3.5 yasinda oğlumun tanı konulmayan hastaliğı

Benim de colyak testlerim hep negatif ama bariz bir gluten hassasiyetim var. 2 senedir ketojenik besleniyorum agiZ yaralarim bagirsak sorunlarim reflum duzene girdi. Bir sure colyakmis gibi eliminasyon diyeti yaparak gozlemlemenizi oneririm
Gecen sene ayni sekilde colyak mis gibi diyet yaptik ama bunu karin sisligjnden yapmistik surekli karni cok sis oluyo bir sey yemese dahi ama pek aonuc alamamistik tekrardan diyet yapalim agiz yaralarini takip etmek istiyorum

Hayir eliminasyon diyeti yaklasik 3 ay surer ve ancak 2.aydan sonra net sonuclar alirsiniz. 2 haftada bir sonuç elde edemezsiniz. En azindan benim doktorum beni bu sekilde yonlendirmisti

Kafanızı karıştırmak istemem ama anlattıklarınız aklıma FMF’i getirdi. Kardeşimle benzer semptomlar bacakta ağrı ağız içi yaraları vs. Doktora bi sorsanız. Onu da bi elese.

Merhaba hanimlar benim sizlere danışmak istediğim bir konu var. Benim 3.5 yaşında bir oğlum var. Son zamanlarda oğlumun ağzında yaralar çıkmaya başlamıştı onun için doktora götürmüştüm ve bir jel yazmıştı onu sürünce hemen geçiriyo ama sürekli tekrarliyo 2 gune 1 ağzinda yara çıkıyo. 2 hafta önce öğlen uykusundayken burnu bi anda kanamaya başlamışti ama burnunu karıştırmıştır diye düşünerek doktora gotürmemistim. Bu gece de kendiliğinden burnu kanayinca doktora götürdüm kan aldilar. Pazartesiye sonuç çıkıcak. Ama benim içim içimi yiyo sanki kötü bir sonuç alicakmışız gibi geliyo bir de 3 aydir ara sıra bacağının ağrıdığını söylüyo oğlum ben boyun uzuyo annecim bu yüzden bacağın ağrıyo diyodum. Ama burun kanamalari bacak agrisi ve agiz icerisinde yaralar beni korkutuyo.Lütfen içime su serpicek cevaplar verin sürekli bunlari düşünüp araştırmaktan çok yoruldum.
Not: oğlumun seleftik iga eksikligi var bunun icin tam tani ve tedavi almiyoruz ama bağışıkliğı çok düşük .
Çok geçmiş olsun. Ağızındaki yaralar ağız içinde mi dudak kenarında mı b12 ve çinko eksikliği kapanmayan düzelmeyen yaralara sebep olur. 4 ay önce oğlum otite bağlı havale geçirdi. Bağışıklığı yukarda belirttiğim vitamin değerleri de düşünce bir aydır hiç düzelmeyen bi ağız yarası oldu ağzını açıp kapadığı tam birleşim yerde görseniz uçuk derdiniz öyle sulu bi yara. B12si 380 , çinkosu da 32lerde gelmişti. B12 çocuklarda 500 altına düşmemeliymiş bunu öğrendim çinkonun olması gereken değerini hatırlamıyorum ama 32 değeri de düşüktü tam 3ay hiç aksatmadan çinko ve b12 verdim. Üç ayın sonunda b12si baya yükseldi. O geçmeyen ağız yarası 15 günde geçti. Ağız içindeyse yara karadut özü öneririm. Ağz içindeki florayı düzeltip yarayı da iyileştiriyor. Bir de nacizane tavsiyem süt ve muzla besleniyor demişsiniz. Sütü asla tavsiye etmiyorum. Sütün emilimi sindirimi zor olduğu için bağırsakta gizli kanama ve buna bağlı demie hemoglabin değerlerinde bile düşüşe sebep olur. Sağlıklı sandığımız sütler aslında çocuklarımızın en büyük düşmanı. Uzun tuttum affola bi anne olarak hastalanan evlatlarımıza faydam olması için hakkınızı helal edin

X