Anlaşmalı boşanma gerekçeli karar yazılmıyor mağduriyet

Karar yazmak hakimin işidir, kalem karar hazırlığı yapar gerisi hakime kalır, gerekçede ne ve ne sekilde yazilacagini kalem bilemez, kalemi aramak yerine dilekce yazin o daha etkili, ayrıca bazi kalemlerin çalışmadığı söyleyen olmus hatta calisilan saati bile saptamis, sanırım tüm gün kalemin kapısında beklemiş saat tutmuş, asla inanmam, mantiken gunde yüzlerce dava geliyor, her birinin vatandaşı geliyor, gelenlere tek tek açıklama yap o arada bölünmeden fırsat buldukça işlerini yap, afedersin tuvalete gidecek vakit yok, haftasonu geliyoruz,oglen ayak ustu yemek yiyoruz,akşam kalıyoruz, normal maas disinda ucret almiyoruz, lütfen işin içinde olmayan konuşmasın,takdir edin biraz
Avukatım hanımefendi. Sanırsın kalemin kapısında beklemiş demişsiniz ya evet bekliyoruz.

Avukatım hanımefendi. Sanırsın kalemin kapısında beklemiş kalemle salon bağımsız iki ayri odadır, ben hic bir avukatın tum gun beklediğine denk gelmedim, mahkemenin sadece 1 saat çalışmayla ayakta kalmayacağını bilirsiniz, ilgili kalem hakkında suç duyurusunda bulunun bizde öğrenmiş olalım

Avukatım hanımefendi. Sanırsın kalemin kapısında beklemiş demişsiniz ya evet bekliyoruz.
Avukat hanım tum gun sadece 1 saat calışan ilgili kalem hakkında suç duyurusunda bulunun bizde öğrenmiş olalım, halka açık burda kamu kurumdan bahsediyorsunuz sonuçta yanlış bilgi de bir suçtur

Avukat hanım tum gun sadece 1 saat calışan ilgili kalem hakkında suç duyurusunda bulunun bizde öğrenmiş olalım, halka açık burda kamu kurumdan bahsediyorsunuz sonuçta yanlış bilgi de bir suçtur
Telefona bakma anlamında boş oldukları saat olarak 2-3 dedim. Yazdığıma tekrar bakın isterseniz.

Ek:Tamam bana dememişsiniz. Alıntı yapmayınca insan şaşırıyor.

ben gunde 1 saat çalışıyorlar diyene diyorum, yazım gayet net,
Birine cevap yazacaksanız onun yazdığının altındaki yorumla butonuna basabilirsiniz yoksa yazdığınız kişi de belli olmuyor, o kişiye bildirim de gitmiyor. Böyle muğlak kalıyor sonra herkes üstüne alınıyor.

Birine cevap yazacaksanız onun yazdığının altındaki yorumla butonuna basabilirsiniz yoksa yazdığınız kişi de belli olmuyor, o kişiye bildirim de gitmiyor. Böyle muğlak kalıyor sonra herkes üstüne alınıyor.
bilerek alintilamadim şahsi sorun olmasin o fikirle ilgili yorum olsun istedim

Arkadaşlar selam 💫 Mart ayında 6 aylık evliliğimi bitirme kararı alıp evleri ayırdım. Anlaşmalı boşanmak icin 1 yılın dolmasını bekledik 6 temmuzda dava açtım..
taaaa 2 kasıma duruşma günü vermişlerdi :) gidip zorladım 2 Ağustosa duruşma yaptılar..
ancak 50 gün geçti gerekçeli karar yazılmadı… hala boşanmış değilim.
Gün geçtikçe zaman geçtikçe panik oranım artıyor , insanları birbirine mahkum ediyorlar..
Benim bir an önce kesin boşanmış olmam gerekiyor soyadımı geri istiyorum..
En son adliyeye gidip bakın mağdurum 50 gün oldu lütfen artık yardımcı olun dedim tamam dediler ama tık yok.
Mağduriyetim sebebiyle ne yapabilirim? acil bir şekilde eski soyadıma dönmem gerekiyor Çekişmeli boşanma da değil anlaşmalı bu kadar uzun sürmemeli , internette gerekçeli karar icin 30 gün diyor benim neredeyse 2 ay oldu, mahkemeye dava açabilir miyim cimere mi yazayım gerçekten stresten uçuklarım dinmiyor çok kötüyüm , eski eşimde sıkıntılı olabilir güvenmiyorum bir an önce bitmeli vazgeçtim bile diyebilir bilemiyorum :KK43:
hükümlüleri mahkumiyetleri çoktan dolmuş olduğu halde keyfi olarak hala hapishaneden bırakmayan... ve istemedikçe de keyfine senelerce salmayabilek bir ülkede
adli tatilin ortasında duruşma yaptırmışsınız bir de karar çıkmadı, diye uçuk çıkarıyorsunuz. siz bi soyadına mahkumsunuz insanlar hakketen mahkum kimsenin umru değil....

valla ne diyim, bu ülkede yaşamıyormuş kafasından ben de istiyorum...

not:
15 gün sonra katılmam gereken bir konferans var, bir AB ülkesinde ve caaanım devletim görevlendirme yazımı çıkarmadığı için gidemiyorum.
çıkarmıyorlar ve herhangi bir sebebi yok. canları öyle istiyor. toplamda 3 dakika sürecek bir iş, günlerdir bekliyoruz...

internette 1 ay yazıyormuş..ve gerçekten böyle olduğunu sanıyor...herhalde ülkeye bugün geldiniz ya da son 10 senedir filan uyuyordunuz, başka bir açıklama bulamıyorum.

hükümlüleri mahkumiyetleri çoktan dolmuş olduğu halde keyfi olarak hala hapishaneden bırakmayan... ve istemedikçe de keyfine senelerce salmayabilek bir ülkede
adli tatilin ortasında duruşma yaptırmışsınız bir de karar çıkmadı, diye uçuk çıkarıyorsunuz. siz bi soyadına mahkumsunuz insanlar hakketen mahkum kimsenin umru değil....

valla ne diyim, bu ülkede yaşamıyormuş kafasından ben de istiyorum...

not:
15 gün sonra katılmam gereken bir konferans var, bir AB ülkesinde ve caaanım devletim görevlendirme yazımı çıkarmadığı için gidemiyorum.
çıkarmıyorlar ve herhangi bir sebebi yok. canları öyle istiyor. toplamda 3 dakika sürecek bir iş, günlerdir bekliyoruz...

internette 1 ay yazıyormuş..ve gerçekten böyle olduğunu sanıyor...herhalde ülkeye bugün geldiniz ya da son 10 senedir filan uyuyordunuz, başka bir açıklama bulamıyorum.
Ne biçim bir üslup bu? Hangi hakla bu şekilde konuşuyorsunuz siz benimle? Alay ediyorsunuz resmen.
Bende yurtdışına gideceğim pasaportumu değiştirmem gerekiyor tabi ki de derdim bu! İnsanlarla iyi iletişim kurmayı öğrenin haddinizi de bilin.

Yurtdışına gideceğim pasaportum kimliğim değişecek. Bu kişi bana sürekli hesap soruyor benim soyadımdasın diye bin türlü kavga ediyoruz
Uzaklaştırma kararı çıkarmaz mısınız? Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce çözülür . Ordakilere durumu anlattıniz mi böyle böyle hesap soruyor bana lütfen yardımcı olun diye. 😔

Ne biçim bir üslup bu? Hangi hakla bu şekilde konuşuyorsunuz siz benimle? Alay ediyorsunuz resmen.
Bende yurtdışına gideceğim pasaportumu değiştirmem gerekiyor tabi ki de derdim bu! İnsanlarla iyi iletişim kurmayı öğrenin haddinizi de bilin.
burası forum hanımefendi...hakeret etmediğim iftira atmadığm sürece, sizin de bana had bildirmek gibi bir vazifeniz yok işinize bakın.

Arkadaşlar selam 💫 Mart ayında 6 aylık evliliğimi bitirme kararı alıp evleri ayırdım. Anlaşmalı boşanmak icin 1 yılın dolmasını bekledik 6 temmuzda dava açtım..
taaaa 2 kasıma duruşma günü vermişlerdi :) gidip zorladım 2 Ağustosa duruşma yaptılar..
ancak 50 gün geçti gerekçeli karar yazılmadı… hala boşanmış değilim.
Gün geçtikçe zaman geçtikçe panik oranım artıyor , insanları birbirine mahkum ediyorlar..
Benim bir an önce kesin boşanmış olmam gerekiyor soyadımı geri istiyorum..
En son adliyeye gidip bakın mağdurum 50 gün oldu lütfen artık yardımcı olun dedim tamam dediler ama tık yok.
Mağduriyetim sebebiyle ne yapabilirim? acil bir şekilde eski soyadıma dönmem gerekiyor Çekişmeli boşanma da değil anlaşmalı bu kadar uzun sürmemeli , internette gerekçeli karar icin 30 gün diyor benim neredeyse 2 ay oldu, mahkemeye dava açabilir miyim cimere mi yazayım gerçekten stresten uçuklarım dinmiyor çok kötüyüm , eski eşimde sıkıntılı olabilir güvenmiyorum bir an önce bitmeli vazgeçtim bile diyebilir bilemiyorum :KK43:
Bende aynı durumdayım hatta daha kötü diyebilirim martın 15. Duruşma yapıldı e devletten baktığımda karara çıkmış yazıyor ama hala nüsufa geçmedi hala eski eşimin soyadı görünüyor bir an önce değiştirmek istiyorum nasıl bir yol izlemem lazim bilmiyorum duruşma Çorlu'da oldu ben ikametgahimi Akşehire aldirdim burda gitsem aile mahkemesine ilgilenirler mi acaba 🤔

X