıyorum
Canım benim kendini asla ama asla suçlama. Olacağı varmış. Zor bir durum farkindayim ama kendini suçlama. Ilişkiye girmekle çocuk hemen düşmez doktorlar tam tersine herhangi bir sıkıntı olmadığı zaman ilişkiyi öneriyor. Ya da sağlıksız bir gebelikte olabilir sağlıksız olan gebelikler bazen Düşük ile sonuclanabiliyor. Düzenli olarak doktor kontrolune gidiyor muydunuz ? Icini ferah tut dua et kendini kaybetme. 💕🌸🙏

Sağlıklı olsaydı düşmezdi, nasibi yokmuş. İlişki olsada olmasada düşermiş öyle düşün.
Normalde ilişki ile bebek düşmez.
Çok geçmiş olsun daha yaşın küçük Rabbim tekrar sağlıkla sıhhatle nasip etsin 🤲🏻

İkinci hamileliğimde 8 haftalıkken ultrasona girdim, herşey yolunda, kalp atışı, kese. Otoparka arabaya oturunca eteğimi düzeltirken yaşadığım mutluluğu dahi hatırlıyorum. 10 haftalıkken nipt testini verdim, cinsiyetini öğreneyim diye cünkü burada cinsiyet 16-20 haftalıkken öğreniliyor. 12 haftalıkken nipt sonucu geldi: 1 kromozomu eksik. Sonra içime gelen o his ve ertesi sabah başlayn düşük. Herşey o kadar hızlı oldu ki. Salı sabahı mutlu mesut cinsiyet tahmini yaparken cuma günü kanamam çok mu acile gitmeli miyim diye acil servisle konuşuyordum. Sonraki süreç çok zordu. Ama en azından bir neden vardı; kromozomal bozukluk. Büyük olasılıkla sizde de sorun kromozom eksikşği ya da fazlalağı idi. Bunu bilmek beni rahatlatıyor açıkcası çünkü biliyorum ki benim yapabileceğim hiçbir şey yoktu.

Ben 21 haftalık erken doğum yaptım nerede hata yaptığımı sorguladım ama rabbim böyle nasip etti cennet kuşu oldu ahirette karşılayacak bizi çok zor biliyorum içindeki ateside anliyorum ama Rabbime teslim ol yapacak birşey olsa yapmazmiydik yapardık ama kısmet nasip bu kadarmış kendini toparla bedenini toparla tekrar başla çok iyi güzel bir şekilde sağlıkla nasip etsin Rabbim insallah

Canım anlıyorum yaşamış biri olarak çok zor ama kendini suçlama onun ömrü o kadarmış. İleride olması inan çok çok daha kötü, bak benim 33. haftada kaybım var doğuma bir ay kalmıştı. Ardından tekrar bi kayıp 7.haftada kalbi durdu. Diyeceğim şu ki onların yiyecek ekmeği yokmuş veren Allah alan Allah… Rabbim bir daha acı göstermesin kuzum en kısa zamanda tekrardan bi bebek nasip etsin sağlıcakla inşallah 🙏🥹

X