26 haftada karında sertlik ve toplanma ??

ldybrown

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2023
80
22
25
Kizlar merhaba 26 haftalık hamileyim bu hafta karnımda böyle yumru gibi sanki bebek ordaymis gibi sertlikler toplanmalar oldu günde bir kere oldu bu dediğim. Sanki bebek ordaymis gibi oluyor böyle sert dışarıdan belli olacak bir görüntü oluşuyor. Elimi koyduğum da gidiyor acaba bebek mi? Birde rahim ağzımda ufak ufak sancılar oluyor yürüdüm yoruldum belki ondandır diye düşünüyorum sancıları ama bu sertlik olunca korktum internette erken doğum falan diyor. Endişeliyim şuan. Umarım bebektir. Yaşayan bilgisi olan var mı lütfen hemen yazın

Kizlar merhaba 26 haftalık hamileyim bu hafta karnımda böyle yumru gibi sanki bebek ordaymis gibi sertlikler toplanmalar oldu günde bir kere oldu bu dediğim. Sanki bebek ordaymis gibi oluyor böyle sert dışarıdan belli olacak bir görüntü oluşuyor. Elimi koyduğum da gidiyor acaba bebek mi? Birde rahim ağzımda ufak ufak sancılar oluyor yürüdüm yoruldum belki ondandır diye düşünüyorum sancıları ama bu sertlik olunca korktum internette erken doğum falan diyor. Endişeliyim şuan. Umarım bebektir. Yaşayan bilgisi olan var mı lütfen hemen yazın
23. Haftafa bende olmuştu ama benimki 20 dkda 3 kez olunca hastaneye gitmiştim hafif sancım çıkmıştı istirahat ettim 10gün kadar. Sizinki günde 1 olmuş hiç sıkıntı değil çok normal ben şu an 33 haftalığım günde 5-6kez oluyor düzenli hale gelmedikçe çok ağrılı olmadıkça doğuma falan neden olmaz bunlar yalancı kasılmalar. Bol su içmeye ve magnezyumu ihmal etmemeye çalışın. Çok kafanıza takılırsa bi görünürsünüz ama normal yani. Bi de kendinizi çok yormayın o da artırıyor. Ama en önemlisi bol su, ne zaman az içsem artıyor benim

Buraya yazdıktan sonra 15 dakika içinde bir kere daha oldu sanırım gün içinde 20 dakikada 2 3 kez oluyor diye tahmin ediyorum. Açıkçası hiç dikkat etmemiştim. Ağrı olmuyor 5 6 kez de olmuyor ama yinede korkuttu açıkçası. Siz rahatlattınız çok sag olun, bu ara çok yürüdüm yoruldum oda etkilemiştir belki. Yarın bir kontrole gidip dediklerinizi uygulayacağım. Çok teşekkür ederim umarım bir şey olmaz 😔🌸

X