Anksiyete gastrit karın şişkinliği

sevim1705

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
12
1
27
Merhaba arkadaşlar bu konu hakkında daha önce hakkında da yazmıstım. Bu sefer farklı detayı paylaşmak istiyorum. Ben 2 senedir anksiyete hastasıyım 6 aydır ilac tedavisi görüyorum. Teshisim mide ağrısı ile konuldu. Dahiliye uzmanlarının verdiği ilaçlar hiç biseye yaramayınca psikiyatriye sevkettiler. Psikiyatrinin verdiği ilaclar ağrımı kesti psikolojik anlamda daha iyiyim diyebilirim. Ama karnımdaki sislik hazımsızlık geçmiyor. 63 kiloyum görenler hamile misin diye soruyor. Dar giyindiğim zaman katman katman çıkıyor karnım. Diyet ve spora basladım ise yarar mı bilemiyorum. Benim gibi bu durumu yaşayan var mı nasıl kurtulucam bu şişlikten iyice kafama takılıyor

Bu siskinligi ben de yasiyorum yeme icmeyle ilgili degil tamame. Uzuntu ve stres kaynakli=(((

Gluten de yapıyor bendede var o gastrit de etkili ama gluteni 3/4 ay kesip tamamen bir bak iner karnon bence ben iradesizim o konuda mağlesef makarna olmadan yapamıyorum

Uzman bir bütüncül tıpçı diyetisyenle Eliminasyon diyeti yapın. Anında karnınız dümdüz oluyor.

Diyetisyene gidicek maddi durumum yok maalesef. Eliminasyon diyeti nedir biraz bilgi verir misiniz🙏🏻
Ben gitmiştim birsürü para alıyor testler yapıyor
Sonuca gore sana vıtamın takvıyesı yapıyor ve
Emiliminasyon dıyetı et süt bugday vs vs hersey yasak
Sana lıste verıyor bır ay onları yemıyosun
Sonra ilk bebeklıktekı gıbı uc gun kuralıyla aldıgın besınlerın sana etkılerını goruyorsun
Zararlı olanı sana ıyı gelmeyenı buluyorsun
Bıraz zor bırsey zaten onu yapabılen hasta olmazdı

Doktora bundan ıkı yıl once 10 bin para döktüm . O lısteye uysam zaten problem olmazdı ben yemeyı sevıyorum ve cok karıstırıyorum
Psıkolojık oldugunu dusundugum ıcın sımdı psıkyatre gıdıyorum

Diyetisyene gidicek maddi durumum yok maalesef. Eliminasyon diyeti nedir biraz bilgi verir misiniz🙏🏻
Çok detaylı ve kişiye özel bir uygulama aslında onunla ilgili kitaplardan ya da videolardan yararlanabilirsiniz kendiniz denemeye çalışın ya da bazen gruplar oluyor onları bulun cuzi miktarlara grupla birlikte yapıyorsunuz şuan için öncelikle midenizr tavsiyem 2 hayvansalı birlikte yemeyin önce buna dikkat edin çok faydalı olacak. Et le tavuk, etin yanında ayran , tavukla ayran yogurt vs gibi gibi sadece 1 havvandal gıda seçin öğünlerinizde . Kahvaltı içinde peynirle yumurta bir arada yemeyin

Ben yaşıyorum ve yıllardır denemediğim yol kalmadı .her yolun çözümü kısa süreli oluyor maalesef

Düzenli spor yapsan hem anksiyeteye iyi gelir hem karnındaki sıkıntıyı hafifletirsin belki. Bi dene istersen..

Merhaba arkadaşlar bu konu hakkında daha önce hakkında da yazmıstım. Bu sefer farklı detayı paylaşmak istiyorum. Ben 2 senedir anksiyete hastasıyım 6 aydır ilac tedavisi görüyorum. Teshisim mide ağrısı ile konuldu. Dahiliye uzmanlarının verdiği ilaçlar hiç biseye yaramayınca psikiyatriye sevkettiler. Psikiyatrinin verdiği ilaclar ağrımı kesti psikolojik anlamda daha iyiyim diyebilirim. Ama karnımdaki sislik hazımsızlık geçmiyor. 63 kiloyum görenler hamile misin diye soruyor. Dar giyindiğim zaman katman katman çıkıyor karnım. Diyet ve spora basladım ise yarar mı bilemiyorum. Benim gibi bu durumu yaşayan var mı nasıl kurtulucam bu şişlikten iyice kafama takılıyor
Bende 2 yıldır anksiyeteyle savaş veriyorum son zamanlarda gece kafamı yastığa koydugumda felaket mide bulantısı ve şişlik başladı dahiliyeye gittiğimde kafamı yastığa koydugumda çok şey düşündüğüm için anksiyete kaynaklı olabileceğini söylemiştim muayene sonrası gece reflüsü olduğunu öğrendim. Kısacası şunu söylemek isterim gerek aksiyete için gerekse reflü ve şişlik için çok ilaç tedavisi gördüm tek tedavi anksiyete için kafanı başka şeylere odaklamak, mide rahatsızlığı içinde yediklerine dikkat etmek.. dahası boş. Şifa diliyorum. 😇

Merhaba, benim kullandığım ilaç yok hatta diyet falan da yapıyorum ama bende de karında geçmeyen bir şişlik var ilk başta süt ürünlerindendir dedim onları kestim pek değişen bir şey olmadı. Bu aralar stresli bir süreçten geçiyorum diyetisyenim stres bağırsak düzenini etkiliyor dedi. Acaba sizin ki de stresle bağlantılı olabilir mi

Simdi diyete basladım. Ekmek makarna pilav yemiyorum bakalım. Etkisi olacak mı
İçine un ya da bulgur giren herşeyden uzak durmanız lazım gluten diyeti için. Endişe kaygı durumlarında ağızdan nefes alıyorsanız hava yutuyprsunuzdur bu da şişkinlik yapar. Burundan nefes alma teknikleri çalışın nefes egzersizi kaygıyı da giderir

arkadaşım eliminasyon diyetiyle gastriti yendi. Maddi durumunuz yoksa youtubetan bilgilendirme videoları izleyin ve bu konuyla ilgili olan kişileri instagramdan takip edin tarif de paylaşıyorlar.

X