Adet gecikmesi düşük beta sonradan yükselir mi tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen

brune

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2023
72
14
35
Herkese merhaba 35 yaşındayım bugüne kadar adetlerim hep günü gününe düzenlidir. Geçen ay laporoskopi ve histeroskopi ameliyatı olmuştum onun ardından gelen adetim yine gününde oldu ama çok kısa 2bucuk gün sürdü ve kanamam çok azdı operasyonla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu ay hayatımda ilk defa 4gün geciktim ve bu sabah kan verdim 0.32 çıktı. İlişkinin üzerinden yaklaşık 11 gün geçti. Şeffaf akıntım var öyle ki çamaşırımı günde bikaç kez değiştiriyorum hep bi ıslaklık var yani. Arada beyaz yapışkan gibi geliyor çoğunlukla şeffaf sanki yumurtlama akıntısı gibi. Bel ağrım ve halsizlik var kasıklarda çok nadir sızlama oluyor ama çok nadir. 4 gün gecikmeyle çıkan bu kan sonucum acaba yükselir mi? 14 Martta ilişki oldu bir de 16 martta. Benim gibi bu kadar düşük değer görüp sonra yükselen arkadaşlar var mı? Veya çevresinden buna benzer bir olay yaşayan var mı ?Fikirlerinizi bekliyorum tecrübeli arkadaşlar yorumlarınız çok kıymetli. Bana yardım edin lütfen.

Merhaba,kan testini erken yapmışsınız.İdrarda pozitif görmeden kan testi vermenizi önermem.Kanda çıkması için ilişkiden 12 gün geçmesi lazım diye biliyorum.Bir de adetiniz kaç günde bir oluyor?

Adetim 23 24 günde bir oluyor sat 28 şubat bat 22 şubat olması gerekiyordu. Ben de önce kanda sonra idrarda çıkar diye bildiğimden önce kan vermek istemiştim hani varsa yeme içmeme dikkat ederim diye. Bir de dediğim gibi hiç bu kadar gecikme görmedim. Dün adetimin bitmiş olması gerekiyordu öyle söyleyeyim. Dün doktoruma yazdım beta sonucumu yarın gel muayene edeyim istersen dedi. Ama biraz daha beklesem mi yoksa söktürücü mü kullansam bilemiyorum kafam karıştı ya bebek varsa diyorum bi yandan olsa değer bu kadar düşük çıkmazdı diyorum. Ne zormuş...

29 martı bekleyin,onda 1 hafta geçmiş olacak,onda evde test yaparsınız,belki geç döllenme olmuştur,testte çıkmazsa doktora gidersiniz
Aynen ben de öyle düşünüyorum az önce test aldım hatta. Orda bi jinekolog akrabam vardı onla karşılaştık durumu anlattım betada negatif çıktıysa hamilelik yoktur dedi. Ben yine de beklicem haftaya pazartesiye kadar adet olmazsam ve testler negatif çıkarsa doktora giderim mecburen.

29 martı bekleyin,onda 1 hafta geçmiş olacak,onda evde test yaparsınız,belki geç döllenme olmuştur,testte çıkmazsa doktora gidersiniz
Az önce yoğun açık sarı beyaz afedersiniz akışkan bir akıntı geldi çamaşırıma baktım içinde küçük mercimek kadar pembemsi kılcal bişey vardı bu yerleşme kanaması olabilir mi ilk defa böyle bişey görüyorum akımtıyla gelir mi böyle bilginiz var mı?

Az önce yoğun açık sarı beyaz afedersiniz akışkan bir akıntı geldi çamaşırıma baktım içinde küçük mercimek kadar pembemsi kılcal bişey vardı bu yerleşme kanaması olabilir mi ilk defa böyle bişey görüyorum akımtıyla gelir mi böyle bilginiz var mı?
yerleşme kanaması diye bir şey yaşamadım,pek bir bilgim yok,adete yakın,adet günü yerleşme kanaması ola biliyor diye biliyorum.

X