3 aylık bebek baş çevresi

Mavibalon

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2022
192
82
Merhaba hanımlar. Kızım 3 aylık . İlk doğduğunda baş çevresi 35di ve biraz küçük dediler. Sonrasında her ay kontrole götürdük ve şu anda 39.7 oldu. Doktor hiç sorun yok diyor fakat persentil tablolarında hesaplayın da %25i bile zor tutturuyor. Böyle durumda olan var mı? Düzelme oldu mu ? Kilosu 6800 boyu 61

Benim bebeğimin baş çevresi de sizinki gibiydi. Bir doktor kafamızı karıştırdı. Mikrosefali olabilir dedi, baş çevresi küçük dedi. Ancak birden fazla doktor baş çevresinin gayet iyi olduğunu belirtti. Bebeğim beş aylık. 7 kilo. 66 cm. Baş çevresi daha yeni 36 oldu. Gayet sağlıklı bir bebek. Hiçbir problemi yok. Kafanıza takmayın :)

Hemen hemen ölçümleri kızımla yakın kilosu 6800 boy 60 baş 38 34 ile doğdu. Baş çevresini özellikle sordum normal herseyi mikrosefali değil dedi ayrıca devamlı olarak artıyor olması önemliymiş

Benim kızım doğduğunda 33,5 cmdi. Gebelik de de 3 hafta geriden geliyordu Çok endiselenmistim her ay takibe gidiyordum çok az büyüyordu.Hatta yüzde 10 yüzde 25 arası gidip geliyordu.Doktor biraz küçük takip edeceğiz dedi durdu.Cok telaslandim üzüldüm.Simdi kızım 6 yaşında hiç bir sorunu yok çok zeki bir çocuk.Genetik bir durum kafanıza takmayın takibe devam edin.

Benim kızım doğduğunda 33,5 cmdi. Gebelik de de 3 hafta geriden geliyordu Çok endiselenmistim her ay takibe gidiyordum çok az büyüyordu.Hatta yüzde 10 yüzde 25 arası gidip geliyordu.Doktor biraz küçük takip edeceğiz dedi durdu.Cok telaslandim üzüldüm.Simdi kızım 6 yaşında hiç bir sorunu yok çok zeki bir çocuk.Genetik bir durum kafanıza takmayın takibe devam edin.
Eflatun88 arkadaşıma katılıyorum genetik bir durum olabilir. Benimde bebeğimin baş çevresi 34 cm doğdu. Gebelik takibinde hep geriden geliyordu hatta son ay 3 hafta gerideydi bende çok endişeleniyordum doktorum bir problem yok sadece minyon bir bebek olacak demişti öyle de oldu. Ama ben tabi kendi kendimi hep yedim öyle ki bebeğimi ilk gördüğümde çok küçük doğdu diye ağlamıştım o kafayla tartın bi kilo anca bu çocuk diye feryat ediyordum 😂(Oğlum 40+2 de doğdu ve ona rağmen 2800 doğdu 🙂) 3 aylıkken kaç cm olmuştu hatırlamıyorum ama bir sorun yaşamadık gayet normal bir bebek içinizi ferah tutun. Gittiğiniz çocuk doktorunuz bir sorun görmüyorsa sayılara çok takılmayın. İri çocuk sağlıklı çocuk demek değil sonuçta 🙂

Hepinize çok teşekkür ederim. Hamileyken hep düzenli kontrole gittim sorun felan var demediler. Sonra doğum yaptım bebeği 20 dk sonra yanıma getirdiler doktor kontrol edip pat diye mikrosefali olabilir dedi. 35 cm doğdu kafa çevresi. Kilosu 3650 idi . Şu an 3 aylık 39.7 olmuş doktor sıkıntı yok biraz küçük ama illa ki %50 tutturmasi gerekmez dedi . Bilemiyorum aslında benim de kafam biraz küçük genetik galiba 😁

Benim bebeğiminde doğduğunda 34 cm idi. Şu anda 4 ay 4 günlük.20 gün önce göz muayenesine gitmişken çocuk doktoruna
da gittik . kontrolünde kilo 7200 boy 65,5 kafa çevresi 40,5 cm çıktı. Boy ve kilo % 97 persentil, kafa % 50 idi. bıngıldağının çok küçük olduğunu bir sorun olmayacağını fakat riske atmamak için beyin ultrasonu istedi. Sonucu normal çıktı.kafa çevresi takibi ile de müsait zamanımızda çocuk nörologunun da görmesinin iyi olacağını söyledi. Yarın 4 aylık aşısına gideceğiz. Tekrar bakılır, nasıl yönlendirilirsek öyle yapacağız

Benim bebeğimin baş çevresi de sizinki gibiydi. Bir doktor kafamızı karıştırdı. Mikrosefali olabilir dedi, baş çevresi küçük dedi. Ancak birden fazla doktor baş çevresinin gayet iyi olduğunu belirtti. Bebeğim beş aylık. 7 kilo. 66 cm. Baş çevresi daha yeni 36 oldu. Gayet sağlıklı bir bebek. Hiçbir problemi yok. Kafanıza takmayın :)
Merhabalar bebeğiniz 6 aylıkken baş çevresi ne kadardi

X