3 aylık hamileyim Eşimi seviyorum ama boşanmam gerektiğini hissediyorum

Sanırım sizin terkedilme korkunuz var. Terkedilme şeması deniyor buna. Yani aslında terkedilmekten korktuğu için o terketmeden ben gideyim m8antığı bu. Sürekli evi terketmeler boşanma tehditleri bunu yaparken bir yandan karşı taraftan sürekli hayır yapma lafini duymak istemek. Bu elinizde olan bisey değil. Ben de bu şekilde bir dönem evliyken yaklaşık 10 günde bir bavul alıp gidiyordum. Sonra olay bavul hazırlayıp geri boşaltmaya kadar geldi. Bunun çözümü var inanın. Yani psikolog arkadaşlar yardımcı oluyor. O ağlama krizleri kavgalarda ayrılmak istemek sonra karşıdakinin gerçekten yalvarıp peşinde pervane olmanı istemek kibir değil basit bir psikolojik rahatsızlık. Ben çözelim yıllar oldu üstelik 6 ay içinde çözüldü. Üstelik bebek bekliyorsunuz. İleride eşiniz ya da başka biriyle bebeği de alıp gitmeye kalkacaksiniz. Arabadan inmeler evi terketmeler sürekli o terkedilme korkusu sevilmemek duygusu sizi o ortamdan uzaklaştırmak isteyecek. O yüzden çocuğunuz için mutlaka gidip görüşün bir psikologla. Sonrasında ic huzur gelecek inanın. Eşinizle ister bosanin ister doğumu bekleyip ayrılın ister kabullenip devam edin dediğimi yaptığınızda hepsi size huzur verecek çünkü içinizde biseyler kırık bozuk. Önce kendinizi tamir edin sonrasında da eşinizden ayrilacaksaniz da aman ben bunu mu cekicem hayat çok güzel diyorsunuz.

Adam aldatmış ama resmen suçlu siz ilan edilmişsiniz :) boşanalım dedi diye mi adam eskort aradı ? sakın kendini suçlama canım ne yaşanırsa yaşansın bence her erkeğin yapabileceği bir şey değil bu. Adamın içinde varmış demek ki. O zaman her kavga edenin aklına eskort mu geliyor aksine sorunlarını çözmek varken kafa nerelerde. Birde birisi aldatan adamın çocuğu vs demiş ne münasebet çocuk benim çocuğum babasının ne halt yediği de hiç umrumda değil. Benim canımda kanımda yeni anne olmuş birisi olarak ben böyle hissediyorum. Babası çok mutlu ederse mi seveceğiz sadece çocuğumuzu. Evet çok zor olabilir ama şuan tek çıkış yolun ailene durumu açıklayıp güçlü durup onların yanında kalmak hem zaman girerse araya olaylardan biraz uzaklaşıp daha sağlıklı düşünebilirsin. Şuan yalvarsa bile olaylar çok sıcak ve üst üste gelmiş çok yüz göz olunmuş ben en iyi ilacın zaman ve bir süre uzak kalmak olduğunu düşünüyorum.
Katılıyorum, sanki ayrılalım dedi diye aldatılmış olduğu söylendiği için aldatılmanın sorumlusunu kendisi olarak görecek konu sahibi. Bu kadınlar için çok tehlikeli bir algı. Aldatılmayı hak etmek gibi bir algı. Affetmeye kadar götürür bu düşünce.
Benzer bir sürü bahane sıralıyor zaten adamlar.
Çocuk konusunda da haklısınız.
Bu adamı neden baba yaptın lafı zaten beni benden alıyor.
Adam iyi davranır mutlu ederse çocuk iyi ki var. İyi davranmaz aldatır mutsuz ederse nerden doğurdum bu çocuğu. Neden “baba yaptım” bu adamı. İyiymiş.

X