Alerjik bebek kakasımı lütfen yardımm

meryem1111

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2023
22
3
30
Merhaba arkadaşlar, midesi bulanacak olan lütfen bakmasın, çok çok özür diliyorum fotograf için🙏🏻 2 aylık bebeğim var, çok çoook gazlı, sürekli huzursuz, gündüz uykusu nerdeyse yok, maksimum 15 dakika. Sürekli karnı gurulduyor nerdeyse 24 saat durmuyor karındakı ses, gaz çıkarsada pek rahatlıymıyor… sorum şu. Acaba bebeğimin gıda alerjisi ve ya intolerans olabilir mi? Annec sütü + hazır mama yiyor. Kakasında bazen ip gibi böyle uzanan yapışkan sümüksü şeyler oluyor. Sizce alerjik bebek kakasımı?

Eklentiler

• 33AA74EF-211E-49A5-B371-56FDE3822499.jpeg
    33AA74EF-211E-49A5-B371-56FDE3822499.jpeg
    104,7 KB · Görüntüleme: 183
K
Merhaba arkadaşlar, midesi bulanacak olan lütfen bakmasın, çok çok özür diliyorum fotograf için🙏🏻 2 aylık bebeğim var, çok çoook gazlı, sürekli huzursuz, gündüz uykusu nerdeyse yok, maksimum 15 dakika. Sürekli karnı gurulduyor nerdeyse 24 saat durmuyor karındakı ses, gaz çıkarsada pek rahatlıymıyor… sorum şu. Acaba bebeğimin gıda alerjisi ve ya intolerans olabilir mi? Annec sütü + hazır mama yiyor. Kakasında bazen ip gibi böyle uzanan yapışkan sümüksü şeyler oluyor. Sizce alerjik bebek kakasımı?
Gayet normal bi kaka gibi görünüyor

Merhaba artık dsö tek başına kakada mukusu alerji saymıyor. Gazida 4 aya kdr normal olabilir. Belki mama degistirmeniz iyi olabilir doktorunuza danışıp. Bizde aynı süreçten gectik aptamil prosyneo önermişti doktor.

3 aylik bebegimin az evvel bezine biraktigi kakanin aynisi. Mama destekli gidiyor olmaniza ragmen tam emzikli bebek kakasi.

Peki neden mama desteği aliyor hala?

Ilk cocugu alerjik ve intoleransli olan bir anne olarak yazdim bunları.

3 aylik bebegimin az evvel bezine biraktigi kakanin aynisi. Mama destekli gidiyor olmaniza ragmen tam emzikli bebek kakasi.

Peki neden mama desteği aliyor hala?

Ilk cocugu alerjik ve intoleransli olan bir anne olarak yazdim bunları.
Maalesef sütüm yetmiyor, ve meme uçlarım nerdeyse yok gibi, emziririken resmen savaş veriyoruz… o yüzden günde 2-3 defa mama vermek zorunda kalıyorum

Maalesef sütüm yetmiyor, ve meme uçlarım nerdeyse yok gibi, emziririken resmen savaş veriyoruz… o yüzden günde 2-3 defa mama vermek zorunda kalıyorum
3.ayda sutunuzun coktan duzene oturmasi gerekiyordu? Yetersiz mi besleniyorsunuz? Kendiniz doktora gorundunuz mu? Su mu icmiyorsunuz?

10 gün olmus neredeyse devam ediyor mu kaka yoksa 1 kerelikti gecti mi merak ettim 🌸
Merhaba, son 3-4 gündür günde 1-2 kere sıvı kıvamda yapıyor. Beslenmesinde değişen birşey yok aynı mamayı veriyorum ve anne sütü. Benimde tükettiğim şeyler aynı zaten, kakası niye değişti anlamıyorum…

Alerjiler 2.aydan sonra görülmeye başlıyor çoğunlukla doktorunuza danışın isterseniz. Oğlumun 3.ayinda çıktı tam ondan önce bir belirti vermedi.

X