Akciğer grafisi yorumlama

balimaya

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
48
21
25
Aekadaşlar merhaba ben sizinle bir vakamı paylaşmak istiyorum.
Yaklaşık 1 aydır çekmiş olduğum bir sırt ağrısı ve bu karaciğerimin olduğu taraf olmakla beraber keskin bir ağrı şikayeti ile gittim fakat gaz sancısıdır deyip gönderiyorlar. En güncel röntgenim ekte olan sizde nedir gerçekten her şeyi bu gaz mı sebep oluyor? Yoksa gözden kaçan bir ihmalsizlik mi mevcut?
Sigara kullanımı var
Büyük veya küçük tuvalete çıkmada asla bir problem yok

Eklentiler

• teletip_1702937341356.png
    teletip_1702937341356.png
    197,3 KB · Görüntüleme: 198
Biz doktordan iyi bilemeyiz ama gögüs doktorumu size gaz diyor
Evet ama gazdan yana hiç bir şikayetim yok randevu aldım fakat yılbaşından sonra ki zamana kaldığından artık sadece acil ile takılıyorum onlar da gaz vardır diyorlar yani var demekle vardır demek arasında bile fark var o yüzden belki bilen anlayan biri çıkar mı diye aklıma burası geldi

Aekadaşlar merhaba ben sizinle bir vakamı paylaşmak istiyorum.
Yaklaşık 1 aydır çekmiş olduğum bir sırt ağrısı ve bu karaciğerimin olduğu taraf olmakla beraber keskin bir ağrı şikayeti ile gittim fakat gaz sancısıdır deyip gönderiyorlar. En güncel röntgenim ekte olan sizde nedir gerçekten her şeyi bu gaz mı sebep oluyor? Yoksa gözden kaçan bir ihmalsizlik mi mevcut?
Sigara kullanımı var
Büyük veya küçük tuvalete çıkmada asla bir problem yok
Raporunuza baktınız mı?

Merhaba, ben doktor değilim ama sanki kaburganızda çatlak kırık gibi bir şey var sağ üst tarafta. Dediğim gibi ben doktor değilim ayrıca da bir ekg çektirmenizi tavsiye ederim. Sonucu da yazarsanız sevinirim. Çok geçmiş olsun

Merhaba, ben doktor değilim ama sanki kaburganızda çatlak kırık gibi bir şey var sağ üst tarafta. Dediğim gibi ben doktor değilim ayrıca da bir ekg çektirmenizi tavsiye ederim. Sonucu da yazarsanız sevinirim. Çok geçmiş olsun
Ekg çektirdim temiz çıktı, bilmiyorum artık karaciğer veya safra mı diye de düşünmeye başladım açıkçası onun için de sırta vurur diyorlar

Ekg çektirdim temiz çıktı, bilmiyorum artık karaciğer veya safra mı diye de düşünmeye başladım açıkçası onun için de sırta vurur diyorlar
Gaz sancısı da sırta vurur ama. Kalp sıkışıklığı da yapar. Aşırı bir gaz var o bulanık bulut gibi şeyler gaz olduğunu gösteriyor zaten. İsterseniz bir başka doktora daha gidin.

onun için de sırta vurur diyorlar
Çok alakasız olacak benim yorumum ama eşimin kuzeni bir haftadır sırtım ağrıyor diye kıvranıyor, böbreğime vuruyor falan diyordu gitmediği bölüm kalmamış her şey temiz. Ağır kaldırmış göbeği düşmüş (hiç bilmediğim bir durum). Yani sırta vuran bir çok rahatsızlık var aslında. Çok geçmiş olsun, umarım çok fazla yıpranmadan sorunu hemen bulursunuz.

USG ile bakmadılar mı hiç? Benimkine baktılar ama benim midesel sorunlarım vardı diye bakıldı. Hiçbir şey de çıkmadı.

Bağırsağınızdaki değişik şekil gaz sanırım. Gaz varsa da sırta vurur mu bilmiyorum. Aile hekiminizle görüşün. İhtimalleri ve başka şikayetlerinizi belirtin. O sizi yönlendirir.

Gaz sancısı da sırta vurur ama. Kalp sıkışıklığı da yapar. Aşırı bir gaz var o bulanık bulut gibi şeyler gaz olduğunu gösteriyor zaten. İsterseniz bir başka doktora daha gidin.
İlginç bir şekilde aslında ama acile gittiğimde lağman yapılmasını da istediler onu da yaptım yok bağırsak düzenleyici probiyotikte kullanıyorum 1 ay olacak ama yok hala aynı yani ben o yüzden gaz değil diye kesin konuşuyorum zaten gaz çıkarmam da asla sıkıntı da yaşamıyorum artık bir iç hastalıklarına teslim olma vaktim geldi bence 😄😄

Çok alakasız olacak benim yorumum ama eşimin kuzeni bir haftadır sırtım ağrıyor diye kıvranıyor, böbreğime vuruyor falan diyordu gitmediği bölüm kalmamış her şey temiz. Ağır kaldırmış göbeği düşmüş (hiç bilmediğim bir durum). Yani sırta vuran bir çok rahatsızlık var aslında. Çok geçmiş olsun, umarım çok fazla yıpranmadan sorunu hemen bulursunuz.
Ayy evet lisede benim arkadaşımın sürekli göbeği düşüyordu yerine oturuyordu kız çok korkunç bir şey

Ayy evet lisede benim arkadaşımın sürekli göbeği düşüyordu yerine oturuyordu kız çok korkunç bir
Ayy evet lisede benim arkadaşımın sürekli göbeği düşüyordu yerine oturuyordu kız çok korkunç bir şey
Sizin de kuzeninize geçmiş olsun gerçekten bir daha bu tarz şeyler de hep tekrarlaması da sıkıntı rabbim tekrarlatmasın inşallah

USG ile bakmadılar mı hiç? Benimkine baktılar ama benim midesel sorunlarım vardı diye bakıldı. Hiçbir şey de çıkmadı.

Bağırsağınızdaki değişik şekil gaz sanırım. Gaz varsa da sırta vurur mu bilmiyorum. Aile hekiminizle görüşün. İhtimalleri ve başka şikayetlerinizi belirtin. O sizi yönlendirir.
Maalesef ki acile gidebildim gündüz bile acile gittiğim de dr yoğun olduğu için yine acil ilgilendi gönderdi en sonunda ben gitmek istemedim zaten lağman da yaptım yediğime de dikkat ediyorum ama yok 1 ay olacak düzelecek olsa bence düzelirdi bu bence gaz olmaktan çıktı

X