3 YAŞINDA HALA FORMÜL MAMA İLE BESLENEN ÇOCUK HK

mineece

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
5
2
39
Merhaba 2020/11. ay doğumlu 3 yaşına girmiş bir kızım var. Doğduğundan beri biberonla formül mama ile besleniyor(hipp organic combiotik). Her şeyi denedim ama ne yapsam yediremedim. Pedagok yardımı aldım ergoterapiye yönlendirdi ama bazı sebeplerle devam edemedim. Şimdide tek çeşit beslenen çocuklarla çalışan bir diyetisyenle anlaştım henüz başlamadık. Kreşe yazdırdım akranları yerken görür ister belki diye yemek masasına oturmasını bırakın elimizden biberonla bile beslenmiyor dedikleri için aldım kreşten.Gelişiminde bir problemi yok diyor götürdüğüm doktorlar kan testleri de normal çıktı çok şükür ama çocuk mama dışında birşey yemiyor.Bu durum beni hem psikolojik hem de maddi yönden çok zorluyor. Çocuk doktoru biberonu ve mamayı çöpe at 24 saat açlığa dayanır sonra mecbur yiyecek diyor ama pedagoklara göre de bu yöntem çok travmatik, ayrıca bende bu kadar ağlamasına dayanabilirmiyim bilmiyorum.Bu durumu yada benzerlerini yaşayan ve herhangi bir çözüm alan,çare bulan var mı?( Lütfen rica ediyorum benim çocuğum her şeyi yer Allah Allah cık cık cık yapanlar yazmasın,Allah herkesin çocuğunu kendine bağışlasın). Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, ben de sizinle benzer durumdayim.15 aylik bir kizim var, hipp marka mamayla besleniyor. Doyana kadar yedigi tek sey tarhana corbasi onun disinda hep biberon mamasi. Ben de cok yiprandim, cok uzuluyorum. Diyetisyenle veya baska bir yontemle cozerseniz lutfen burada paylasir misiniz, ben de caresiz kaldim.. Bir de sadece mama icerek kilo almaya devam ediyor mu, buyudukce mama yetersiz kalirgibi geliyor bana. Umarim dusundugum gibi olmaz

Merhaba, ben de sizinle benzer durumdayim.15 aylik bir kizim var, hipp marka mamayla besleniyor. Doyana kadar yedigi tek sey tarhana corbasi onun disinda hep biberon mamasi. Ben de cok yiprandim, cok uzuluyorum. Diyetisyenle veya baska bir yontemle cozerseniz lutfen burada paylasir misiniz, ben de caresiz kaldim.. Bir de sadece mama icerek kilo almaya devam ediyor mu, buyudukce mama yetersiz kalirgibi geliyor bana. Umarim dusundugum gibi olmaz
Merhaba kilo alımı boyu ve kan testleri gayet normal çıkıyor. Doktorumuzda sanırım bu yüzden çok umursamıyor. Ama bende sizin gibi çok üzülüyorum. Bu hafta başladık diyetisyene bir gelişme olursa mutlaka haber vereceğim 🙏

X