Saç Rengi ve Saç Boyama Acilllll ! Saçlarımı ilk kez boyayacağım, lütfen yardım !

eva35

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2012
6
0
merhaba bayanlar. saçlarımı ilk kez boyayacağım için çok tecrübesizim ve ne yapacağımı hiç bilmiyorum. bu nedenle görüşlerinizi ve yardımlarını bekliyorum :)

öncelikle saçlarımdan bahsedeyim. saçlarım doğal, siyaha yakın koyu kahverengi. boyu 70 cm, ince telli ama gür. bugüne kadar bir kez kına yapmak hariç hiçbir işlem görmedi. hatta düzleştirici ve maşa bile kullanmam özel bir gün olmadıkça. çok dikkat ederim, çeşitli yağlarla bakım yaparım. kınayı ise yapalı çok uzun zaman oldu. akmaz demişlerdi ama ben çam terebentinli şampuan kullanıyorum sanırım o yüzden uzun bir sürede de olsa tamamen akıp gitti. eskiden kızıl parlardı artık güneşte dahi kızıl parlamıyor. hatta saçımın bir tutamına kızıl bir renk denedim boya tutar mı diye. tuttu ve bugün 7. yıkamayı yaptım, hiç akmadı. kuaföre gittiğimde saçlarım uzun olduğundan bana 150 lira gibi çok uçuk bir rakam söyledi (öğrenciyim) ben de evde arkadaşıma boyatmaya karar verdim. istediğim ton şu:

http://m5.paperblog.com/i/13/135221/wordless-wednesday-demi-lovato-L-qi4BGm.jpeg

doğal saçlarım koyu olduğundan ilk boyamada bu rengin tutmayacağının ben de farkındayım. muhtemelen daha koyu olur. ama hiç değilse 2. ya da 3. boyamada tutsun istiyorum. böyle koyu bir renk için orielle açtırıp hep onca parayı ödemek hem de saçlarımı yıpratmak istemiyorum. ne bir marka bilgim var ne de renk. bu nedenle sizden kızıl için:

1-bildiğiniz en iyi saç boyası markası
2-ve ton önerisi istiyorum.

şimdiden yardımcı olacaklara çook teşekkürler :)

birkaç ay önce bende ilk defa saçlarımı boyama kararı almıştım. organic bir boya kullandım. saçlarımın yıpranmasını istemiyordum. organic olamsına rağmen saçlarım çok kötü oldu sertleşti. anladımki saç boyatmak bana göre değilmiş. şu andada saçım bir yere kadar koyu sonrası açık şekilde. acilen tekrar boyatmam gerek çünkü çok kötü görünüyor ama yumuşacık saçlarımı o sert saçlarla değiştiremem. bir süre daha kötü görünmesini kabullenerek boyalı saçlarımın kesilmesini ve orjinal saçlarıma kavuşmayı bekliyorum. çok iyi düşün derim.

loreal majicontrast kızıl ile majirouge 6.60 yoğun kızılı karıştır saçına uygula tek defada istediğin rengi elde edersin:KK66: hatta bi daha baktım fotoya çok yoğun kırmızı bi kızıl istemiyorsan majicontrast kullanmana gerek yok majirouge yeterli olur:) bu boyaları bulmak biraz zor ama verdiği renk, kalıcılığı ve saçı minimum yıpratması aramana değecektir:)

X