2.çocuk ve vardiyalı iş ... Çok kararsız kaldım.Fikir verirmisiniz Lütfen...

Gece calismak cok zor değil mi ya, gunduz uyumaniz gerekecek, ki gündüz uykusu da gece uykusu gibi verimli olmaz, sonrasinda ise birkac saat sonra tekrar iş.
Diger hafta farkli vardiya olunca bu sefer vucudu yine o sisteme göre ayarlamak falan
Ciddi anlamda sagliksiz ya.

Teşekkür ederim:).herkesin derdi sorunu kendine göre büyük.
Gece vardiyası gözümü korkuyuyor aslında tam bu noktada annelik tarafım dahada ağır basıyor. Yetebilecekmiyim verimli olabilecekmiyim.Yarın bir gün çocuğum neredeydin ne gereği vardı çalışmana dermi gibi gibi:KK43:

Benim işyerimde de vardiyalı bölümler var. Özel sektör olmasına rağmen bebek 2 yaşına gelene kadar sadece gündüz vardiyası yazılıyor. Böyle bir ayrıcalığı yok mu iş yerinizin?

Herkese hayırlı ramazanlar.Uzun zamandır siteyi takipteyim ancak konu açmak bugüne nasip oldu kararsız kaldığım için fikirlerinize ihtiyacım var.Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
40 yaşında yaklaşık 6 yıldır sonradan KHK ile verilen kadroya geçmiş vardiyalı bir pozisyonda kamu işçisi olarak çalışanım.
10 yaşında ellerinizden öper bir oğlum var ve şu andada 7 aylık hamileyim.
Eşimin orta üst segmentte sabit maaşı var 50k gibi , ekstra olarak oturduğumuz ev kendimizin ayrıca diğer 1 evimizdende kira gelirimiz var.

Hamilelik süresince iş yerinde gündüz vardiyasında sabit olarak çalıştım.Yalnız doğumdan sonraki süreçte yasal izinlerimi kullandıktan sonra tekrar vardiyalı sisteme dönüş yapma durumum var.
Eşimin ailesinden ve kendi ailemden Uzaktayım.
Eğer işime devam edersem bakıcı , 2,5 yaş üstü kreş yada belirli bir süre kalıcı olarak annem gelecek.
Bu esnadada iş yerinden ayrılırsam iş yerim tazminatımı verip işten çıkarabileceğinide belirtti.Emeklilik günümede (prim olarak) yaklaşık 3-4 yılım var sonrası yaşımı bekleyeceğim.

Böyle bir durumda çalışmalımıyım yoksa tazminatımı alıp çocuğuma kendimmi bakmalıyım.
Benim durumumda olan arkadaşların tercihleri ne oldu diğer arkadaşlarında gerekçeleriyle birlikte fikirleri ne olur.Sizler olsanız ne yapardınız.
Gerçekten çok kararsız kaldım.
Bilemedim ki. Annenin gelmesi iyi bir şey ama bazen anne ya da kayınvalide eve yatılı gelince huzursuzluk oluyor evde. Sizce anneniz geldiğinde nasıl olur az çok tahmin edersiniz.

sigorta prim gününüzü tamamlayın sonra ayrılmayı düşünün. kafanız rahat olsun.

belki vardiya sistemindede bir düzeniniz oluşur diğer çocuk büyümüş zaten. bence şu anda asla işi bırakmayın varsa ücretsiz izin falan kullanın.

Arkadaşım bebek bekliyormuşsunuz. Devletin sana verdiği ücretli izin hakkını sonuna kadar kullan. 32.haftada doktordan 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alabiliyorsun. Sonrasında doğum öncesi kullanmadığın 5 haftayı da doğum sonrasına aktarabilirsin. 13. haftadan sonra en az bebek 6 aylık- 1 yaşına gelene kadar ücretsiz izin hakkınızı kullanın derim sonrasında annenizin yardımıyla işinize devam edin. Bir paket bez en ucuzu 300lira işe yararı 500lira. Bebek bezlerinin bile kalitesi düştü. Bazı markalar çok pahallandığı için diğerleri piyasayı kapmaya başladı. Ama onlarda zam yaptı. Çok felaket yani ortalık. Mama desen en az kutusu 500lira. Yaşına kadar haftada 1 buçuk kutu bitiriyorlar haberin olsun. Bunları ayrıntılı anlatıyorum çünkü diğer evladın büyümüş. 1 sene bile bizde farketti söyleyeyim maddi olarak zorlanabilirsiniz.

X