80 den 50 ye | hissettiğim bedende değilim

zayiflayanbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2018
9
6
27
"Eğer bir şeyi istiyorsan onu elde edene kadar hiçbir şey veya hiç kimse için durma"

Yeteri kadar isteyince mutlaka olur derler.Katılıyorum.Fakat bu kadar insanın zayıflamak isteyip başaramamasının sebebi istememek değil,inanmamak.Ufak da olsa inançta eksiklik varsa olmuyor.Olmadı benim de.
Ama bu kez olacak.
Çünkü inanııyorum!

Ve inananlarla yoluma burdan başlamak istiyorum.

Günlük motivasyon köşem olsun burası,diyet günlüğümde yazan o günün sözünü sizlerle paylaşayım ve hep birlikte motive olalım istiyorum.Yaptığım sporları,yediklerimden en etkililerini...
Bu yolda çok çabalayanlar bilir çok fazla kitaplar okunur,doktorların,diyetisyenlerin,detoksçuların...
Kendime en uygunlarını derledim toparladım.Artık hazırım!
Kitaplardan bilgileri de ekliyor olacağım.
Baya güzel incecik olacağız ya ben görebiliyorum.

Hayatımda hiç bu kiloda olmamıştım.75 üstüne çıkmamıştım ki 75 ken kendimden soğuyan ben 80 e çok uzak...
Hissettiğim bedende değilim.

Bu epey yorucu ve hayat enerjisini kıran bir şey.Hiçbir şey yapmak istemezsiniz ; dışarı çıkmak,arkadaşlarla buluşmak,aman kimse beni böyle görmesinler başlar,saklanırsınız,alışverişe paydos...
Böyle olmayanlar da vardır tabi ama ben böyleyim.Ve böyle olmak istemiyorum.Ben böyleyimler mutlu etmiyorsa değişmenin zamanı gelmiş demektir. Girişi biraz dertleşerek yapmak istedim.Yarın,hazır olanlara bugün hedefe giden yolda ilk gün olsun hepimiz için.

İçinizden biri zayıflıyor.Bana katılmak ister misiniz?

Ben de inananlardanim canim.son dogumumda 93 lerden 72 ye indim.gecen yıldan itibaren ise 62 lerdeyim.şimdi evvet başlıyoruz grubunda birkaç arkadşla birbirimizi motive ediyoruz.bazen minik aksaklıklar da yaşasak beraber çok güzel ilerliyoruz.arada yanina gelir paylaşımlarıni takip ederim.sen de bizimkilere bakarsın.kolay gelsin...bu sefer son.çünkü sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getiricez.:eğlence::rapci:

Ben de inananlardanim canim.son dogumumda 93 lerden 72 ye indim.gecen yıldan itibaren ise 62 lerdeyim.şimdi evvet başlıyoruz grubunda birkaç arkadşla birbirimizi motive ediyoruz.bazen minik aksaklıklar da yaşasak beraber çok güzel ilerliyoruz.arada yanina gelir paylaşımlarıni takip ederim.sen de bizimkilere bakarsın.kolay gelsin...bu sefer son.çünkü sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getiricez.:eğlence::rapci:

merhaba hoşgeldinn :) kesinlikle katılıyorum! ve tebrik ederim sizi ,tabiki uğrarım arada :KK200:

herkese tekrar merhaba. yaklaşık bir aylığına ailemin yanına gitmiştim ve diyet yapmayı pek istemedim dönünce başlarım dedim. bunun bir sebebi de sürekli kilo almışsın sözünü duymam oldu.çevrem bunu dedikçe ben inadına daha çok yedim.olanlar bana oldu tabi.

Ama bugün başladım.Yani yarın başlıyorumlara son verdim,bugün başladım ve yarın sabah yediklerimi sizlerle paylaşıyor olacağım.Kendimi takip sayfası olsun sohbet muhabbet artık bakalım :)
Nilay Keçeci nin kabak detoksuna başladım.Bu arada ben alkali beslenmenin önemine ve gücüne çok inananlardanım.Ayşegül çoruhlu kitaplarıyla notlarımı çıkardım.Bu nedenle bu detoksu alkalileştirdim .Kalkınca 1 çay k. tarçın ve 1 çay kaşığı zerdaçalı az suyla karıştıp içtim. Tarçın insülin,zerdaçal dna tamiri için.üstüne alkali suyumu içtim.Sabah 2 dilim kadar peynir ve 1 dilim tam buğday ekmek yedim.(detoksta yumurta da var yarın öyle yapacağım.) Kabak detoksu tarifinde kabağı rendeleyip tavana öldürün diyordu Nilay Hanım ben çiğ tükettim.2 yk yoğurt koyun diyordu öğlen koydum fakat akşam yoğurdu çıkardım yanına mor lahana ekledim.öğle yemeğinden 2 saat sonra 1 bardak alkali suya 1 çay k tarçın ekleyip içtim.Çok iyi geldi,reglim ve canım tatlı istemiyor.İki öğünde de bol kırmızı biber ve saat 17:00 da akşam yemeğimi yedikten 2 saat sonra (yiyecekler 2 saat sonra mideyi terk ettiğinden doğru kabul görülen süre bu) 1 yk elma sirkeli büyük bir bardak suyumu içtim. ve 2 saat aralıklarla suyumu içmeye devam ettim.
Bu arada ben tarçın falan sevmem.Mor lahanayla aram yoktur.Ama şifa niyetine diyip tüketiyorum.

Benden haberler böyle.Siz neler yaptınız? Detoksun geriye kalan 2 gününü birlikte yapalım mı?

Merhaba :KK36:
Bugünden öncesi kötüydü ama şuan güzel :) 2.5 kilo gitti bile :) 8 li kiloları bir daha görmemek üzere koşar adım uzaklaşıyorum:KK24:
Nasil bi detox canim bu, tam olarak listesi fln var mi. Bide zerdecalla ilgili bisey soylicegim. Icindeki kurkumin maddesinin etkisini arttirmak icin kararbiberle birlikte almak(2000kat artiriomus) ve yagli biseylerle tuketmek mantikliymis. Ayrica yuksek isida etkisi artiyormus. Cok faydali etkisini tam olarak gormen icin bunlari da goz onunde bulundur istersen.

Nasil bi detox canim bu, tam olarak listesi fln var mi. Bide zerdecalla ilgili bisey soylicegim. Icindeki kurkumin maddesinin etkisini arttirmak icin kararbiberle birlikte almak(2000kat artiriomus) ve yagli biseylerle tuketmek mantikliymis. Ayrica yuksek isida etkisi artiyormus. Cok faydali etkisini tam olarak gormen icin bunlari da goz onunde bulundur istersen.

tabi nilay keçeci nin paylaştığı listeyi kopyalayım hemen buraya bu arada youtube kanalı var canlı yayınlarını kaydettiği orada da beslenmeyle ve bu detoksla alakalı bilgiler veriyor
"3 günde en az 2 kg hatta 3 kg kilo kaybetmek için ( hem de doyarak ) tarifine

kabak detoksu, birde buradan anlatayım, 2 kabak rendelensin, yağsız tavada öldürülsün, soğutulup içerisine 2 yemek kaşığı kadar yoğurt konsun, 2 ceviz, baharatlar ve dereotuyla süslensin, işte sizi bildiğiniz kabak mezesinin yemek hali yanlız kilo kaybettiren şekilde, hatırlıyorum bu detoksu yapıp bana detoksa devam edip hafta da 4.8kg verdim, 3.5 kg verdim, 4 kg verdim diye dönüş yapanlar vardı, bide siz deneyin bakalım neler göreceğiz genel beslenmenizi: 3 gün için :
Sabah: 2 yumurta + 1 dilim peynir + maydanoz
Öğle: Kabak detoxu
İkindi: 2 orta boy meyve
Akşam: Kabak detoxu
Şeklinde yapalım, çay ve kahve serbest tabi ki çünkü benim diyetim başlayanları ve kg kayıplarını görelim "

teşekkür ederim zerdeçal bilgileri için :KK200::KK200:

Son düzenleyen: Moderatör:
dün 78.5 ti bugün 77.7 ve reglim ona rağmen :) 535 gramı yağdan gitmiş!
sabah sularımı aynen içtim
Yiyeceklerimi önceden planladığım için şimdi yazağım buraya unutmadan
sabah 1 haşlanmış yumurta 2 dilim kadar peynir ve 1 dilim tam buğday ekmeği yedim
öğlen yemeğimi birazdan yiyeceğim kabak detoksu
öğlen yemeğinden 1 saat sonra yeşil çay
öğlen yemeğinden 2 saat sonra 1 bardak tarçınlı alkali su
ara öğünden meyve yeva badem yemeği düşünüyorum ama eğer canım tatlı çekerse kuru erik de yiyebilirim ne yersem porsiyonu ölçülü olacak tabiki:)

akşamsa rende kabak(yoğurt yok) pulbiberli, ve mor lahana

ben detoksu alkali şekilde uyguluyorum ve sonuçtan memnunm İnşallah böyle devam eder kızlaar

3 kilo tam 3 günde gitmişti.hem de sağlık deposu yiyeceklerle.bedene iyi gelecek şeylerle.ama ben naptım gittim bozdum diyeti! sil baştan........

yarınsa tam gaz yeniden. pes ettiğim için kaç yılım gitti, şimdi pes etmek yok
dün 77.1 dim bu arada

3 kilo tam 3 günde gitmişti.hem de sağlık deposu yiyeceklerle.bedene iyi gelecek şeylerle.ama ben naptım gittim bozdum diyeti! sil baştan........

yarınsa tam gaz yeniden. pes ettiğim için kaç yılım gitti, şimdi pes etmek yok
dün 77.1 dim bu arada
cnm kabak detoksuyla mı kilo verdin

merhabalar. Ben de zayıflamaya çalışıyorum kabak detoksuna baslayacagım yarın ılgımı cektı alkalı sekılde yapmak nasıl oluyor? Nasıl bır farkı var acaba?

X