Gebeliğe Hazırlık 95 kg iken hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ataabetull

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2017
1.559
825
27
Arkadaşlar merhaba ben 28 yaşında ve ortalama 95 kg yum. 5 yıllık evlilik sonucunda oğlum tüp bebek tedavisi ile oldu. Şuan 28 aylık ve 2. Bebeği istiyorum dondurulmuş embriyo transferi yaptırmayı düşünüyorum. Sorum şu 94 kg ile hamile kalan oldu mu eğer bu kg ile hamile kaldiysniz ne gibi zorluklar yaşadınız

Arkadaşlar merhaba ben 28 yaşında ve ortalama 95 kg yum. 5 yıllık evlilik sonucunda oğlum tüp bebek tedavisi ile oldu. Şuan 28 aylık ve 2. Bebeği istiyorum dondurulmuş embriyo transferi yaptırmayı düşünüyorum. Sorum şu 94 kg ile hamile kalan oldu mu eğer bu kg ile hamile kaldiysniz ne gibi zorluklar yaşadınız
O kilo ile doğal yolla kalan bile oluyor. Tabiki hamile kalırsan kilo sorunun olacak eğilip kalkarken, hareket kisitligi olur, bel ağrısı olabilir.Bacaklara vurabilir. Kişiden kişiye yapısal farklılık gösterebilir. Daha önce hamile kalmışsiniz bilirsiniz aşağı yukarı olan zorlukları.

Ben 85 ile kaldım şuan 90 im malesef aman ben hamileyim herşeyden yiyeyim canım çekti yapamiyorsun doktorum kg aldıkça uyarı veriyor bebeği besleyecek sekild yiyiyorum. Biraz tansiyonum çıkıyor haftam 23 😔 yaşım geçmesin diye beklemedim ama şimdiki aklım olsa 70 lere inip oyle düşünürdüm. Göz çevremde ödem ble oluştu kilodan şimdi tuzsuz ve az az yiyerek bu kg ile doğuma gitmk istiyorum. Tabi zayıf insanlarda zorlu doğum yapıyor yada çok şişman insanlar kolay. Ama kilo hamile için büyük bir risk bence..

Benim korkum kilolu iken hamile kalınca şeker tansiyon veya başka sıkıntılar olur diye korkuyorum

Ben de 23. Haftamdayim. 86 ile hamile kaldim suan 91 kiloyum. Tansiyon problemim olmadi. Daha seker yüklemesi yaptirmadim ama glukoz da normal çıktı.

Merhaba oğluma 120 kiloda hamile kaldım kronik hipertansiyon çıktı 8. Haftada son güne kadar şeker takibi yaptım önlem amaçlı ama şekerim çıkmadı şükür oğlumuda sağlıkla kucağıma aldım 38 haftada yani kafanıza çok takmayın olacak olan olur 🌺

X