Aldatılmak , hayal kırıklığı

ben sosyal medyanın hiçbirini kullanmıyorum, tinderi kullandığımdan değil ama yeni nesil bizden farklı kullanana da aman piss ciiss gibi aşırı sert bir bakışım yok. o kadar negatif değilim. asla benlik değil orası ayrı.

ama hani ha arkadaş ortamından her ay başkasıyla tanışmışsın ha tinder bence aynı şey değil
bir kere zaten öyle arkdaş ortamı çoğu kişide yok, anadoluda küçük ilçelerde, belli meslek ve yaş gruplarında yok misal. bulunduğum yerde her pazartesi sabah 6 da (ilk araç çünkü) başka ilçeye gidip, h.içi boyunca personel yatakhenesinde yatıp (tek cinsiyetli yatakhaneler) cuma gece 10 da anne-bana evine dönen gençler var. dolmuş şöforü da ya amcası ya dayısı, mesela. ne gibi bi arkadaş ortamı olabilir?

herkes 25 yaşında büyükşehirde beyaz yakalı, anne-baba evinden ayrı yaşayan (ya da anne-babası relaks) ofis plaza insanı filan değil ki..gençler kirayı ödeyip eve çıkamıyor...

onu geçtim en azından benim etrafımda arkadaşın eski sevgilisiyle çıkılmaz- bu konu yaştan filan bağımsız yeni nesillerimiz de böyle bizim. ortama sürekli yeni insan ithal edilmiyorsa ortamda 1 kişiyle 1 kişiyle çıktığı anda olay bitmiş oluyor mesela bizde :KK70:
hani ben muhfazakar filan da değilim bir de muhafazalar takılan insanlar ülkenin çoğunluğunu oluşturuyor....

neyse konuyu dağıtmayayım.
genelde böyle çoook efendi fazla düzgün denilen tiplerde daha büyük arıza çıkıyor. geçmiş olsun diyelim.
senin yorumlarını hep beğenirim ama bu defa elma ile armutu toplamışsın sanki :)
arkadaş ortamı yok gibi bi argüman , soruma cevap değil :)
benim verdiğim örnekte arkadaş ortamı olan, karşı cinsle devamlı içli dışlı olan sosyallik sahibi birini düşün
bir insanın tinderdan birileriyle tanışmasıyla kendi çevresinden her ay başkasıyla tanışıp flörtöz takılması arasında fark var mı sence ?
aslında mevzu birileriyle kolayca tanışabiliyor olmak. bunu ha tinder gibi sanal ortamdan yapmış , ha reel hayattan yapmış, ne fark eder ?
konu sahibi tinder meselesini duyunca tepki verdiği için sorma gereği duyuyorum
örnek veriyorum adam tinder kullandığı dönem 3 kadınla tanıştı diyelim ki, tinder üzerinden .
bu adam bu 3 kadınla tinderdan değil de eş dost iş çevresinden tanışmış olsaydı yine tepki verir miydi konu sahibi ?

bahsettiğin tarzda çok insan var ama benim çevremde de herkesin flört dosyası kabarık mesela
ben izmirde yaşıyorum
sanaldan, arkadaş çevresinden , etkinliklerden ordan burdan tanışıp flörtleşen sevgili olan çok insan var
bazen diyorum bu kadar insanı nerden buluyor bunlar diye
lakin şöyle biraz dikkatli gözlemlediğimde çokta seçici olmadıklarını görüyorum
benim bi arkadaşım var , en son flörtleştiği kişi muğla'da yaşıyordu mesela
1 kere o gelmiş, 2 kere arkadaşım gitmiş yanına falan . ilişkiye hazır değilim demiş karşı taraf, öyle bitti mesela
kendimi düşünüyorumda ben hayatta farklı şehirdeki birine gitmem yani .

Çok geçmiş olsun. Gücünüzü, kararlılığınızı ve dik duruşunuzu takdir ettim. Bunu hak eden kişi en kısa zamanda karşınıza çıkar inşallah🙏
Eski nişanlınızla cinsel ilişkiniz vardıysa lütfen en kısa zamanda test yaptırın, hastalık falan bulaştırmamış olmasını dilerim size.

Aldatilmak kötü bir duygu bilirim. Ilk baslarda çok kizgin olursun, çok üzgün olursun zamanla yinede bunu ogrendigin, gördüğün için mutlu. Ya karşıma is isten gectiktikten sonra ciksaydi ferahligi gelir.

Birde bu tip erkekleri hiç anlayamayacagim herhalde. Hem kaybetmekten korkuyorlar hemde kaybetmek icin ellerinden geleni.

senin yorumlarını hep beğenirim ama bu defa elma ile armutu toplamışsın sanki :)
arkadaş ortamı yok gibi bi argüman , soruma cevap değil :)
benim verdiğim örnekte arkadaş ortamı olan, karşı cinsle devamlı içli dışlı olan sosyallik sahibi birini düşün
bir insanın tinderdan birileriyle tanışmasıyla kendi çevresinden her ay başkasıyla tanışıp flörtöz takılması arasında fark var mı sence ?
aslında mevzu birileriyle kolayca tanışabiliyor olmak. bunu ha tinder gibi sanal ortamdan yapmış , ha reel hayattan yapmış, ne fark eder ?
konu sahibi tinder meselesini duyunca tepki verdiği için sorma gereği duyuyorum
örnek veriyorum adam tinder kullandığı dönem 3 kadınla tanıştı diyelim ki, tinder üzerinden .
bu adam bu 3 kadınla tinderdan değil de eş dost iş çevresinden tanışmış olsaydı yine tepki verir miydi konu sahibi ?

bahsettiğin tarzda çok insan var ama benim çevremde de herkesin flört dosyası kabarık mesela
ben izmirde yaşıyorum
sanaldan, arkadaş çevresinden , etkinliklerden ordan burdan tanışıp flörtleşen sevgili olan çok insan var
bazen diyorum bu kadar insanı nerden buluyor bunlar diye
lakin şöyle biraz dikkatli gözlemlediğimde çokta seçici olmadıklarını görüyorum
benim bi arkadaşım var , en son flörtleştiği kişi muğla'da yaşıyordu mesela
1 kere o gelmiş, 2 kere arkadaşım gitmiş yanına falan . ilişkiye hazır değilim demiş karşı taraf, öyle bitti mesela
kendimi düşünüyorumda ben hayatta farklı şehirdeki birine gitmem yani .
sağolasın

eğer senin dediğin gibi gerçekten ""şeffaf ve birebir özdeş" olarak ha arkaş ortamından ha tinderdan tanışabilecek/ilişki yaşayabilecek bir hayatı varsa OK. zaten diyorum ya ben tinder'a öyle aman aman aslaaa şeklinde yaklaşan bir insan deilim. 2 sebeple 1- dediğin gibi ortamı/hayatı olanlar için ha o ha o aynı şey 2- benim dediğim şekilde ortamı olmayan için hele genç nesil için ise alternatif bir yoldur, olabilir. biriyle tanışmak ya da tek gecelik takılmak istiyordur başka ortamı yoktur, mesela.

konu sahibi ne düşünür bilmiyorum da benim genel olarak "aynı şey" diye değerlendirmemem ise şundan:

tinder'da takılan bunu arkadaş ortamında yaptığı gibi yapmıyor işte (birebir ayrı şekilde yaşıyorsa, bence evet, aynı şey) - ama o izmir kafası diyeceğimiz şey ülkede az bulunan bir durum

dışarıda efendi dürüst, evlenilecek erkek
tinder'da kazanova, olan bu.

tinder "avlanma/takılma" mecrası oluyor. aldatma imkanı.

hatta burada konuya yorum yapan birisi diğer kadını "evli" diye nitelemiş...konuda evli olduğuna dair bir ifade yok, çocuklu demiş sadece. belki boşandı :KK70:

ama işte anlatabiliyor muyum tinder hep böyle bir falsolu ilişkiler yumağı diye görülüyor. (erkek nişanlı kadın evli, gibi) konu sahibi de herhalde o yüzden tinder'a karşı "önceden dolu"dur.

sağolasın

eğer senin dediğin gibi gerçekten ""şeffaf ve birebir özdeş" olarak ha arkaş ortamından ha tinderdan tanışabilecek/ilişki yaşayabilecek bir hayatı varsa OK. zaten diyorum ya ben tinder'a öyle aman aman aslaaa şeklinde yaklaşan bir insan deilim. 2 sebeple 1- dediğin gibi ortamı/hayatı olanlar için ha o ha o aynı şey 2- benim dediğim şekilde ortamı olmayan için hele genç nesil için ise alternatif bir yoldur, olabilir. biriyle tanışmak ya da tek gecelik takılmak istiyordur başka ortamı yoktur, mesela.

konu sahibi ne düşünür bilmiyorum da benim genel olarak "aynı şey" diye değerlendirmemem ise şundan:

tinder'da takılan bunu arkadaş ortamında yaptığı gibi yapmıyor işte (birebir ayrı şekilde yaşıyorsa, bence evet, aynı şey) - ama o izmir kafası diyeceğimiz şey ülkede az bulunan bir durum

dışarıda efendi dürüst, evlenilecek erkek
tinder'da kazanova, olan bu.

tinder "avlanma/takılma" mecrası oluyor. aldatma imkanı.

hatta burada konuya yorum yapan birisi diğer kadını "evli" diye nitelemiş...konuda evli olduğuna dair bir ifade yok, çocuklu demiş sadece. belki boşandı :KK70:

ama işte anlatabiliyor muyum tinder hep böyle bir falsolu ilişkiler yumağı diye görülüyor. (erkek nişanlı kadın evli, gibi) konu sahibi de herhalde o yüzden tinder'a karşı "önceden dolu"dur.
evet yani tinderda kendini çok farklı yansıtma durumu olabiliyor
örnek verdiğim arkadaşım tinderdan tanışmıştı mesela muğla'daki kişiyle
ki tekrar söylüyorum etrafımdakiler pek yalnız kalmıyor ama yaşadıkları ilişkileri ben yaşamak istemem mesela
arkadaş örneğimdeki gibi
sen tinderdan tanıştığın kişi için kalk izmirden muğlaya git iki kere
ikincisinde adam sana, iyisin hoşsun ama ben ilişki konusunda kendime güvenmiyorum desin
asla narin popomu kaldırıp muğlalara gitmem mesela ben doğru düzgün tanımadığım biri için

Kararlı duruşunuzdan dolayı tebrik ederim. Allah'ın sevgili kuluymuşsunuz içinize düşen kurt karşınıza çıkmış.
Daha çok taze bir acı yaşamışsınız. İleride çok iyi bir insanla karşılaşıp hayatınızı paylaşırsınız inşallah

X