ameliyat tarihi adet gününe denk gelen var mı????

I3EI3EK

^^2012^^
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
92
0
kızlar ameliyat olucam tarihte muhtemelen adetime denk geliyor.:84:
bu durum ameliyata engel midir ??? :44:
hiç başına boyle bişi gelen oldu mu ???
geciktirici bişeyler mi kullansam??? :KK28:

Canım benimde adet tarihime denk gelmişti, bir problem olmuyor, pedini tak ameliyatını ol, sonrasında biraz ağır oluyor o ayrı mevzu, zaten ameliyat sırasında kan kaybediyorsun bir de o şekilde biraz daha çok hırpalanmıştım, ama ilaç kullanıp ertelemek istememiştim.

Canım benimde adet tarihime denk gelmişti, bir problem olmuyor, pedini tak ameliyatını ol, sonrasında biraz ağır oluyor o ayrı mevzu, zaten ameliyat sırasında kan kaybediyorsun bir de o şekilde biraz daha çok hırpalanmıştım, ama ilaç kullanıp ertelemek istememiştim.
tatlım walla içime su serptin
ben de ameliyat yapmazlar filan die korktum
herşey hazır para, uçak vs.
29 aralık bekliyorum işte :KK66:

Şimdiden geçmiş olsun canım, ben tahlillerimi yaptırmaya gittiğimde de mensturasyondum, tüm tahlillerimi yaptılar bir tek idrar tahlilimi yapmadılar, 26 gün sonra ameliyat olmaya gittiğimde de mensturasyon oldum, ben de yapmazlar mı acaba diye korkuyordum ama korkmaya gerek yokmuş :)

cnm banada doktor özellikle ameliyat günün adet dönemine gelmemeli diye uyarıda bulundu bence doktoruna danış

canimcimm...cok guzel bi konuya deginmissin...ben adetimin ikinci gününde ameliyat oldum....benimkisi bildiginiz gibi degil yani olunca afedersiniz kan revann...dehset sanci v.s.....ama gel gelelimki bu durumu cok utanarakdan cooookkk kizararrakdan mecburen doktorumla paylasdim...sonra hastanede testlerimi olurken anestezi uzmanina danisdim..hic bir sorun cikarmiyor....ayriyeten ben ameliyatdan cikdigimda adetim cokdan gitmisdii...sanirim onun icin ameliyat sirasinda ayri bir ilac veriyolar..sayet seninkisi tam adete denk geliyorsa oncelikle bize deilde mutlaka doktoruna danismalisin...ve en önemli bir konu ameliyat tarihine kadar hicbir ilac icem buna aspirin dahill.!!! doktorunundan habersiz hic bir ilac... adet geciktiriciyide unut... cunku hakkinda herseyi doktorun bilmelii..bilmeliki ona gore ameliyat sirasinda mudahale eediliyor... ameliyata yakin kendi kafana ilac alirsan ALLAH muhafaza ameliyat sirasinda sorun cikabilir..mucukkss..umarim yardimci olabilmisimdirr...

benim de tam ameliyat olacağım günün sabahı olmuştu, herşeyi iptal etmek zorunda kaldım çünkü son sancım ve kanamam vardı. 4 gün sonra ameliyat oldum. doktorum bi sakıncası yok demişti ama ben perişan olmak istemedim.

bende adetımın ılk gununde amelıyat olmustum ama amelıyata gırecegım gece 12 den sonra bırsey ıcmemem gerekmesıne ragmen gece 4 gıbı agrı kesıcı ılac kullanmam gerekmıstı bunu ıcıp sabah 11 gıbı amelıyata gırdım tabı bu etkıledımı bılmıyorum ama agrı kesıcıler kanı sulandırırmıs benım asırı kanamam olmustu amelıyattan sonra ... bu sebeble nolur ne olmaz adet sırasında agrıkesıcı ıcmen gerekıyorsa ıcme sabret yada adetlı gırme yoksa adetlı gırmenın baska bır sakıncası olacagını sanmıyorum canım....

Benim de doktorum ameliyat tarihinin adet dönemine denk gelmemesi için gayret göster ona göre tarih belirleyelim dedi.Sağlık açısından bir riski yokmuş fakat o dönem kanama çok daha fazla oluyormuş.Yani amliyat sırasında ya ad sonrasında ameliyat edilen yerde kanama daha fazla oluyormuş.Ama ben dayanırım diyosan sorun değil.Diş doktorları bile adetli günlerde diş çekmekten yana değiller.

Kızlar hepinize teşekkür ederim :KK49:
Bugün doktorumu arayıp sordum emin olmak için
adetin ilk günü değilse problem değil dedi :KK62:

bende adetliyken burun estetiği olmuştum. denk gelenler için söylüyorum. hiçbi sorunu yok. adetimin ikinci gününe denk gelmişti hemde. anestezi teknikerime sormuştum bişey olmaz demişti.merak etmeyin kızlarr :)

Son düzenleme:
Valla ben de hep bunu düşünüydum doktora tam adet bitince gittim bu yüzden ama ameliyat işlermlerim uzadı ve şimdi adete denk gelicek diye korkuyorum.benim de çok ağrılı ve sancılıdır yani.zor olur diye düşünüyorum en azından ilk gün olmamalı.kan kaybıda çok olur

Kızlar galiba benım de denk gelicek.. 25inde ameliyatım ben 27sinde oluyorum ama bu bi iki gün öne veya geriye sarka biliyor :KK43:( 2011 de de ameliyt olamam çünkü zam geliyor geceiktirici alsam zararlımıdır sizce?:KK14:

Kızlar galiba benım de denk gelicek.. 25inde ameliyatım ben 27sinde oluyorum ama bu bi iki gün öne veya geriye sarka biliyor :KK43:( 2011 de de ameliyt olamam çünkü zam geliyor geceiktirici alsam zararlımıdır sizce?:KK14:

cnm zam olayını düşünüyorum bende yılbaşında ama konuştuğumuz fiyat olması lazım değilmi sonuçta başvurun önceydi bu olayı bende düşündüm

cnm zam olayını düşünüyorum bende yılbaşında ama konuştuğumuz fiyat olması lazım değilmi sonuçta başvurun önceydi bu olayı bende düşündüm

canım valla ben adet dönemi haricinde iş yerinden izin alamadığım için ocağa ertelemek istedim o zaman bile bana yeni ücret olacağını üzüerek söylemişti. Ben sanmıyorum ama yarın randevum var artık sorar senide aydınlatırım.. :18:

tatlım bana da ozellıkle adet gunune denk gelmesın amelıyat demıstı doktor..hos gelmıyor da zaten ama sen yıne de sor doktoruna derım ben..
amelıyatı engelleyecegını sanmıyorum ama sana zorlugu olabılır..belkı de bu yuzden zaten denk gelmesın dıyor olabılırler..
sen en ıyısı doktoruna danıs..ve kafana gore ılac almamaya calıs :)

kızlar konuştum doktorumlaaa ilk gününe denk gelmesin dedi evet canım seninde dediğin gibi sana zorluk olur sancı çekme boşuna dedi ve geciktirici alabilmem de sakınca yokmuş. alabilirsin dedi ben bugün başlıyorumm :))

mrb arkadaşlar adet tarihim ameliyat zamanıma denk geliyor adem geciktirici böyle durumda olup adet geciktirici kullanan var mı ?

X