20'lik dişimi çektirdim ve dilimi hissetmiyorum acil yardım

Saturnetkisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
32
14
30
sağ alt çenedeki 20'lik dişimi çektirdim ve üzerinden 24 saat geçmesine rağmen dilimin sağ kısmındaki uyuşukluk hisse geçmedi. Dilimin yarısını hissetmiyorum, tat alamıyorum, dilimi ısırmaktan da korkuyorum. Hekim ile görüştüğümde B12 verdi ve birkaç gün içerisinde geçeceğini söyledi. İnternette araştırdığımda bir sürü farklı yorum görüyorum ve bir sorun var ise geç kalmadan tedavi olmak istiyorum. Bu ya da buna benzer sorunlar yaşayanlar oldu mu? Ne yapılabilir lütfen bana yardımcı olun

sağ alt çenedeki 20'lik dişimi çektirdim ve üzerinden 24 saat geçmesine rağmen dilimin sağ kısmındaki uyuşukluk hisse geçmedi. Dilimin yarısını hissetmiyorum, tat alamıyorum, dilimi ısırmaktan da korkuyorum. Hekim ile görüştüğümde B12 verdi ve birkaç gün içerisinde geçeceğini söyledi. İnternette araştırdığımda bir sürü farklı yorum görüyorum ve bir sorun var ise geç kalmadan tedavi olmak istiyorum. Bu ya da buna benzer sorunlar yaşayanlar oldu mu? Ne yapılabilir lütfen bana yardımcı olun
Bazen kalıcı olabiliyor benim dilimde değil ama dudağımın bir kısmında kalıcı oldu

Diş çektirmek kolay değil zamanla geçer endişe etmeyin. Eğer uzun süredir yine geçmezse o zaman doktora tekrar gidersiniz

Maalesef yuz bolgesinde sinir cok fazla bu tarz islemler ozellikle 20 lik dis cekimi herkeste kolaylikla olmuyor. Sinirlerin fazla olmasindan ve zedelenmesinden kaynakli da sorun yasayabilirsiniz

Mrb geçti mi benimde sinire çok yakınmış tomografi çekilmem gerekiyormuş

ben de geçen ay çektirmiştim, diş hekimim bir süre daha dudakta dilde uyuşukluk hissetme ihtimali olabilir demişti. ben yaşamadım ama böyle bir uyarı yapmıştı merak eden arkadaşlar için yazayım dedim.

merhaba ben de dun cektirdim nerdeyse 24 saat olacak dilimin sag tarafini hissetmiyorum. sizin hissinizde bi degisiklik oldu mu

X