3 aylık bebeğim 4.5 kilo

Oyy tatlı kuşun kilosu doğum kilosuna göre güzel aslında. Siz de minyonsanız belki de normal bir değerdir ikinci bir doktordan mı görüş alsanız? Tepkileri refleksleri güzelse gelişiminde bir sorun yoktur sanıyorum. Benim bebeğim de 5.5 aylık, ilk zamanlar özellikle geceleri meditasyon yapıp elle sağıyordum sütümü çoğalması için. Dijital ebe var youtube’da bir bakın mutlaka. Bir de tahin pekmez iyi geldi sütüme her sabah üç dört kaşık yiyordum. Rüya öğünü yapmayı denediniz mi? Hiç uyandırmadan emzirmeyi deneseniz belki uyku sersemliğiyle alır memeyi. Bir de karakter meselesi olduğuna inanıyorum ben bazı şeylerin. Kimi insan iştahlı olur kimi olmaz, bebekler de öyle ve bazı şeyleri çok zorlamak da ters tepebiliyor
Anne baba olarak ikimiz de minyonuz. 50 şer kiloluk insanlarız. Ben zaten 1.55 im eşim de fazla uzun yapılı bir insan değil. Dediğin gibi yapısal da olabilir… uyku sersemi memeyi alsa da 1-2 emiyor bırakıyor. Ben de geceleri biberonla vermeye çalışıyorum. Onla da 1 ölçek, en en fazla 2 ölçek içiyor. Gündüz zaten biberon vermek mümkün değil. Gece de nadiren alıyor çoğunda almıyor. Her gün 6-7 biberon hazırlayıp çöpe döküyorum belki içer diye bir ümit 🥺 iştahlı bir bebek değil malesef dediğiniz gibi. Meditasyonu öncesinde çok yapardım unutmuşum bak uzun zamandır yapmayı. Tekrar başlayabilirim. Psikolojik olarak da çok rahatlatıyor insanı… dijital ebeye de bakacağım muhakkak. Tahin pekmezi de hemen günlük menüme ekleyeyim. Evde vardı tüketmiyordum. Çok teşekkür ederim ☺️🌺

Anne baba olarak ikimiz de minyonuz. 50 şer kiloluk insanlarız. Ben zaten 1.55 im eşim de fazla uzun yapılı bir insan değil. Dediğin gibi yapısal da olabilir… uyku sersemi memeyi alsa da 1-2 emiyor bırakıyor. Ben de geceleri biberonla vermeye çalışıyorum. Onla da 1 ölçek, en en fazla 2 ölçek içiyor. Gündüz zaten biberon vermek mümkün değil. Gece de nadiren alıyor çoğunda almıyor. Her gün 6-7 biberon hazırlayıp çöpe döküyorum belki içer diye bir ümit 🥺 iştahlı bir bebek değil malesef dediğiniz gibi. Meditasyonu öncesinde çok yapardım unutmuşum bak uzun zamandır yapmayı. Tekrar başlayabilirim. Psikolojik olarak da çok rahatlatıyor insanı… dijital ebeye de bakacağım muhakkak. Tahin pekmezi de hemen günlük menüme ekleyeyim. Evde vardı tüketmiyordum. Çok teşekkür ederim ☺️🌺
Bu dijital ebenin videoları beni çok rahatlatmıştı. Aşağıya linkini bırakayım müsait zamanınız olursa izlersiniz. Sağlıkla huzurla büyütmenizi dilerim💕

Anne Sütünü Artırmanın En İyi Yolu

Bu dijital ebenin videoları beni çok rahatlatmıştı. Aşağıya linkini bırakayım müsait zamanınız olursa izlersiniz. Sağlıkla huzurla büyütmenizi dilerim💕

Anne Sütünü Artırmanın En İyi Yolu
Çok teşekkür ederim. Hemen bakacağım😍 siz de sağlıcakla huzurla büyütün inşallah yavrunuzu. Ömrü, bahtı güzel olsun inşallah miniğin ☺️🌸

Çok çok az kilosu. Doktor geçen ay da mama başla dedi. Ama mamayı asla almıyor. Ağlaya ağlaya emdiğini de çıkartıyor. Çok üzgünüm, ne yapacağımı bilemiyorum. Biberon meme reddi yapar dediler. Vermedik başta. Şimdi alması lazım ama gene almıyor. Ne kaşık biberon, ne şırınga, ne eds, ne fincan yöntemi. Yok yok yok. Görüyor ve çıldırıyor. Keşke biberona alıştırsaydım başta şimdi bu kadar zorlanmazdım 🥺
Nasıl kilo aldıracağım ? Ne yapacağım ben ? Farklı farklı mamalar aldım. Farklı farklı biberonlar aldım. Ama hepsine koca bir ret.

İşin ilginç yanı çok ağlayan, çok huysuzlanan bir bebek de değil. Keyifli, keyfi yerinde, düzenli saatlerde uyuyup uyanan, konuşup ettiğinde hemwn tepkiler veren gülücükler saçan bir bebek. Ne yapacağım bu kıza ben ? Nasıl toparlayacağım ?
Eşinde sende minyonsan hiç takılma. İnsanlar fabrikadan çıkma ürünler değil ki tek tip olsunlar persentil kadar genetikte önemli. Sürekli farklı şeyler denediysen seçeneği teke düşür sürekli aynı şeyi teklif et alışsın emzirmeden vazgeçme bazen dönem dönem ret oluyor bu şekilde. Baktın emmiyo biberon mamasıda almıyor kaşık mamaları denersin 4+ ay olanları genelde onları seviyor bebekler. Emzirirken diyelim ki sağ memeyi verdin 2.ye yine aynısını ver sütün yağlı kısmı en sonda olandır eskiden sağ/sol derlerdi güncelleme geldi. Kiloya takılma sağlığı gelişimi iyise kg düşük yüksek fark etmez toplumda tombiş bebek direk iyi bakılmış algısı var ne yazık ki.

Öyle yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Ama yardım alabileceğim kimse yok maalesef. Ben de yorgun düşüyorum özellikle geceleri. Emzirme aralıkları açılıyor. Doğduğundan beri zaten gece beslenmeyi reddediyor. Sarılıklı bebek gibi uyandırmaya 1 saat uğraşıyorum 🥺 tek olduğum için de düzgün beslenmiyordum. Amaç karın doyurmak oluyor yani şunu bunu yiyeyim değil. Bebeği kimseye bırakamıyorum çok vaktim de olmuyor yemeğe… yeni yeni düzeltmeye çalışıyorum. İnşallah işe yarar. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için 🌸
Benimde sizin gibi destek alacağım kimsem yoktu. Bir müddet böyle olduktan sonra çözümler üretmeye başladım kahvaltı tabağımı geceden hazırladım. Küçük kaselerde evin bir yerlerine gün içerisinde atıştırmalık kuru yemiş, hurma gibi şeyler koydum. Böyle böyle idare etmeşştim sizede fikir olsun

Bende aynı dertten muzdaribim😌 değişik yöntemler geliştirdim biberonla işe yarıyor tabi önce emziğin veriyorum tam alışıyor dalıyor hemen biberini veriyorum biraz idare ediyor böyle tekrar ede ede bı şekilde iciriyorum

Eşinde sende minyonsan hiç takılma. İnsanlar fabrikadan çıkma ürünler değil ki tek tip olsunlar persentil kadar genetikte önemli. Sürekli farklı şeyler denediysen seçeneği teke düşür sürekli aynı şeyi teklif et alışsın emzirmeden vazgeçme bazen dönem dönem ret oluyor bu şekilde. Baktın emmiyo biberon mamasıda almıyor kaşık mamaları denersin 4+ ay olanları genelde onları seviyor bebekler. Emzirirken diyelim ki sağ memeyi verdin 2.ye yine aynısını ver sütün yağlı kısmı en sonda olandır eskiden sağ/sol derlerdi güncelleme geldi. Kiloya takılma sağlığı gelişimi iyise kg düşük yüksek fark etmez toplumda tombiş bebek direk iyi bakılmış algısı var ne yazık ki.
Ah o algıdan o kadar çektim ki… ne yorumlar duydum. Kızdım bağırdım çağırdım bile bazen ama günün sonunda eve gelip hep ağladım ben bakamıyorum ben yetemiyorum diye🥹 çok can sıkıcı oluyor… dediklerinde de haklısın. Dikkate alacağım teşekkür ederim 🌸

Benimde sizin gibi destek alacağım kimsem yoktu. Bir müddet böyle olduktan sonra çözümler üretmeye başladım kahvaltı tabağımı geceden hazırladım. Küçük kaselerde evin bir yerlerine gün içerisinde atıştırmalık kuru yemiş, hurma gibi şeyler koydum. Böyle böyle idare etmeşştim sizede fikir olsun
Bunlar da çok mantıklı hiç akıl etmemiştim. Geceden tabak hazırlamak hele kesinlikle denemeye değer. Akıl akıldan üstündür ne iyi ettiniz de yazdınız. Teşekkür ederim 🌺

Bende aynı dertten muzdaribim😌 değişik yöntemler geliştirdim biberonla işe yarıyor tabi önce emziğin veriyorum tam alışıyor dalıyor hemen biberini veriyorum biraz idare ediyor böyle tekrar ede ede bı şekilde iciriyorum
Benimki emzik de almıyor canım öğürüyor hemen ☺️

Farklı emzikler denediniz mi benimki aventin emzigini almamıştı mesela eczaneden aldım.onu da almadı bimden ucuz bı emzik aldık öylesine ondan başkasını emmiyor şimdi
Şöyle söyleyeyim evde 20 taneden fazla emzik var. Bilindik bilinmedik ayına uygun gördüğüm ne varsa aldım. Ama sonuç 0. Cins yavrum benimki cins 😄

Bunlar da çok mantıklı hiç akıl etmemiştim. Geceden tabak hazırlamak hele kesinlikle denemeye değer. Akıl akıldan üstündür ne iyi ettiniz de yazdınız. Teşekkür ederim 🌺
Rica ederim ne demek. Bir çok şeyi geceden hazır edip zaman kurtarmak çok iyi oluyor. İnşallah sizede iyi gelir. Sütünüz bol olsun.🙏🌸 Süt arttırmak için de dut kürünü deneyebilirsiniz bolca protein ağırlıklı beslenmekte bebişinize iyi gelecektir.

Rica ederim ne demek. Bir çok şeyi geceden hazır edip zaman kurtarmak çok iyi oluyor. İnşallah sizede iyi gelir. Sütünüz bol olsun.🙏🌸 Süt arttırmak için de dut kürünü deneyebilirsiniz bolca protein ağırlıklı beslenmekte bebişinize iyi gelecektir.

Yaa üşenmemiş instagramdan da bulmuş atmış 🥹 güzel kalbini yerim 💜 çok yardımcı oldun gerçekten gönlüme de su serptin. Güzel bir yol da gösterdin. Ne kadar teşekkür etsem az. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Rabbim de sana ne zaman sıkışsan bir yol göstersin. Yolun, bahtın hep açık olsun. Yüreğine hiç dert binmesin. Çok teşekkür ederim tekrardan yüreği güzel kadın 🥹🌺

Gerçekten öyle annelik dünyanın en özel ve güzel duygusu Rabbime çok şükür Rabbim isteyen herkese nasip etsin❤️
Amin canım amin. Bir şekilde büyüyecekler. İyi günü de olacak kötü günü de. Rabbim yokluğunu göstermesin. Canları yerinde olsun da gerisi bir şekilde hallolur ☺️

Yaa üşenmemiş instagramdan da bulmuş atmış 🥹 güzel kalbini yerim 💜 çok yardımcı oldun gerçekten gönlüme de su serptin. Güzel bir yol da gösterdin. Ne kadar teşekkür etsem az. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Rabbim de sana ne zaman sıkışsan bir yol göstersin. Yolun, bahtın hep açık olsun. Yüreğine hiç dert binmesin. Çok teşekkür ederim tekrardan yüreği güzel kadın 🥹🌺
Ah çok teşekkür ederim güzel duaların için hepimiz için öyle olsun inşallah. Rica ederim ne yaptım ki. İnşallah bebeğin ve sen hep iyi olursunuz🙏🌸

X