Bebek Beslenmesi Acil yardım !!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

puffyninannesi

Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2015
36
95
Merhaba arkadaşlar kızım 2 aylık ve ise başlayacağım için süt saymam gerekiyo lansinohun tekli elektrikli pompasini aldım bir 5 dakika sagdim yaklaşık 30 cc falan çıktı göğsümü pompadan çıkardığında göğüs ucunun yanındaki deride kanayan yerler vardı ve kızımı emzirdigimde oranın derisi yuzuldu canını emerken yakmiyo ama sagmaya korkuyorum sizde bunu yaşayan var mi ve acaba sagmadan once oraya krem yada yağ mi surmeliyim

Haklısınız ben lansinoh un sağma makinasını hiç kullanmadım ama bence nemlendirmenizde fayda var. Eğer memnun kalmazsanız hastane tipi olanlar çok işe yarıyor hızlı sağım gerçekleşiyor hem de çekimi iyi. Medela nınki güzel kiralanıyor aklınızda olsun. Bir de çocuk doktorunuza sormanızda fayda var nemlendirme hususunda veya başka bir hususta daha etkili bir çözüm önerir diye düşünüyorum.

Merhaba, sut sagmadan once krem surmek sute karisma ihtimalinden dolayi cok iyi bir fikir gelmedi bana. Yaralarin iyilesmesi icin emzirme ve sut sagma zamanlari disinda lanolinli krem surebilirsiniz, zeytinyagi surebilirsiniz, siddetine gore doktorunuzun onerdigi kremi surebilirsiniz. Havalandirmak onemli iyilesmeyi hizlandirir. Gogus padi kullaniyorsaniz sık sık degistirin. Ben Lansinoh kullanmadim Avent kullandim ilk basta memeyi hazirlamak, uyarmak icin baslangic tusu var onunla bir iki dakika sagiyordum o anlar pek bir sey gelmiyor, sonra 1. Seviyeye geciyordum sonra 2, 3. Seviyede sagmamaya gayret gosterdim zarar verebilir, tahrise yol acabilir diyerek. Siz de makinenizi kullanirken daha hassas seviyesinde kullanabilirsiniz belki bunun etkisi olmus olabilir bilemiyorum tabi. Sagarken hafif masaj hareketleri de yapabilirsiniz gogsunuze ayni anda ama bastirmadan, hucrelere zarar vermeden :KK66: bu masaj hareketi daha cok sut gelmesine yardimci oluyor. Mutluluklar bebeginizle

X