Çocuk Hastalıkları Acil bronşit, zatürre hastalığında deneyimli anneler yardımınıza ihtiyacım var :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mirageeeeee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2009
449
8
40
arkadaşlar merhaba oğlum geçen sene bir kez hafif bir akciğer enfeksiyonu geçirdi iğneyle atlattık bu sene kreşe başladı ve hastalıklar arttı bu kez akciğer filmine bakarak zatürre olduğunu söyledi doktor 10 gün iğne kullandık ve çok şükür geçti derken 15 gün sonra tekrar bir öksürük başladı hemen doktora gittik tabiki daha önce bronşit geçirdiği için riske atamam diyip bir antibiyotik başladı ve öksürük şurubu bunları kullanmasına rağmen raharlamazsa iki gün sonra getir dedi doktor ve oğlum rahatlamadı bu gün tekrar gittim
hışırtısı ve öksürüğü arttığı için hava verdi doktor ve inhaler verdi..
şimdi öğrenmek istediğim şeyler var yardımcı olursanız sevinirim çocuğum çok şükür morarma nefes almada güçlük falan çekmiyor yemesi içmesi neşesi yerinde bu fısfıslara başlarsam sürekli kullanmak zorunda kalırmıyım doktoru aradım ama ulaşamadım bu arada eczanede çalışıyorum her bişeyi bilirim sanıyodum ilaçlarla ilgili ama terzi kendi söküğünü dikemezmiş ne yapacağımı bilmez durumdayım..
birde oğuz daha 2 yaşını 2 ay geçti anlayıp idrak edebilecek durumdamı bilmiyorum nasıl kullanıcam bu fısfısları aero chamber denen bir maske var onunla mı versem yoksa direk mi? yardım edin anneler ne olur..
teşekkürederim..

arkadaşlar merhaba oğlum geçen sene bir kez hafif bir akciğer enfeksiyonu geçirdi iğneyle atlattık bu sene kreşe başladı ve hastalıklar arttı bu kez akciğer filmine bakarak zatürre olduğunu söyledi doktor 10 gün iğne kullandık ve çok şükür geçti derken 15 gün sonra tekrar bir öksürük başladı hemen doktora gittik tabiki daha önce bronşit geçirdiği için riske atamam diyip bir antibiyotik başladı ve öksürük şurubu bunları kullanmasına rağmen raharlamazsa iki gün sonra getir dedi doktor ve oğlum rahatlamadı bu gün tekrar gittim
hışırtısı ve öksürüğü arttığı için hava verdi doktor ve inhaler verdi..
şimdi öğrenmek istediğim şeyler var yardımcı olursanız sevinirim çocuğum çok şükür morarma nefes almada güçlük falan çekmiyor yemesi içmesi neşesi yerinde bu fısfıslara başlarsam sürekli kullanmak zorunda kalırmıyım doktoru aradım ama ulaşamadım bu arada eczanede çalışıyorum her bişeyi bilirim sanıyodum ilaçlarla ilgili ama terzi kendi söküğünü dikemezmiş ne yapacağımı bilmez durumdayım..
birde oğuz daha 2 yaşını 2 ay geçti anlayıp idrak edebilecek durumdamı bilmiyorum nasıl kullanıcam bu fısfısları aero chamber denen bir maske var onunla mı versem yoksa direk mi? yardım edin anneler ne olur..
teşekkürederim..

canım gecmıs olsun benım oglumda 2.5 ay once krese basladı ve sürekli hasta once 2 kez antıbıyotık kullandık hafıf ates de vardı ama 3 ncüsü agır oldu acılde hava verdıelr ve bızde evde yaptık maskeyle sıktık canım doktor oyle onerdı bıze bırde bu sefer atesı cok fazla cıktı bend ebıolmıyorum ve endıselıyım acıkcası ıns bıdaha hastalanmaz kuzucuklarımız bu arada benım oglum da 20 aylık ınhalerı azaltarak eksıyosun canım bırdem kesılmıyo doktor demıstır tabı:KK34:

benim iki çocuğum var ikiside bronşiolit oldu. hastanede bile yattık. evde sürekli ventolin verdik. en son çocuk doktoru astım olan çocukların kullandığı bi ilaç verdi. her gün çiğneyerek içiliyor. oçok rahatlattı. çok geçmiş olsun.

X