27. Haftada kilo durumu

Nanase

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
14
5
27
Merhabalar ben bayadır buraları takip ediyorum ama ilk kez soru soruyorum. Şuan 27 haftalık hamileyim. Ben kendimi bildim bileli diyet yapan yeme düzeni olmayan biriydim. Evlenirken 55 ile evlendim sonrasında da çikolata kistim patladı doğum kontrol hapı kullandım kilo aldım 65 gibi, birkaç ay sonrasında ilişki sırasında tekrar kistim patladı ve hastanede 2 gün yatış yaptım. Doktor onayıda alarak çocuk yapma kararı aldık eşimle ama ben bu süre zarfında da yine diyet yaparak (bu diyette tek öğün beslenmek bu şekilde hayatımı idame ettiyordum) kısa sürede 56/57 düştüm ve hamile olduğumu öğrendim. Tabi hamile oluncada mecburen 2 öğüne geçtim. Hamileliğimin ilk 3 ayı kusmalı olmasına rağmen ne verdiysem geri aldım haliyle sadece ekmek ve patates dokunmuyordu. Şimdilerde ise 73 kiloyum her gün yürüyüş yaparım ekmek yememeye dikkat ederim tatlılarla aram hiç yoktur ve gebelik şekerimde normal ama doktorum hızlı kilo aldığımı söylüyor ben bunun farkındayım ama kendisine izah edemiyorum öncesini bana sormadığı için ilgisiz biraz kendimi açıklamama müsade etmiyor istemsiz moralimi bozuyor. Yazıyı uzun tuttum kusura bakmayın diyeceğim o ki benim gibi tek öğün beslenip hamile kalınca kiloyu fazla alan var mı ?

Az ve sık yemeliyiz. İki öğün yiyince ben daha çok yiyorum uzun süren açlık olduğu için. Ara öğün ve aksam cok gec yememek. Bu haftalardan sonra daha da hızlı kilo alınıyor

Az ve sık yemeliyiz. İki öğün yiyince ben daha çok yiyorum uzun süren açlık olduğu için. Ara öğün ve aksam cok gec yememek. Bu haftalardan sonra daha da hızlı kilo alınıyor
Teşekkür ederim yorum için ordaki 2 öğün tek öğünden çıktığımı belli etmek amaçlıydı. Bakalım doğuma kaç ile giricem 🥹

Teşekkür ederim yorum için ordaki 2 öğün tek öğünden çıktığımı belli etmek amaçlıydı. Bakalım doğuma kaç ile giricem 🥹
Evet kesinlikle 4-5 öğün ara öğünlü meyve sebzeli beslenmeye çalışın ben de normalde hızlı alan bir insanım ama çok almadım bu şekilde

X