4aylık bebeğimin kilosu

hapx34

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
514
619
Merhaba hanımlar bebeğim 4ay 1haftalık.Doğum kilosu 2920.ilk iki ayda ayda 900gram aldı.sadece anne sütüyle .3.ay kontrolünde sadece 100gram aldığını gördük mama ek başlandı .bu sefer meme reddi sorunu yaşadım bıraktırdım mamayı.ama o süre zarfında da su an 5kilo 200 gram .aşırı hareketli bir bebek. Bildiğiniz mekik çekiyor bazen😅Kilosu için napmam lazım 😔boyu 64 cm

Hicbir sey yapmayin anne sutune eevam hareketli bebekten korkmayin, iyidir. Masallah tam gaz devam

Meme reddi yapmamasi adina mamayi farkli yontemlerle verebilirsiniz. Finger feeding, kasik biberon vs.

Boş vaktinizde Sağim yapın. Sütü arttırmak icin . Mamayida kaşık biberonla veya silikon alıştırma bardakları var o yöntemle verebilirsiniz meme reddi yapmıyor ozamn.

Boş vaktinizde Sağim yapın. Sütü arttırmak icin . Mamayida kaşık biberonla veya silikon alıştırma bardakları var o yöntemle verebilirsiniz meme reddi yapmıyor ozamn.
Meme reddini aştık .o kilo almadığı ayda da meme reddi yoktu şu an süt yetmemezliğim yok yine de sırf kilo alsın diye mama mı vereyim ek gıda mı başlasam diyorım

Meme reddini aştık .o kilo almadığı ayda da meme reddi yoktu şu an süt yetmemezliğim yok yine de sırf kilo alsın diye mama mı vereyim ek gıda mı başlasam diyorım
Ek gıda için erken 5.5 aydan önce başlamayın tadimlara oda yani. Zaten 1 ayınız tadimla geçecek 1 yaşa kadarda anne sütü agirlikli beslenecek ek gıdadan fazla kilo beklemeyin. Eğer emzirmeyi sık yapıp gece emzirmelerinide atlamiyorsaniz. Gene de kilo alamiyorsa ozamn daha sık emzirme .yapmanizi mama daha sonra ve sütü arttırmak için emzirme sonrası sağım yapmanız doğru olur .

Ek gıda için erken 5.5 aydan önce başlamayın tadimlara oda yani. Zaten 1 ayınız tadimla geçecek 1 yaşa kadarda anne sütü agirlikli beslenecek ek gıdadan fazla kilo beklemeyin. Eğer emzirmeyi sık yapıp gece emzirmelerinide atlamiyorsaniz. Gene de kilo alamiyorsa ozamn daha sık emzirme .yapmanizi mama daha sonra ve sütü arttırmak için emzirme sonrası sağım yapmanız doğru olur .
Teşekkürler geceleri 1 gibi uyuyup 6saat sonra uyanıyor uyandırmıyordum gece beslenmesi yapayım o zaman🌸