53 günlük bebeğimin beslenme sorunu

2 aylık olmuş artık bebişiniz benim kızımda akşam 21:00 yatış gece 3 civarı bir tur uyanış sonra sabah 9ları buluyor sağlığı kilo alımı çişli bezi yerindeyse bir sorun yoktur.
Burdaki kimse de sizin çocuğunuzu sizden çok önemsemez üst perde üslupla yazılanlara takılmayın. Sarılık riskini atlatmış bebeklerde 2 saat üç saat kuralı yoktur bebek ne zaman acıkırsa o zaman ister zaten.
Ay kız gerçekten yok mu ben hala saat tutuyorum aman 3 bilemedin 4 saati geçmesin diye. :'(

Ay kız gerçekten yok mu ben hala saat tutuyorum aman 3 bilemedin 4 saati geçmesin diye. :'(
Biz üçüncü ayımıza gircez doktorda da benzeri konu geçti ilk ay bizim için risklidir diyor sonrasında bebek acıktığında uyanır senin uyandırıp uyku sistemini bozmaya tepesine sıçratmana gerek yok dedi kısaca.
Bir de biyolojik saatlerini kendileri kuruyorlar emin ol ben bir baktım hep aynı saatlerde kalkıyoruz aynı saatte acıkmaya başlıyor vs
Gündüz tabii ki belki saat başı meme istiyor ama gece rahat uykusunu alıyor. Uyku da bir öğün gibi düşün ekstrem bir durum yoksa uyandırmaya çalışma onlar kendi kuruyor biyolojik saatini 🤗

Kıyamıyorum, bilinçsizce doğurulup ihmal edilen bebeklere kıyamıyorum, mevzu bebek olmasa isteyen iistediğini yapabilir ama mevzu savunmasız bakıma muhtaç bir bebek olunca iş değişiyor
Boşa çaba biliyorum aslında, ben yedi kat el içim gidiyor anaların umrunda değil
Ahhh ah
Yav öyle bir yazıyorsun ki hitlerin goebbels taktikçisi gibi biz niye bilinçsiz davranalım. Bilmediğimizden soruyoruz. Ayrıca nasıl bu kadar safa yatarak alttan alttan garip şeyler yazıyorsun anlamıyorum. Bilmediğimden soruyorum vicdanım el vermiyor bitek vicdanlı sen değilsin yani, burada benden 1 gün dahi olsa daha tecrübeli anneler/ kardeşlerine bakan ablalar var onlardan fikir almaya çalışıyorum senin yaptığın mantık işi mi şimdi bide ah çekiyor defol ya sinirim bozuldu ha klavye kabadayısı seni ellemiyorum ne zaman uyanırsa uyanır kilosu da iyi doktorda konuştu tamam ay yani günlerce darladın bizi elalemle kavgaya tutuşuyorsun senin menapozunun deformasyonunu biz mi çekicez anlamadım hadi abi yaz ardım sıra dök içini ruh hastası seni

Yav öyle bir yazıyorsun ki hitlerin goebbels taktikçisi gibi biz niye bilinçsiz davranalım. Bilmediğimizden soruyoruz. Ayrıca nasıl bu kadar safa yatarak alttan alttan garip şeyler yazıyorsun anlamıyorum. Bilmediğimden soruyorum vicdanım el vermiyor bitek vicdanlı sen değilsin yani, burada benden 1 gün dahi olsa daha tecrübeli anneler/ kardeşlerine bakan ablalar var onlardan fikir almaya çalışıyorum senin yaptığın mantık işi mi şimdi bide ah çekiyor defol ya sinirim bozuldu ha klavye kabadayısı seni ellemiyorum ne zaman uyanırsa uyanır kilosu da iyi doktorda konuştu tamam ay yani günlerce darladın bizi elalemle kavgaya tutuşuyorsun senin menapozunun deformasyonunu biz mi çekicez anlamadım hadi abi yaz ardım sıra dök içini ruh hastası seni
Kadın noktasına virgülüne kadar doğruları söylemiş. Ruh hastası sensin bence. Konu açıp bir de istediğin gibi cevap bekliyorsun. Hakikati söyleyince dokunuyor tabi. "Çocuğun uyuyası varmış, bırak uyusun"annenin buna uyması zır cahillik!

Kadın noktasına virgülüne kadar doğruları söylemiş. Ruh hastası sensin bence. Konu açıp bir de istediğin gibi cevap bekliyorsun. Hakikati söyleyince dokunuyor tabi. "Çocuğun uyuyası varmış, bırak uyusun"annenin buna uyması zır cahillik!
Uzman misiniz? Ben 3 tane pediyatristimizin soyledigini yazdigim mesajimi begenmemissiniz de, karsi yonde bilimsel bir teziniz olmali bu durumda

Ben doğruları söylemesinden yana şikayetçi değilim. Benim anlatamadığım ne biliyor musun üslubunun yanlış olduğu ben doğru yapıyor olsam buraya neden yazayım? Düzgün cümleler kurmak yerine beden bu dili kullanıyor?

Ben doğruları söylemesinden yana şikayetçi değilim. Benim anlatamadığım ne biliyor musun üslubunun yanlış olduğu ben doğru yapıyor olsam buraya neden yazayım? Düzgün cümleler kurmak yerine beden bu dili kullanıyor?
Dogrulari da soylemiyor. 2-3 aylik bebegin 6-8 saate kadar uyandirilmamasi gerektigini soyleyen birsuru doktor var. Turkiye'deki doktorum da aynisini soyledi, yasadigim ulkedeki de. Benim bebegim cok dusuk kilolu dogdugu icin uyandiriyorduk sadece.

Hayattaki butun tatminsizliklerinin acisini forumlarda ona buna saldirarak cikaran bir kitle var. Annelik uzerinden cok kolay ahkam kesilebilecek bir alan malum, kedi kopek de doguruyor. Uzmani olmadigi ama hayatta tek uzman kesilebilecegi konu annelik. O yuzden ben sinirlenmiyorum artik uzuluyorum bunlara sadece. Siz de oyle yapin.

Hayattaki butun tatminsizliklerinin acisini forumlarda ona buna saldirarak cikaran bir kitle var. Annelik uzerinden cok kolay ahkam kesilebilecek bir alan malum, kedi kopek de doguruyor. Uzmani olmadigi ama hayatta tek uzman kesilebilecegi konu annelik. O yuzden ben sinirlenmiyorum artik uzuluyorum bunlara sadece. Siz de oyle yapin.
Bu paragraf o kadar doğru ki yazık bazı soru soranlar cümleye lütfen linç etmeyin diye başlıyorlar o kadar psikolojisi bozuk üye olduğunu bildiği için garip garip çekine çekine soru soruyor insanlar

Hayır söyledğinin doğruluk payı olsa yine neyse sadece üslup sorunu var der geçersin bile isteye konu sahibini kötü hissettirmek istiyor sanırım. Hem cahillik hem üslupsuzluk

Ay ellemeyin benimki saat gece 12 de yatiyo sabah 9 10 8 7 degisiyo 10 saatte olsa dokunmayın kilo alımı yerindeyse
Merhaba arkadaşlar ben yeni anne oldum ilk bebeğim dolayısıyla korkuyorum her şeyi sorasım geliyor. Benim bir kızım var normalde ilk zamanlar sarılık geçirdi fakat doktor mama verin kan şekeri düşük dedi, biz mamaya başladık kilo alımı o zaman normale döndü, midesi büyüdü bu sefer de doymak bilmedi yani şu an çok iştahlı bir bebek 🧿 . Fakat bu gün akşam saat 19.00 da meme ve mama aldı ve uyuttum. Normalde saat 10 da kalkması gerekiyordu fakat kalkmamıştı eşim de uyusun çocuk normalde uyumuyor acıksa uyanır uyandırma sen de yat dinlen dedi. Ben de uyudum, gözümü bir açtım saat 00:58 benim kızım hala uyuyor. E normalde iştahı yerinde neden kalkmıyor diye korktum. Ateşine baktım hemen normaldi (36.6) uyandırdım 2 dakika uğraştım ve 1 saat emerken uyusa da uyandırıp emzirdim tam 1 saat süreyi tamamlayarak, ayrıca anneme sordum arayıp çocuk uyumak istemiştir endişelenme dedi. Fakat tecrübeli annelerimiz bana yardımcı olur musunuz bana böyle olması ve iştahlı bebeğin neredeyse 6 saat uyuması hiç normal gelmedi şimdiden teşekkür ederim 🙏

Merhaba arkadaşlar ben yeni anne oldum ilk bebeğim dolayısıyla korkuyorum her şeyi sorasım geliyor. Benim bir kızım var normalde ilk zamanlar sarılık geçirdi fakat doktor mama verin kan şekeri düşük dedi, biz mamaya başladık kilo alımı o zaman normale döndü, midesi büyüdü bu sefer de doymak bilmedi yani şu an çok iştahlı bir bebek 🧿 . Fakat bu gün akşam saat 19.00 da meme ve mama aldı ve uyuttum. Normalde saat 10 da kalkması gerekiyordu fakat kalkmamıştı eşim de uyusun çocuk normalde uyumuyor acıksa uyanır uyandırma sen de yat dinlen dedi. Ben de uyudum, gözümü bir açtım saat 00:58 benim kızım hala uyuyor. E normalde iştahı yerinde neden kalkmıyor diye korktum. Ateşine baktım hemen normaldi (36.6) uyandırdım 2 dakika uğraştım ve 1 saat emerken uyusa da uyandırıp emzirdim tam 1 saat süreyi tamamlayarak, ayrıca anneme sordum arayıp çocuk uyumak istemiştir endişelenme dedi. Fakat tecrübeli annelerimiz bana yardımcı olur musunuz bana böyle olması ve iştahlı bebeğin neredeyse 6 saat uyuması hiç normal gelmedi şimdiden teşekkür ederim 🙏
Ayrıca burda yazan cemkiren tüm cahillere diyorum bebeklerde sarilik riski ilk 15 25 gün arasıdır daha sonrası çocuğun gece uykusunu bölen ahmaktır. Bunu tüm doktorlar soyler. Ben 10 saat uyuyor yine de kaldırmıyorum. Bayılmıyorda. Artı her ay 1.5 kilo alıyor. Bakın bebek ac olsa ilk başta zaten ortalığı birbirine katar 40u çıktıktan sonra cemkirenler gidip 2 saatte bir çocuğu dursun

Merhaba arkadaşlar ben yeni anne oldum ilk bebeğim dolayısıyla korkuyorum her şeyi sorasım geliyor. Benim bir kızım var normalde ilk zamanlar sarılık geçirdi fakat doktor mama verin kan şekeri düşük dedi, biz mamaya başladık kilo alımı o zaman normale döndü, midesi büyüdü bu sefer de doymak bilmedi yani şu an çok iştahlı bir bebek 🧿 . Fakat bu gün akşam saat 19.00 da meme ve mama aldı ve uyuttum. Normalde saat 10 da kalkması gerekiyordu fakat kalkmamıştı eşim de uyusun çocuk normalde uyumuyor acıksa uyanır uyandırma sen de yat dinlen dedi. Ben de uyudum, gözümü bir açtım saat 00:58 benim kızım hala uyuyor. E normalde iştahı yerinde neden kalkmıyor diye korktum. Ateşine baktım hemen normaldi (36.6) uyandırdım 2 dakika uğraştım ve 1 saat emerken uyusa da uyandırıp emzirdim tam 1 saat süreyi tamamlayarak, ayrıca anneme sordum arayıp çocuk uyumak istemiştir endişelenme dedi. Fakat tecrübeli annelerimiz bana yardımcı olur musunuz bana böyle olması ve iştahlı bebeğin neredeyse 6 saat uyuması hiç normal gelmedi şimdiden teşekkür e
Ilk donemlerinde mutlaka 2-3 saatte bir beslemeniz gerekiyor. Uyandirip beslemeniz lazim diye biliyorum. Ben de ilk baslarda surekli uyandirip besliyordum bana da demislerdi uyandirma uyusun diye ama ilk zamanlarda o is oyle degil. Uyandirmaniz lazim ama kac aylik olana kadar boyle orasini bilemiyorum. Google a yazarsaniz osman gonulal bir videosunda anlatiyor olmasi lazim

X