Ailemin gelinlik seçimlerime karışmasına dayanamıyorum.

overthinkistan yolcusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
7
5
22
Merhabalar, aslında evleneceğim güne daha çok var fakat bu mesele çok kafamı kurcalıyor bu yüzden danışmak istedim. Ciddi bir ilişkim var bu Ağustos ya da Eylül'de nişanımız olacak. Yüksek ihtimalle de seneye yaz tatilinde de düğün olacak. Annem ve ablamla beraber arada evlilik meselelerini konuşurken daha öncesinde kaydettiğim ya da beğendiğim gelinlik modellerini gösteriyorum bazen konusu açıldığı zaman. Fakat hep olumsuz geri dönüş alıyorum. (Bu arada beğendiğim gelinlik modeli a kesim, sırt ya da göğüs dekoltesi olan askılı dantel işlemeli zarif gelinlikleri beğeniyorum.) Annem ve ablam gösterdiğim ne kadar gelinlik varsa ya çok açık, biraz usturuplu bir gelinlik alırsın, çok açık olmaz falan diyorlar. Yani gösterdiğim gelinlikler öyle çok çok açık gelinlikler değil ama sürekli bu şekilde tepkiler veriyorlar. Yani sonuçta ben evlenicem ve nasıl bir şey giyeceğime benim karar vermem gerekmiyor mu? Hani hayatımda olan insan bile benim gösterdiğim gelinlik modellerine laf etmedi bu zamana kadar, kıskançlık falanda yapmadı. Aksine o gün senin günün, bizim günümüz olacak prenses gibi olacaksın, ne yakışırsa onu al, çok yakışır bu sana gibi yorumlar yapıyor. Annem ve ablamın yaptığı şey sizce doğru mu? Nasıl halledebilirim bu konuyu? İleride bununla ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorum. Tek istediğim kendi istediğim, beğendiğim bir gelinliği giyebilmek düğünümde.

Sen nasıl bir gelin olmak istiyorsan o şekilde yap. Sana küssünler gerekirse. Unuturlar bir şey olmaz. Ama sen içindekini yapmazsan ömür boyu içinde kalır. Benim öyle oldu.

Sen nasıl bir gelin olmak istiyorsan o şekilde yap. Sana küssünler gerekirse. Unuturlar bir şey olmaz. Ama sen içindekini yapmazsan ömür boyu içinde kalır. Benim öyle oldu.
Ya bende böyle düşünüyorum ama o dönemler geldiği zaman daha çok karışacaklar biliyorum. Burnumun dikine gidince sıkıntı çıkmasından korkuyorum. Ama yine de ne pahasına olursa olsun istediğim gibi bir şey alacağım gibi duruyor. Sadece problemsiz nasıl halledebilirimin peşindeyim.

Ya bende böyle düşünüyorum ama o dönemler geldiği zaman daha çok karışacaklar biliyorum. Burnumun dikine gidince sıkıntı çıkmasından korkuyorum. Ama yine de ne pahasına olursa olsun istediğim gibi bir şey alacağım gibi duruyor. Sadece problemsiz nasıl halledebilirimin peşindeyim.

Problemden korkmayın :)

Hayat Senin arkadaşın canım, Gelinlik , düğün bunlar çok özel şeyler. Sen nasıl rahat edeceksen, nasıl mutlu olacaksan öyle yap Her Şeyi .
Ayrıca Şimdiden Sana mutluluklar Dilerim

İstediğini alırsın hem daha çok varmış. Ama gerçekten yakışanı al. Bi tanıdığın düğününe gittik hiç kimse beğenmedi gelinliği. Gerçekten yakışması önemli

Kesinlikle beğendiğinizden vazgeçmeyin içinizde kalır cidden. Ben nisanimda çok beğendiğim bir elbise yerine annem beğenmedi diye başka bir elbise aldım, aldığımı da kendim beğenerek almama rağmen ilkini giymek isterdim içimde kaldı gibi. Beyaz renk sade bir model düşünürken nişanda beyaz giyilir mi düğünde giyeceksin zaten derken vazgeçtim, şuan instagramda beyaz renk nişan elbiselerini görünce sinir oluyorum sırf yaptıkları tavır için. Giyen giyiyor işte, sanki bir tek onların dediği doğru gibi düşünüyorlar. Güzel güzel konuş eğer sen dekoltesinin uygun olduğunu düşünüyorsan ve beğendiysen olay bitmiştir aslında. Çünkü asıl önemli olan senin beğenmen, içerisinde kendini mutlu hissetmen.

X