2 li test sonuçları Bebeğimin Haftası karıştı :( acil fikir yardım arkadaşlar kafam karıştı

temba

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2016
3
2
42
Merhabalar arkadaşlar.

34 yaşındayım ve ilk bebişime hamileyim çok şükür :) Troid bezlerim alındı bu ilk problemim. ve EŞİMİN AĞBİSİNİN 2 TANE KIZLARI MAALESEF ZİNHİNSEL ENGELLİ BUDA 2. KORKUM. aylık kontrollerim var ama aklım bugün çok karıştı. 20 mayıs son adet tarihimdi. hesaplamaya göre 15+4 haftalık hamileyim ama bu benim hesabımdı. Fakat gittiğim her kontrol ve muayenede bir hafta geri çıktım yani 14+4 şeklinde ve 25.08 tarihinde 2 li test yaptırdım ve sonuçlara göre tam 13 haftalık hamileydim. bugün kontrol ve test sonuçları için doktora gittim ultrasonda bebek 15+5 günlük çıktı ama 2 li test sonuç kağıdına göre 13+0 günlüktüm bunu da maalesef ki işyerine döndüğümde farkettim. Doktorum 19. veya 24 . haftada 4lü (ayrıntılı ultrason) test için çağırdı, bu haftalık fark neden oluşutu ve şimdi ben 2 li test sonucuna göremi hafta belirleyip dörtlü test için gidicem yoksa bugün doktorun yampmış olduğu ultrason ölçümüne göremi gideceğim stres oldum hep ağladım ve işyerimde problem yapıyor tesleri çünkü. bebeğimde üzdüm bugün ağlarken bu arada 2 li test sonçlarım aşağıdaki gibidir. Doktor sonuçlar iyi dedi ama 4 lüye çağırıncaa şüphelendim. lütfen yorum yazın. Allah hepinizden şimdiden razı olsun sevgilerrrr :*:KK200::anneadayı:
HCGB: 23.04 DÜZELTİLMİŞ NOM: 0.55
NB VAR
NT 1.76 MM DÜZELTİLMİŞ NOM: 1.09
PAPP-A 3,130.58 DÜZELTİLMİŞ NOM: 0,79
DOWN SENDROMU İÇİN.
YAŞ RİSKİ: 1:438 SON RİSK :1 :63229
PRİOR RİSK 1 :438 T21 1:63229
CUTOFF: 1:250
EDWARD SENDROMU İÇİN
YAŞ RİSKİ: 1:3945 SON RİSK : 1:100000
PRİOR RİSK 1:3945 T18 1:100000
CUTOFF: 1:100

Canım maddi durumunuz varsa prena, harmony benzeri anne kanı testlerinden yaptır down yada benzeri sendromu gösterme yüzdesi en yüksek olan test onlar. Ben geç öğrendim 20. Haftada yaptırdım. Keşke erken bilip 11. De yaptırsaydım diye düşündüm çünkü 2li 3lü 4lü ayrıntılı hepsi nin toplam doğruluk yüzdesinden bile yüksek bu testlerin doğruluğu. Bebek geriden gelebilir benimki de 10gün geriden geliyor en başından beri bu konuda endişe etmene gerek yok 2haftayı aşan gerilik olunca endişe etmek gerek demişti doktorum.. Rabbim yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Pozitif düşün, güzel düşün güzel olsun..

Canim esimin amcasinin oglunun kizinin gelisimi son zamanlarda bir ay sonradan geliyordu suan o cocuk 14 aylik ve cokta zeki bi bebek takilma canim insallah bisey olmaz

Canım maddi durumunuz varsa prena, harmony benzeri anne kanı testlerinden yaptır down yada benzeri sendromu gösterme yüzdesi en yüksek olan test onlar. Ben geç öğrendim 20. Haftada yaptırdım. Keşke erken bilip 11. De yaptırsaydım diye düşündüm çünkü 2li 3lü 4lü ayrıntılı hepsi nin toplam doğruluk yüzdesinden bile yüksek bu testlerin doğruluğu. Bebek geriden gelebilir benimki de 10gün geriden geliyor en başından beri bu konuda endişe etmene gerek yok 2haftayı aşan gerilik olunca endişe etmek gerek demişti doktorum.. Rabbim yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Pozitif düşün, güzel düşün güzel olsun..

masalpembesi . AMİNNN İNŞALLAHçok teşekkür ederim yarın bir doktora gidicem gebelik haftası kontrolü için, içim rahat etmesi açısından. Aslında çok büyük bir fark yok ama benim korkularım işte. :110: ama ilgilendiğin ve bilgilendirdiğin için çokkk teşekkür ederim. Allah sana da bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin AİLENİN VE SENİN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN :KK200:

Canim esimin amcasinin oglunun kizinin gelisimi son zamanlarda bir ay sonradan geliyordu suan o cocuk 14 aylik ve cokta zeki bi bebek takilma canim insallah bisey olmaz
:halay::anne: çok güzelll bir haber. sanırım pimpiriklik yapıyorum. Yarın kafama takılan şeyler için doktora gidicem bakarsın cinsiyetini de öğrenirim. çok meraktayızzz:emir_bebek::KK66: verdiğin cevap moral oldu çok sağol AİLENİN VE SENİN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN:KK200:

X