28 aylık hala emzirmeyi kesemedim lütfen anneler bana yardım edin. Delirmeye ramak kaldı.

Öncelikle Allah yardım etsin.2 hafta oldu biz bırakalı. Dünyanın bildiğim en çok emen çocuğu benimkiydi. Seyreltmeye çalıştım sen büyüdük filan daha da bağladın saat başı emiyodu gündüz bile ve ben zorla çıkarıyodum ağzından bir kere bile kendi rızasıyla kalkıp gitmiyodu. Aa onu oynayalım bunu oynayalım filan bi şeyler diyerek kaldırıyorum. Bırakıyodum bazen ulan ne kadar emebilir ki diye 45 50 dk buluyodu yine ben tamam kızım hadi şunu yapalım diye filan bıraktırıyodum. Sonra ben karar verdim. Bu birden kesilecek gerekirse her şeyi sırayla sürerim diye. Kendime bi tarih belirledim. Ilk malzeme sabır taşıydı. O zamana kadar da hep anlattım sen büyüdün süt bitti artık memiler kara olcak o zaman emilmez ama olsun biz de sarılır öyle uyuruz filan... Gündüz emmelerinde isteyince bi bakalım kara olmuş mu diyodum aa olmamış tamam emebilirsin diyodum. Son günlerde de kara olmuş mu bakalım olmuşsa naparız diyodum o da sarılırız diyodu. 1 şubatta başlayacaktım bu işe 31 ocak sabahına aldım operasyonu. 🤣 Çünkü gece 1 saat uyudu uyuandı direkt geldi üzerime sabaha kadar 7 saat kesintisiz sağ sol sağ sol emdi. Hadi dedim bu sana veda emmesi olsun. Sonra ayık kafayla da bi kez emzirdim öğlen emerken hep bu son emme kara olcaklar meme bitti süt bitti hep anlattım. Ben seni çok seviyorum. Artık sarılacaz memeye gerek yok filan.... Sabır taşı sürdüm. Sonra akşam üzeri uykusu geldi. Açtım gösterdim biraz dudak büzüldü filan ama ufak mızırtı olarak kaldı. Çok ağlasa kesin vazgeçerdim. Sonra kucağımda gezerken uyudu. Uyanınca da emerdi keyif yapardı uzun uzun. Uyandı meme istedi bitti kara oldu dedim olmadı gösterdim. o zaman biraz daha fazla üzüldü. Bekleyelim burda memiyi dedi yanıma oturdu. Yok annecim artık kara oldu bitti daha süt yok sen büyüdün dedim. Biraz mızırdandı sarıldık filan sustu. Gece olunca da meme dedi kara oldu dedim gösterdim her meme deyişinde. Sabah 5te uyudu. ☠️ Zaten hep 12 1i bulur uykular. Bi şekilde bu saatlere kaydırırdı hep. Sonraki 2 3 gün her meme deyişte önce bitti dedim açmak isteyince açıp gösterdim. Sonra da sormadı. Sabah sorardı uyku sersemi gösterirdim. Dün akşam memi dedi bitti dedik acmadım. Bi de bugün gün ortası dedi. Çok sıkılınca aklına geliyo hala ama bittiğini biliyo.

Uykular korkunç durumda 15 gün oldu hala düzelmedi. Dün gece 02.45te uyudu. ☠️ sabah 10.30 civarı ben uyandırdım artık. Gece hiç kalkmadı mesela dün. Ondan önceki geceler tekrar dalmaya yardım etmek gerekiyodu kucağıma alıp ileri geri sallanıp piş piş yapıp uyuttum tekrar.
Çok teşekkür ederim benim de korkum bu uyku düzeni bozulması.
Ama sanırım birkaç hafta bunu çekmek gerekecek😬🥺

Ben sirke sürerek kestim 2 günde unuttu sizin oğlunuz gibi sürekli memedeydi gece gündüz ne uykumuz kalmıştı ve evde veya bir misafirlikte oturabiliyordum 10 dk da bir meme diye geliyordu gece sabaha kadar göğsüm açık duruyordu uyanıp.uyanip emiyordu bir yerde okumuştum bende bir gün artık tak etti canıma sabah uyandik meme dediği ilk an gidip sirke sürdüm daha o kokuyu alınca ağzına almadı eğ dedi her istediğinde verdim ama her seferinde sirke sürdüm gece uykusunda da uyanıp 1 kez istedi gene sirke sürüp verdim emmedi ertesi gün sadece 1 kez istedi gene aynı işlem 3. Gün gel em desemde gelmedi anne meme eğ dedi hiç ağlama vs olmadı.
Süper fikirmiş sirkenin kokusu gerçekten çok kötü muhakkak denicem çünkü azaltarak kesmiyor bizimkisi denedim yok olmuyor

Süper fikirmiş sirkenin kokusu gerçekten çok kötü muhakkak denicem çünkü azaltarak kesmiyor bizimkisi denedim yok olmuyor
BEn bir defa sirkryle denedim sen kokuyon diye bana da gelmedi sonra gidicem banyo yapcam geccek dedim yikanıp emzirmeye devam ettim. Koku konusunda huylu benimki. Direkt memeyle beraber ben de bitecektim yoksa. Evde kovalamaca oynadık yikanana kadar 🤣

X