Doğuma Hazırlık 37. Haftadayim ve oglumuza hâlâ bir isim bulamadik

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

oz_ipek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2016
4
2
Merhaba bayanlar. 37 haftalik hamileyim erkek bebek bekliyorum. Hala isimde karar veremedik. Aslinda bakarsaniz vermistik olumsuz tepkiler benim moralimi bozmaya basladi doguma bu kadar yakinken yeniden isim arayisina girdik. Son haftalarim zaten cok gergin stresli ve zaman zaman korkuyla geciyor ilk dogumum neler yasayacagim bilmiyorum. Ve insanlarin sectigimiz isimler hakkinda patavatsizca yorum yapmalarina katlanamiyorum dogru da bulmuyorum. Kac kisi bizlere danıştı ki isim koyarken. Begenmesek de kalp kirmadik ailesi begenmis bize ne dedik... isim secerken illa farkli modern olsundan ziyade esimle ikimizinde tanimadigi bize birini animsatmayacak ve guzel anlami olan bir isim aradik, kayra deha yekta isimleri arasinda kalip deha.yi sectik. 3-5 kisi dışında olumlu yorum duymadik, umursamadik da. Ta ki bu gece benim annem ve babamda icindekini dokene kadar hemde doguma bu kadar yakin ve biz isme tamamen alismisken. Su an sinirlerim cok bozuk isimden sogudum koysam cocugumu sevmeyecekler gibi hissetmeye basladim. Kimseyi takmamisken onlarin olumsuz yorum yapmasi isim arayisina soktu beni. Ne cok dertlenmisim alt tarafı isim önerisi isteyecektim makale yazmisim resmen. Yardimlarinizi bekliyorum :KK43:

Sectiginiz uc isim de guzel bence..
Etrafta o kadar cok Poyraz, Efe, Ege, Yigit, Mert, Cinar ... duymaktan ne kadar cok sıkılmısım.. Anlam olarak en guzelini koymanizi tavsiye ederim. Icinize de sinmesi cok onemli. Cevreyi hatta anne ve babanizi bile cok fazla dusunmeyin derim. Ben de kizima isim koyarken ikinci ismini hic kimse begenmemisti. Ama benim en sevdigim isim.. Hic etkilenmedim..
Hayirlisiyla, saglikla kucaginiza alirsiniz insaAllah..

Sectiginiz uc isim de guzel bence..
Etrafta o kadar cok Poyraz, Efe, Ege, Yigit, Mert, Cinar ... duymaktan ne kadar cok sıkılmısım.. Anlam olarak en guzelini koymanizi tavsiye ederim. Icinize de sinmesi cok onemli. Cevreyi hatta anne ve babanizi bile cok fazla dusunmeyin derim. Ben de kizima isim koyarken ikinci ismini hic kimse begenmemisti. Ama benim en sevdigim isim.. Hic etkilenmedim..
Hayirlisiyla, saglikla kucaginiza alirsiniz insaAllah..
Canim yanitin icin tesekkur ederim. Haklisin her yer ayni isimlerle dolu bende sıkıldım. Dedigim gibi ailem etkiledi beni. Cok yardimci oldular bana maddi manevi ilk torun oldugu icin cok hevesliler her seylerini onlar ustlendi. Bende sanki yorumlarina kulak asmak zorundaymisim gibi hissettim kendimi. Koysam Alisacaklardir zamanla illaki. Kayra ismine yogunlasmaya calisiyorum bugün de.

Torunlarına alışveriş yapabilir bu konuda heyecanı paylaşabilirler bu sizin kararını etkilememeli bence de
İçiniz rahat olsun
Annesi babası Bebek için en güzel ismi düşünür bulur etraftaki herkes bu konuda bence kabullenici olmalı hele ki sizin seçtiğiniz isimler ağırbaşlı anlamlı güzel isimler
Efe Ege çınar Demir doruk poyraz koyan koyana benim etrafımda da
Bir de kerem ismi aldı Başını gitti
Ben selim ismini severim Sinan güzel ve Mustafa en sevdiklerimden
Sağlıkla kucağınıza alın güle oynaya büyütün gönlünüzdeki ismi verin ismi değil bebeği seviyor insanlar büyük anneler babalar
Endişe etmeyin derim ben

X