Gebeliğe Hazırlık Anksiyete mi Panik atak mı bilmiyorum huzursuzum. bu yüzden mi bebeğim olmuyor ? Antidepresan kullansam zararlı olur mu ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Agua de vida

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
13
4
29
merhaba arkadaşlar. Ben 3 yıldır evliyim 2 yıla yakındır çocuk istiyoruz ama sebepsiz olmuyor. Benim çok stresli bir yapım var gereksiz heyecanlıyım ve bu kalp atışımı karnımda hissetmeme sebep oluyor ve günlerce geçmiyor. Karnıma bastırınca rahatlıyorum. Bu da yumurtalarıma zarar verir diye korkuyorum. Antidepresan kullansam rahatlayabilir miyim acaba bir de öyle denemek istiyorum ama hamile kalırsam da bebeğe zarar verir mi diye korkuyorum. Allah korusun. Benim yaşadıklarımı yaşayan var mı acaba buradan destek almak için yazıyorum

Psikiyatristle görüştüm lustral 50 mg yarısını kullanmaya başladım. 1 haftadır kullanıyorum başlarda yan etkisi baş ağrısı, uyku ve sabah erken uyanma yaşadım. Şimdi biraz daha iyiyim karnımın hissi geçti şükür. Yine gelişmeleri yazacağım

Geçmiş olsun. Ben panik bozukluk ve okb dolayısıyla paxil kullanırken hamile kaldım, tam düşürme dönemimdeydim, ağır ağır bırakacaktım 5 mg paxili ,10 gün kullanıp bıraktım. Bırakalı 2 hafta oldu ama hamileliği öğrendikten sonra hemen belirtilerim geri döndü. Obsesyonlar, ataklar zorluyor. İlk trimesterda olunca ilaç kullanmayı önermiyorlar ama ne yapacağım bilmiyorum. Siz de terapi alma şansınız varsa önce terapi alın, ilaca inanılmaz bir ihtiyaç duyuyorsunuz gibi gelmedi.

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun. Hamile olduğun için çok sevindim 1. Trimester atlatırsan sonra düşük doz tekrar başlayabilirsin doktorunun verdiği doz ve ilaçta. Ben gerçekten ihtiyaç duyuyormuşum, kullandıktan sonra daha iyi anladım. İçimin huzursuzluğu geçti ve iş yerinde ani kapı kapatıp açma sesine bile içim kalkıyordu şimdi o bile olmuyor şükür. Ama hamile kalabilir miyim bilmiyorum.iç huzurum geldi bence hamile kalamamamdaki en büyük sorun buydu diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğim. Adetime 9 gün var. Sakindim bu ay tutundu mu bakalım. Olmazsa zaten haziranda tüp bebek tedavisi olacağım

Dilerim sizin de gönlünüze göre olur. terapilerle şimdilik idare edeceğim, doktorum kendinizi çaresiz hissetmeyin her şeyin çaresi var dedi biraz rahatladım.

X